BikeReg

These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.
A-CX Men (Men)
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Jay Callaghan Independent 0:35:54
2 Oliver Anderson Norwood CC 0:35:54
3 Max Hardy Adelaide Uni CC 0:36:36
4 Griffin Knight Adelaide MBC 0:37:37
5 Phillip Dixon PORT ADELAIDE CC 0:38:18
6 Leo Simmonds MTBA 0:38:26
7 Andrew Thompson Norwood CC 0:38:53
8 Adrian Scott PORT ADELAIDE CC 0:39:03
9 Mat Franks PORT ADELAIDE CC 0:39:15
10 Tim Lennon South Coast CC 0:39:34
11 Richard Bates Adelaide MTBC 0:39:36
12 Andy Rogers PORT ADELAIDE CC 0:40:34
13 Natalie Redmond PORT ADELAIDE CC 0:33:42
14 Patrick Sharrad Adelaide Uni CC 0:36:05
DNF Ben Loaker PORT ADELAIDE CC
DNF Jack Hogan Norwood CC
DNF Samuel Rosenzweig Adelaide Uni CC
A-CX Women (Women)
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Natalie Redmond PORT ADELAIDE CC 0:36:29
2 Gemma Kernich PORT ADELAIDE CC 0:40:26
3 Jenny Macpherson PORT ADELAIDE CC 0:41:02
4 Tessa Manning PORT ADELAIDE CC 0:41:18
5 Merridy Pearce Norwood CC 0:41:36
6 Carole Whitehead Independent 0:42:57
7 Annabel Cox PORT ADELAIDE CC 0:43:04
8 Rebecca Gross PORT ADELAIDE CC 0:44:10
DNF Lana Adams PORT ADELAIDE CC
B-CX Men (Men)
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Cooper Tye Central Districts CC 0:28:45
2 Samuel Little Inside Line 0:29:41
3 Matt Bird Inside Line MTB 0:29:54
4 Lachlan Loaker-robbins Norwood CC 0:30:05
5 Jake Thomas PORT ADELAIDE CC 0:30:17
6 Michael Gates Independent 0:30:33
7 George Turner PORT ADELAIDE CC 0:30:36
8 Kristian Didyk PORT ADELAIDE CC 0:30:47
9 William Evans PORT ADELAIDE CC 0:30:54
10 Mitchell Vervaart Norwood CC 0:30:58
11 Nick Pannell Independent 0:30:58
12 Keenan Kuchel Norwood CC 0:31:04
13 David Rossi MTBA Trial Membership 0:31:05
14 Richard Gibson PORT ADELAIDE CC 0:31:06
15 Jon Herd MTBA 0:31:10
16 Jeremy Austin PORT ADELAIDE CC 0:31:14
17 Iain Jones PORT ADELAIDE CC 0:31:15
18 David Miller PORT ADELAIDE CC 0:31:18
19 Peter Davis PORT ADELAIDE CC 0:31:19
20 Jonathan Rehrmann PORT ADELAIDE CC 0:31:31
21 Tim Klein Adelaide MTBC 0:31:33
22 David Knight Adelaide MBC 0:31:35
23 Christopher Sproston Norwood CC 0:31:47
24 Gordon Pipe Riverland CC 0:31:48
25 Geoff Cox Adelaide MTBC 0:32:26
26 Jason Izzard Adelaide MTBC 0:33:24
27 Damien Hall Adelaide MBC 0:33:29
28 Ian Routledge FRA 0:33:30
29 Will Mills PORT ADELAIDE CC 0:33:33
30 Grant Charity Norwood CC 0:35:44
31 Michael Devitt Adelaide Uni CC 0:36:05
B-Women (Women)
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Sue Henry PORT ADELAIDE CC 0:35:01
2 Kayla Mcsporran Norwood CC 0:35:55
3 Bethany Loates PORT ADELAIDE CC 0:36:09
4 Nichola Wilson PORT ADELAIDE CC 0:36:28
5 Amanda Steele PORT ADELAIDE CC 0:36:43
6 Julia Massey PORT ADELAIDE CC 0:41:09
7 Kara Turner PORT ADELAIDE CC 0:43:53
DNF Aimee Alsbury PORT ADELAIDE CC
C-Men (Men)
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Ryan Kirby MTBA Trial Membership 0:23:34
2 Liam Ashander PORT ADELAIDE CC 0:24:09
3 Carl Purczel PORT ADELAIDE CC 0:24:31
4 Adam Hughes PORT ADELAIDE CC 0:25:03
5 Matt Sandercock PORT ADELAIDE CC 0:25:13
6 Mark Manning PORT ADELAIDE CC 0:25:25
7 Albert Turner PORT ADELAIDE CC 0:26:12
8 Colin Ware-lane PORT ADELAIDE CC 0:26:42
9 Joel Anderson Australian Defense Force CC 0:26:42
10 Richard Smith PORT ADELAIDE CC 0:28:16
11 Andrew Welch PORT ADELAIDE CC 0:29:24
12 Jude Scarborough PORT ADELAIDE CC 0:29:33
13 Leonard Turner PORT ADELAIDE CC 0:29:33
14 Fraser Morgan PORT ADELAIDE CC 0:29:34
15 Colin Thomas Independent 0:30:16
16 James Caracoussis Norwood CC 0:30:54
17 Joseph Hewson PORT ADELAIDE CC 0:23:03
C-Women (Women)
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Sharna Tye PORT ADELAIDE CC 0:38:56
2 Maria Mitchell MTBA Trial Membership 0:39:00
3 Sarah Bricher PORT ADELAIDE CC 0:40:51
4 Joanne Dettloff PORT ADELAIDE CC 0:42:34
5 Stacey Quinn PORT ADELAIDE CC 0:44:47
6 Alice Davidson PORT ADELAIDE CC 0:38:51
7 Virginia Riches PORT ADELAIDE CC 0:34:51
Non-CX (Men)
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Andrew Hawkes Adelaide MBC 0:23:36