These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

Category 1/2/3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Mark Krause Land Shark 20:18
2 Dave Reitz Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles 20:50
3 Spencer Gray Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles 20:51
4 John Rickard Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles 22:05
5 Chris Kovash Land Shark 22:47
6 Ron Sines Pacific Power Blue Sky 22:48

Category 4/5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Adam Artner Cycle Analysis-Landshark 21:59
2 Sean Bagshaw Flywheel Bicycle Solutions 22:19
3 Jason Peters 22:55
4 Dan Shepherd Cycle Sport 22:57
5 Doug Striley Cycle Sport 23:05
6 Daniel Rey 23:11
7 Ian Bagshaw Flywheel Bicycle Solutions 23:40
8 Zach Gilmour 23:44
9 Eli Jones Chico Corsa 24:00
10 Luke Todd PRP 24:50
11 Ken Jerin 29:33

Masters 40+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Tim Turk Cycle Sport 22:17
2 Dave Masessa Flywheel Bicycle Solutions 23:46
3 Anthony Smith Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles 24:10
4 Richard Hogan Land Shark 25:13
5 Jeff Geddings 27:48
6 Paul Hart Pistis 00:00

Masters 50+

Pl First Name Last Name Team Time
1 John Slawta Land Shark 23:04
2 Scott Toll Etna Brewing Co./DeSalvo Custom Cycles 23:35
3 David Walker Cycle Sport 23:58
4 Paul Mautner Team Rose City 23:59
5 Joe Rothery Pacific Power Blue Sky 24:36
6 Curt Dooley 27:20
7 Vern Neihaus Cycle Analysis 32:17
8 David Gustafson 33:32

Tandem

Pl First Name Last Name Team Time
1 Stephen/glen Gann/gann Land Shark 22:35

Women 1/2/3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Jenny Slawta Land Shark 24:35

Women 4/5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Susan Roberts 34:36

Women 40+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Lillian Schiavo 29:58

Women Junior

Pl First Name Last Name Team Time
1 Sara Slawta Land Shark 28:03
Sign up for our newsletter

BikeReg is the premier online event registration service for cycling events.

Follow Us
Register with