These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

First Race

Pl First Name Last Name Team Time
1 Morgan Couch
2 Sue Van

Men 4 Cat 4/5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Alejandro Schnakofsky
2 Thomas Barbazuk 352 Racing p/b Bikes and More
3 Brian Hastings
4 Michael Bermudez
5 Nat Piniero
6 Eric Kirby
7 Josh Jianuzzi
8 Brian Jensen
9 Clayton Zinnert Advanced Cycles pb/Topview Sports
10 Hector Santiago
11 Matthew Warren
12 Robert Shelton
13 Bevin Carroll
14 Justin Meteiver
15 Arthur Gousby
16 George Kirk
17 Samantha Morrison
18 Gerald Johnston
19 David Page
20 Kenneth Knowles Sarasota Cycling Club p/b SeaSucker
21 Michael Tononi

Men Cat 3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Jeff Binford
2 Michael Toth LegSmith Racing
3 Tyler Junkins Team Kyles Bike Shop

Men Master 35+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Andrew Mills Orlando Velo pb Asbestos.com
2 Kelly Edwards
3 Brandon Macemon
4 Jayden Eckroth
5 Jorge Reyes Colavita Racing, Inc.
6 Jansey Quintero
7 Thomas Mcneill Team Kyles Bike Shop

Men Master 45+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Robert Smith
2 Wayne Keller
3 Brad Barbazuk 352 Racing p/b Bikes and More
4 Paul Chrostowski
5 Gerald Johnston

Men Master 55+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Robert Reineke LegSmith Racing
2 Brian Jensen
3 Dan Sullivan West Coast Cycling
4 Paul Schwartz
5 Bevin Carroll
6 Michael Lyeck

Men Pro/Cat 1/2

Pl First Name Last Name Team Time
1 Patrick Thomsen
2 Thomas Mcneill Team Kyles Bike Shop
3 John Tenney Team Kyles Bike Shop

MTB

Pl First Name Last Name Team Time
1 Michael Tononi
2 Janse Quintero
3 Mark Audette Team Kyles Bike Shop
4 Josh Jinauzzi
5 Johnny Simpkins
6 Darren Hill Team Kyles Bike Shop
7 James Scianmanico
8 Nick Carter

SS

Pl First Name Last Name Team Time
1 Kelly Edwards
2 Tyler Junkins Team Kyles Bike Shop
3 Eric Kirby
4 Paul Chrostowski
5 Michael Toth LegSmith Racing
6 Wayne Keller
7 Patrick Thomsen

Women Pro/Cat 1/2/3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Nicole Blessing Sturdy Girl Cycling Club & Race Team
2 Ruth Davenport 352 Racing p/b Bikes and More
3 Cynthia Morales
4 Diane Blake Colavita Racing
5 Kelly Piniero

BikeReg is the premier online event registration service for cycling events.

  • Created and run by bike racers and event directors
  • Easy, customizable, full-featured event management interface
  • Registration, Results and Fundraising solutions all in one place
  • Founded in 1999 - Two decades of experience streamlining the registration process

Learn more about the BikeReg Advantage

Register with