These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

Men 1/2/3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Ryan Shebelsky Chester County Cycling Foundation
2 John Minturn Century Road Club Association
3 Any Hughson NZL Pro Cycling
4 Colin Sandberg Pa. Elite Velo
5 Gabrial Ortiz Boriken Velo
6 Manuel Caliz Christiana Cycling
7 Edward Krasnai Lateral Stress Velo Inc.
8 Kevin Fryberger Pabst Blue Ribbon/Talksoft Racing
9 Keith Gerber Pabst Blue Ribbon/Talksoft Racing
10 Greg Ferguson Pabst Blue Ribbon/Talksoft Racing
11 Nicholas Maimone Tri State Velo
12 Stephan Kincaid Century Road Club Association
13 Timothy Karabin Pabst Blue Ribbon/Talksoft Racing
14 John Hunter Pabst Blue Ribbon/Talksoft Racing
15 Erik Mitchell Phenix Velo Club

Men 3/4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Meurig James QCW Cycling
2 Calvin Hoops Guys Racing Club
3 Ross Marklein QCW Cycling
4 Matthew Furlow QCW Cycling
5 Robert Grimwood Phenix Velo Club
6 James Guardino Chester County Velo
7 Drew Karlberg Chester County Velo
8 David Iglewicz Chester County Velo
9 Aaron Schelegle QCW Cycling

Men 4/5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Taylor Lantz Christiana Cycling
2 John Linvill Guys Racing Club
3 Luis Arenzana Phenix Velo Club
4 Alexander Sverdlov University of Pennsylvania
5 Nathan Cooper Unattached
6 Eric Poeltl QCW Cycling
7 Stephen Arnold Cycle Sports/Doylestown Wheelmen
8 Matthew Howey Unattached
9 Byron Horgash
10 Brad Williams Unattached
11 Shaun Gormley Chester County Velo
12 Cole Malin Vortex Cycling Club
13 Matthew Mory Unattached
14 Jamie Orr Unattached

Men Master 45-99

Pl First Name Last Name Team Time
1 Martin Mrugal PA Masters RC
2 Keith Davies Mid Atl Masters Bicycle Org
3 Edwin Hein Guys Racing Club
4 Thomas Lyons Main Line Cycling
5 Mark Featherman Guys Racing Club
6 Peter Thallner Guys Racing Club
7 Greg Horrocks QCW Cycling
8 Michael Holub Lehigh Wheelmen Assoc
9 Philip Laskaris Unattached

Men Master 55-99

Pl First Name Last Name Team Time
1 Robert Kehl Guys Racing Club
2 Charles Carnila Mid Atl Masters Bicycle Org
3 Richard Steele Chester County Velo
4 Martin Lorenz Guys Racing Club
5 Jerrold Adler QCW Cycling

Women 3/4

Pl First Name Last Name Team Time
1 ? Kristine QCW Cycling
2 Lisa Bowerman Sturdy Girl Cycling
3 Jacqueline Paull Watchung Wheelmen
4 Rebecca Chan Sturdy Girl Cycling
5 Pamela Schmaldinst Vortex Cycling Club
6 Elizabeth Tyrell Somerset Wheelmen
7 Sara Brams-miller Unattached
8 Jennifer Rhodes Sturdy Girl Cycling
9 Katherine Russell Somerset Wheelmen
10 Kaitlyn Lawrence Vortex Cycling Club
11 Lindsey Toman QCW
12 Jory Wamsley Sports TEAM The
13 Joanne Cannon Lehigh Wheelmen Assoc

BikeReg is the premier online event registration service for cycling events.

  • Created and run by bike racers and event directors
  • Easy, customizable, full-featured event management interface
  • Registration, Results and Fundraising solutions all in one place
  • Founded in 1999 - Two decades of experience streamlining the registration process

Learn more about the BikeReg Advantage

Register with