BikeReg

These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.
Fat Bike
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Cody Jones Cycle City Racing
Men Cat 3
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Hunter Adams
2 Franklin Segura
3 Orion Child Velo Childeric
4 Kyle Guinn KCBC Racing
5 Chris Hershey Cycle City Racing
6 Brock Sell GTG Racing
7 Brett Agee Cycle City Racing
8 Paul Heimbach
9 Matt Gilhousen
10 Ian Seibert South Chicago Wheelmen Elite
DNF Adam Keck
Men Cat 4
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Shawn Knight KCBC Racing
2 Jason Chase Move Up Off-Road
3 Danny Roos GTG Racing
4 Finn Smith KCOI U20
5 Chad Milam Localcycling.com
6 Tyler Schumacher KCOI Boulevard
7 Greg Chapman Bicycle Shack Racing
8 Kyle Anthony Localcycling.com
9 Marco Vallotto
10 Scott King Localcycling.com
11 Shane Jones Big D Cycling
12 David Corwin Bicycle Shack Racing
13 Robert Ellis US Military Endurance Sports
Men Cat 5
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Jared Meyer
2 Liam Ellis KCOI U20
3 Jacob Heppner
4 Jacob Rutherford
5 Scott Bendrick
6 Paul Stover Team Velo Plus
7 Tobias Smith
8 Steve Seck
9 Justin Evans
10 Bob Waldorf GTG Racing
11 Andrew Kuechler
12 Ben Brady Team Velo Plus
DNF Kevin Mosier
Men Junior 12-14
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Finn Smith KCOI U20
2 Asa Child Velo Childeric
3 Liam Ellis KCOI U20
4 Dominic Milam KCOI U20
5 Gabriel Schmitz KCOI U20
6 Lincoln King KCOI U20
Men Junior 15-18
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Brandon Waldorf
Men Junior 9-11
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Rowan Child Velo Childeric
2 Austin Thompson KCOI U20
3 Maury Navarro KCOI U20
4 Benon Kusiak Team Colavita/ Parisi Coffee
5 Guy King KCOI U20
6 Henry Smith
7 Parker Chalupnik KCOI U20
8 Logan Waldorf
9 Harrison Brown KCOI U20
10 Dylan Milam KCOI U20
11 Benjamin Lewis KCOI U20
12 Malachi Schmitz KCOI U20
13 Sam Bleything
Men Masters 40+
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Patrick Orrick KCOI Boulevard
2 Chris Ellis 360 Racing p/b Kline Van / Woody's Automotive Group
3 Patrick Angell Grip N Rip
4 John Arneson KCOI Boulevard
5 Juraj Trubiroha
6 Kevin Gilchrist
7 Brian Batson Localcycling.com
8 David Safley KCOI Boulevard
Men Masters 50+
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Roger Williams 360 Racing p/b Kline Van / Woody's Automotive Group
2 Thomas Price Trek Cyclocross Collective
3 Brian Duff 360 Racing p/b Kline Van / Woody's Automotive Group
4 John Pahlmann
5 Doug Campbell Raging Bull Racing
6 Jennifer Herrell rhoades Midwest Cycling Trek Stores Women's Cycling Team
7 Robert Ellis US Military Endurance Sports
8 Jandle Johnson KCOI Boulevard
9 Jesse Miguel Localcycling.com
10 Samuel Swearngin Localcycling.com
Men Masters 60+
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Doug Long 360 Racing p/b Kline Van / Woody's Automotive Group
2 Rich Pearson Team Kaos/Joyride Bicycles
3 John Wentling 360 Racing p/b Kline Van / Woody's Automotive Group
4 Tim Bergman Localcycling.com
5 Derrick Newcomer
6 Tim Black Localcycling.com
Men Masters 65+
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Steve Schweiker Ethos Racing
Men Pro/Cat 1/2
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Shadd Smith KCCX Elite Cyclocross Team p/b Clement
2 Britton Kusiak Team Colavita/ Parisi Coffee
3 Wesley Boyce Cycle City Racing
4 Austin Elser Tradewind Cycling Team
5 Cody Jones Cycle City Racing
6 Aaron Sims Cycle City Racing
7 Jason Douglas Team Horizon Cycling
8 Scott Williamson Move Up Off-Road
DNF Derek Cote Lindenwood University
Single Speed
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Wesley Boyce Cycle City Racing
2 Roger Williams 360 Racing p/b Kline Van / Woody's Automotive Group
3 Scott Williamson Move Up Off-Road
4 Mike Ivancic US Military Endurance Sports
5 Dean Parker 360 Racing p/b Kline Van / Woody's Automotive Group
6 Bill Anderson 360 Racing
7 Karl Jackson Cycle City Racing
8 Jesse Miguel Localcycling.com
9 Patrick Schlager Osceola Velo Club
DNF Aaron Sims Cycle City Racing
Women Cat 3
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Carolina Navarro KCOI U20
Women Cat 4
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Liliana Navarro KCOI U20
Women Cat 5
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Tiffany Burris
2 Sarah Farsace Cycle City Racing
3 Jessica Wilkerson
4 Robyn Burky Localcycling.com
5 Jennifer Schmitz
Women Junior 12-14
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Liliana Navarro KCOI U20
2 Olivia Kerstetter
Women Junior 15-18
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Ellie Kerstetter
Women Junior 9-11
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Rose Chase
Women Masters 40+
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Tanya Hoffman stevens Midwest Cycling Trek Stores Women's Cycling Team
Women Masters 50+
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Donna Stevens Localcycling.com
2 Teresa Jarzemkoski Localcycling.com
Women Pro/Cat 1/2
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Allison Adams 360 Racing p/b Kline Van / Woody's Automotive Group
Youth 6-8
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Alec Trubiroha
2 Daniel Trubiroha
3 Wesley Duff
4 Elizabeth Brown
5 Conrad Chase
6 Canaan Schmitz KCOI U20
7 Crosby Hengler
8 Ellis Orrick KCOI U20
9 Robert Deloach Santa Fe Trails Racing Team
10 Audrey Rutherford