These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

Elite Men

Pl First Name Last Name Team Time
1 Chris Jongewaard SA 54:32
2 Garry Millburn NSW +00:15
3 Tom Chapman SA +00:19
4 Christopher Aitken NSW +00:49
5 Adrian Jackson VIC +01:00
6 Paul Van der ploeg VIC +01:19
7 Paul Redenbach VIC +01:27
8 Harry Carpenter SA +01:41
9 Ben Walkerden VIC +02:45
10 Nicholas Smith NSW +02:48
11 Allan Iacuone VIC +02:52
12 Michael Howson SA +02:56
13 Adam Blazevic VIC +03:19
14 Jasper Albrect VIC +03:19
15 Declan Prosser ACT +04:02
16 Matthew Osborne NSW +04:07
17 Kian Lerch-mackinnon VIC +04:07
18 Scott Rettino VIC +04:17
19 Rohin Adams VIC +04:37
20 Angus Burrell NSW +04:37
21 Max Hardy SA +04:47
22 Nicholas Norden VIC +04:51
23 Joshua Sek VIC +04:52
24 Shaun Cash SA +05:00
25 Beej Albany QLD +05:44
26 Shaun Lewis SA +05:56
27 Lewis Ciddor VIC +06:09
28 Jack Hogan SA +06:29
29 Daniel Taylor VIC +06:40
30 Angus Heffernan SA +07:26
31 Nicholas Rhodes VIC +07:35
32 Julian Spiller VIC +07:54
33 Lachlan Mckillop NSW +08:54
34 Dylan Newell VIC +09:50
35 James Mowatt VIC -1 laps
36 Peter Arch VIC -1 laps
37 Andy Rogers SA -1 laps
38 Xiangran Luo VIC -1 laps
39 Jacob Sutherland VIC -1 laps
DNF David Randall
DNF Aaron Batchelor
DNF Aron Huysmans

Elite Women

Pl First Name Last Name Team Time
1 April Mcdonough VIC 43:44
2 Kim Hurst OTHER +00:06
3 Naomi Williams VIC +00:16
4 Rebecca Locke VIC +01:02
5 Natalie Redmond SA +01:24
6 Melissa Anset VIC +02:03
7 Tessa Fabry VIC +02:10
8 Stacey Riedel SA +02:12
9 Lisa Jacobs VIC +02:24
10 Claire Aubrey ACT +02:41
11 Joanne Easson SA +04:14
12 Emma Keogh VIC +04:19
13 Josie Simpson VIC +04:37
14 Olivia Nendick QLD +04:59
15 Fiona Morris NSW +05:14
16 Lana Adams SA +06:20
17 Rachel Ward VIC +06:20
18 Erin Mitchell VIC +07:50
19 Carole Whitehead SA +11:21
20 Rachel Hickey -1 laps
DNF Tory Thomas VIC

Expert Men

Pl First Name Last Name Team Time
1 Will Ockenden VIC
2 Harrison Waugh SA
3 Luke Finlay SA
4 Matt Hale NSW
5 Samuel Rosenzweig SA
6 Jack Williams VIC
7 Tom Mcquillan VIC
8 Jake Thomas SA
9 Adrian Zanardo VIC
10 Richard Hinze VIC
11 Harry Sturt VIC
12 Matthew Lockhart VIC
13 Kip Jordan VIC
14 Ned Collins VIC
DNF Scott Walkerden VIC

Expert Women

Pl First Name Last Name Team Time
1 Tessa Manning SA
2 Jessica Ladlow VIC
3 Rachel Swain VIC
4 Rachel Hickey VIC
5 Erin Ferguson VIC
6 Tess Mercer VIC
7 Alex Schelleman VIC

Junior Men

Pl First Name Last Name Team Time
1 Anakin Williams VIC
2 Alexander Matthews VIC
3 Dillon Swifte VIC
4 Callum Grant
5 Ben Jones VIC
6 Joshua Gallagher VIC

Junior Women

Pl First Name Last Name Team Time
1 Teagan Atherstone VIC
2 Courtney Snowball VIC

Masters 1 Men

Pl First Name Last Name Team Time
1 Simon Hawkes VIC
2 Andrew Sleeman VIC
3 Allister Payne VIC
4 Luke Maher VIC
5 Brad Eastick NSW
6 Tom Rundle NSW
7 Adrian Zacharias VIC
8 Eric Johnson VIC
9 Cameron Mckenzie VIC
10 James Meakin VIC
11 Michael Dilley VIC
12 Gil Castillo VIC
13 Chris Paola VIC
DNF Ryan Begg VIC

Masters 1 Women

Pl First Name Last Name Team Time
1 Lisa Brydon VIC
2 Courtney Henry VIC
3 Anna Cleland VIC
4 Elise Gould VIC
5 Aroha Yates VIC
6 Alexandra Lockie VIC
7 Catherine-seal Yates SA
8 Kate Keown VIC
9 Emily Shumborski VIC
10 Stefania Capogreco VIC

