BikeReg

These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.
Men Cat 1/2/3
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Joseph Schmalz
2 Ryan Thompson SBC Cycling
3 Britton Kusiak Team Colavita/ Parisi Coffee
4 Bill Marshall KCCX Elite Cyclocross Team p/b Clement
5 Franklin Segura
Men Cat 3/4
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Aaron Siebert Team Colavita/ Parisi Coffee
2 Jeret Kusiak Team Colavita/ Parisi Coffee
3 Nigel Vaught Move Up Off-Road
4 Matt Gilhousen
5 Juraj Trubiroha
6 Dan Schaeffer KCBC Racing
7 Marshall Mallory KCBC Racing
Men Cat 4/5
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Thomas Lewin Grip N Rip
2 Finn Smith KCOI U20
3 Chad Milam Localcycling.com
4 Kyle Anthony Localcycling.com
5 Jared Meyer Kuat Team Racing
6 Kyle Lockhause
7 Marco Vallotto
8 Jacob Heppner
9 Damien Hobbs Team Go! Racing
10 Dan Jackson Grip N Rip
11 Clymer Berry
12 Dominic Milam KCOI U20
Men Junior 12-14
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Finn Smith KCOI U20
2 Chris Braley Big D Cycling
3 Dane Hooks KCOI U20
4 Dominic Milam KCOI U20
5 Isaiah Delaughder KCOI U20
6 Lincoln King KCOI U20
7 Gabriel Schmitz KCOI U20
8 Greyson Imm
DNF Sean Madden
Men Junior 15-18
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Brandon Waldorf
Men Junior 9-11
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Maury Navarro KCOI U20
2 Austin Thompson KCOI U20
3 Benon Kusiak Team Colavita/ Parisi Coffee
4 Guy King KCOI U20
5 Clint Cumberford
6 Dylan Milam KCOI U20
7 Benjamin Lewis KCOI U20
8 Mark Mallory
9 Malachi Schmitz KCOI U20
Men Masters 40-49
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Mike Ivancic US Military Endurance Sports
2 Patrick Angell Grip N Rip
3 Danny Roos GTG Racing
4 Andrew Olson Slimenundgrossen
5 Brian Batson Localcycling.com
6 David Safley KCOI Boulevard
7 Daniel Hooks Team Colavita/ Parisi Coffee
Men Masters 50-59
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 John Pahlmann
2 Brian Duff 360 Racing p/b Kline Van / Woody's Automotive Group
3 Greg Vaught Move Up Off-Road
4 Jennifer Herrell rhoades Midwest Cycling Women's Cycling Team
5 John Hutchinson Slimenundgrossen
6 Michael Berning KCOI Boulevard
Men Masters 60+
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Erik Elving Team Colavita/ Parisi Coffee
2 Tracy Rockwell
Men Youth 6-8
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Alec Trubiroha
2 Sawyer Schaeffer
3 Daniel Trubiroha
4 Wesley Duff
5 Fisher Meyers
6 Ean Kusiak
7 Dylan Hooks
8 Canaan Schmitz KCOI U20
9 Griffin Schaeffer
Single Speed
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Mike Ivancic US Military Endurance Sports
2 Karl Jackson Cycle City Racing
Women Cat 1/2/3/4
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Carolina Navarro KCOI U20
2 Haley Fetters crouch
3 Liliana Navarro KCOI U20
Women Junior 12-14
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Liliana Navarro KCOI U20
Women Junior 15-18
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Carolina Navarro KCOI U20
Women Masters 40-49
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Jennifer Herrell rhoades Midwest Cycling Women's Cycling Team
Women Masters 50-59
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Sherri Hahn
Women Youth 6-8
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Madeline King KCOI U20