These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

Men Junior 14-18 Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Zachary Castillo

Men Junior 8-13 Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Marcos Solis
2 Jesse Alvarez
3 ? N/a

Men Masters 40+ Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Matias Mendigochea Subaru Santa Monica Racing
2 Guido Quezada
3 Gerry Gutierrez Team Velocity
4 Chuck Winn South Bay Wheelmen Foundation
5 Sean Matthews
6 Mario Higareda TEAM JL VELO-FACTORY RACING
7 Gregory Page Lightning Velo
8 Robert Nam
9 Ivan Reynaldo beltran Team Simple Green/Specialized/Rock-n-Road
10 Dashawn Slocum
11 Satoshi Furukawa
12 Howard Miller Velo Allegro
13 Tony Vizzini
14 Toyoto Ono Big Orange Cycling p/b Beachbody Performance
15 Jim Clouse
16 Laura Lindgren Sisterhood of Cycling
17 Jay Salazar INTENT Race Team
18 Heather Odom SDBC Powered by Spinergy p/b UC Cyclery
19 James Perren SDBC Powered by Spinergy p/b UC Cyclery
20 Ramon Poncedeleon
21 Ricky Shorts Methods to Winning Masters
22 Augustine Gonzalez TEAM JL VELO-FACTORY RACING
23 Bryan Wiertzeman
24 Johnny Sandoval

Men Senior 16-70 Cat 4/5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Patrick English
2 Kyle Sklepko
3 Jonatan Alvarez Team Pats 605
4 Graham Johnson SDBC Powered by Spinergy p/b UC Cyclery
5 David Thompson Alterra Home Loans Cycling Team
6 Peyton Hart Team Velosport Junior & U23 Development - Rock n Road Cyclery
7 Brad Mastros
8 Jorge Alcaraz
9 Jacob Phillips
10 Tony Medina Team Pats 605
11 Ricky Mathis Alterra Home Loans Cycling Team
12 Weston Mccall
13 Justin Terry
14 Socrates Castillo
15 Jason Quan
16 Chris Buonomo University of Southern California
17 Alexander Baker
18 Wendirad Word
19 Steven Tennant
20 Tyler Arnoldi Plant Power Racing p/b Vegan Athletic
21 Eric Villalobos
22 Anthony Rosales Team JL Velo Factory Racing
23 Fabian Grassini
24 Etzael Godinez Southern California Velo - Robertson's Ready Mix Junior Development
25 Matthew Vitale
26 Steve Woo
27 Thomas Shimizu

Men Senior 16-70 PRO/1/2/3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Nigel De sota M2W Academy Team P/B Giant Bicycles
2 Erick Herrera
3 Jonathan Miller SDBC Powered by Spinergy p/b UC Cyclery
4 Eric Castillo Southern California Velo - Robertson's Ready Mix Junior Development
5 Kenneth Rogers Davis Phinney Foundation Masters Cycling
6 Greg Wilson Big Orange Cycling p/b Beachbody Performance
7 Nathan Koch

Women Junior 8-13 Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Alexa Castro Team Velosport Junior & U23 Development - Rock n Road Cyclery
2 Adriana Zavaleta
Sign up for our newsletter

BikeReg is the premier online event registration service for cycling events.

Follow Us
Register with