Masters 2 Men

Pl First Name Last Name Team Time
1 Mathew Gray VIC
2 Ben May VIC
3 Paul Aubrey Onya-Ride and Thrive
4 Adrian Scott SA
5 Brett Buckland VIC
6 Julien Fleurus VIC
7 Todd Cuthbert VIC
8 Drew Blatchford VIC
9 Chris Maccan VIC
10 Matt Swann VIC
11 Nicholas Edwards
12 Chris Early VIC
13 Tom Crowle VIC
14 Daniel Samways VIC
15 Rowan Philip VIC
16 Simon Heppleston VIC
17 Simon James NSW
18 James Kirkham VIC
19 Mitchell Vervaart SA
20 Douglas Allan VIC
21 Damien Bovalino VIC
22 Casey Wall VIC
23 Paul Black SA
24 Ben Lehner VIC
25 Timothy Gough VIC
26 Liam Ashander SA
27 Michael Frank VIC
28 Ben Kraus VIC
29 Paul Werner VIC
30 James Manners VIC
31 William Jetnikoff VIC
DNF Aaron Archer VIC

Masters 2 Women

Pl First Name Last Name Team Time
1 Nadia Combe VIC
2 Danielle Garden NSW
3 Nicole Buckland VIC
4 Rebecca Gross SA
5 Nicole Weckert VIC
6 Jane Register VIC
7 Keely Samson VIC

Masters 3 Men

Pl First Name Last Name Team Time
1 Simon Bishop VIC
2 Mark Chadwick SA
3 Warrack Leach VIC
4 Jade Lean SA
5 Mark Mos VIC
6 Carl Fokkema NSW
7 Simon Hurren VIC
8 Mark Schultz VIC
9 Andrew Irwin VIC
10 Gwendal Guery VIC
11 Ryan Pogue VIC
12 Kristoffer Grande ACT
13 Nicholas Cotterell VIC
14 Wayne Gibbings VIC
15 Michael Hernan NSW
16 Rob Moss VIC
17 David Miller SA
DNF Andrew Low VIC
DNF Aaron Thomson ACT

Masters 3 Women

Pl First Name Last Name Team Time
1 Gemma Kernich SA
2 Virginie Bernard VIC
3 Alicia Hooper VIC
4 Lara Srbinovski VIC

Masters 4 Men

Pl First Name Last Name Team Time
1 Bradley Morton ACT
2 Paul Spencer NSW
3 Jeff Curtes NSW
4 Brady Bantick VIC
5 James Deane VIC
6 Adrian Little VIC
7 Nathen Berghammer QLD
8 Cam Woolcock VIC
9 Nazario Giuliani VIC
10 Damian Furlong VIC
11 Paul Kelly VIC
12 Justin Graham VIC
13 Dominic Cryan VIC
14 Stephen Bick VIC
15 Tim Rawling VIC
16 Robert Srbinovski VIC
17 Peter Kennedy VIC

Masters 4 Women

Pl First Name Last Name Team Time
1 Diane Nelson VIC
2 Leonie Viterbo VIC
3 Tanya Sturt VIC
4 Bronwyn Johns VIC

Masters 5 Men

Pl First Name Last Name Team Time
1 Brett Kellett VIC
2 Steve Munyard VIC
3 Patrick Oliver VIC
4 Anthony Rybar
5 Doug Harvey VIC
6 Mick Skerritt VIC
7 Erich Fangmeier VIC
8 Neale Sturt VIC
9 Peter Mcinulty VIC
10 Justin Smirk NSW
DNF John Czechowski VIC

Masters 5 Women

Pl First Name Last Name Team Time
1 Tanya Simpson VIC
2 Jo Dettloff SA
3 Amanda Beattie VIC
4 Jo Cullen VIC

Masters 6 Men

Pl First Name Last Name Team Time
1 Craig Peacock VIC
2 Garron Buckland VIC
3 Colin Ware-lane SA
4 Mark Manning SA
5 John Law NSW
6 Glenn Tarran VIC
7 Sean Pie VIC
DNF David Webb VIC

Masters 7 Men

Pl First Name Last Name Team Time
1 Norm Gray VIC

Masters 8 Men

Pl First Name Last Name Team Time
1 Michael Lawson NSW
2 Hans Werner VIC
3 Dermot Meaney VIC

Open Men

Pl First Name Last Name Team Time
1 Jett Hargraves

Open Women

Pl First Name Last Name Team Time
1 Ella Photis VIC
2 Rebecca Feltrin VIC

U15 Men

Pl First Name Last Name Team Time
1 Mitchell Snowball VIC
2 Ruben Bell VIC

U17 Men

Pl First Name Last Name Team Time
1 Henry Rawling VIC
2 William Webb VIC
3 Louis Stibbard NSW
4 Mackenzie Rowbotham VIC
5 James Mountain VIC