BikeReg

These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.
Elite Men (Men)
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Chris Jongewaard 56:59:00
2 Christopher Aitken 57:09:00
3 Shaun Lewis 57:21:00
4 Harry Carpenter 57:22:00
5 Garry Millburn 58:14:00
6 Cameron Wright 58:22:00
7 Tom Chapman 58:35:00
8 Paul Redenbach 59:07:00
9 Dylan Newell 59:37:00
10 Allan Iacuone 59:58:00
11 Nicholas Smith 1:00:05
12 Nicholas Norden 1:00:51
13 Declan Prosser 1:01:07
14 Jack Hogan 1:01:15
15 Declan Kilkenny 1:01:23
16 Scott Rettino 1:03:01
17 Max Hardy 56:48:00
18 Michael Howson 57:10:00
19 Gregory Thorne 57:12:00
20 Damon Griggs 57:13:00
21 Julian Spiller 57:59:00
22 Angus Burrell 58:16:00
23 Angus Dickson 58:44:00
24 Mike Blewitt 59:15:00
25 Stephen Whiting 1:00:38
26 Andy Rogers 1:02:29
27 Aden De jager 57:58:00
DNF Jay Callaghan 47:47:00
DNF Aron Huysmans 32:48:00
DNF Jayden Ward 11:40
Elite Women (Women)
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Kim Hurst 45:22:00
2 Natalie Redmond 45:28:00
3 Tessa Fabry 46:22:00
4 April Mcdonough 46:36:00
5 Rebecca Locke 46:53:00
6 Stacey Riedel 47:12:00
7 Naomi Williams 48:06:00
8 Fiona Morris 48:15:00
9 Joanne Easson 48:34:00
10 Megan Williams 48:56:00
11 Imogen Smith 51:37:00
12 Lana Adams 47:16:00
DNF Olivia Nendick 42:12:00
Expert Men (Men)
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Michael Rush 43:32:00
2 Jake Thomas 44:04:00
3 Jaye Buswell 45:01:00
4 Jacob Kuhn 46:43:00
5 Shaun Anderson 42:22:00
Expert Women (Women)
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Kadri Poldmets 51:08:00
2 Tessa Manning 45:42:00
3 Alex Schelleman 53:10:00
Hand Up (non-NCXS) (Men)
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Ryan Tierney 31:04:00
2 Rory Larsson 35:44:00
3 Daniel Angus 36:16:00
4 Darcy Phelan 36:51:00
5 Mark Hayes 37:37:00
6 Andrew Demack 29:29:00
7 Levi Dan 29:30:00
8 Noel Kerger 30:10:00
Junior Under 19 Men (Men)
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Anakin Williams 43:32:00
2 Zach Larsson 44:03:00
3 Ben Weir 45:14:00
4 James Weir 45:47:00
5 Zach Coman 49:16:00
Kids (non-NCXS) Balance Bike (Open)
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Remy Ledger 14:00
2 Clara Rotolone 8:22
Kids (non-NCXS) U11 (Open)
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Oscar Senda-davis 12:56
2 Bailey Oost 14:33
3 Riley Oost 14:33
4 Hamish Harvey 12:52
5 Ryder Paksec 13:22
6 Ronnie Dall 14:50
7 Eleanor Angus 13:19
8 Harvey Rotolone 11:13
Kids (non-NCXS) U13 (Open)
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Alexandra Larsson 12:04
2 Luka Routledge 12:59
3 Cooper Hill 13:28
Masters 1 Men (Men)
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Andrew Sleeman 47:43:00
2 Simon Hawkes 48:14:00
3 Jordan Heppell 49:17:00
4 Luke Maher 44:50:00
5 Chris Gold 50:16:00
Masters 1 Women (Women)
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Catherine-seal Yates 45:46:00
Masters 2 Men (Men)
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Adrian Scott 45:40:00
2 Dan Radford 46:10:00
3 Richard Banaszczyk 48:42:00
4 Simon James 48:51:00
5 Paul Black 44:15:00
6 Scott Smith 45:21:00
7 Nathan Drummond 47:41:00
8 Brendan Cowie 50:33:00
Masters 2 Women (Women)
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Anna Sheldon 46:48:00
Masters 3 Men (Men)
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Mark Chadwick 43:11:00
2 Simon Bishop 44:12:00
3 Andrew Low 45:59:00
4 Dean Hill 46:11:00
5 Carl Fokkema 47:01:00
6 Elton Christiansen 48:17:00
7 Ben Cirulis 49:01:00
8 Stephane Brindel 49:46:00
9 Wayne Gibbings 51:26:00
10 David Miller 45:55:00
11 Andy Portess 47:01:00
12 Simon Matthews 47:20:00
13 Rob Moss 47:39:00
DNF Andrew Viles 11:54
Masters 3 Women (Women)
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Gemma Kernich 45:28:00
2 Tracey Green 50:13:00
Masters 4 Men (Men)
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Paul Spencer 45:12:00
2 Jeff Curtes 45:41:00
3 Rob Paksec 49:18:00
4 Nathen Berghammer 49:41:00
5 Nicholas Parker 44:03:00
DNF Mark Routledge 32:44:00
Masters 4 Women (Women)
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Samantha Phillips 46:34:00
2 Diane Nelson 47:38:00
3 Veronica Lane 52:14:00
Masters 5 Men (Men)
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Patrick Oliver 49:19:00
2 Steve Munyard 50:23:00
3 Anthony Rybar 44:38:00
4 Colin Bell 48:22:00
5 Peter Mcinulty 49:25:00
6 Howard Rogers 46:15:00
Masters 5 Women (Women)
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Jane Ollerenshaw 50:21:00
2 Jo Cullen 49:45:00
3 Jo Dettloff 50:03:00
4 Ekaterina Strounina 49:08:00
Masters 6 Men (Men)
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Craig Peacock 48:14:00
2 Les Heap 50:39:00
3 Andre Clayden 45:11:00
4 David Webb 47:15:00
5 Terry Dan 48:48:00
6 Colin Ware-lane 49:07:00
7 David Jacobs 47:41:00
Masters 6 Women (Women)
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Sharon Heap 50:21:00
2 Julia Massey 53:02:00
Masters 7 Men (Men)
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 John Allison 49:46:00
2 Norm Gray 49:13:00
Under 15 Men (Men)
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Ruben Bell 28:37:00
Under 17 Men (Men)
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Louis Stibbard 28:35:00
2 Ryder Dan 35:09:00