These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

Men Junior 14-18 Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Zachary Castillo

Men Junior 8-13 Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Marcos Solis
2 Jesse Alvarez
3 ? N/a

Men Masters 40+ Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Scott Matsuda
2 Mario Higareda TEAM JL VELO-FACTORY RACING
3 Darren Williams Monster Media Elite Masters
4 Matias Mendigochea Subaru Santa Monica Racing
5 David Heath Team Velocity
6 Guido Quezada
7 Gregory Page Lightning Velo
8 Brad Decker HSR Racing p/b BIRDWORX
9 James Perren SDBC Powered by Spinergy p/b UC Cyclery
10 Chuck Winn South Bay Wheelmen Foundation
11 Clement Kim Pinnaclife Racing Team
12 Jeff Lafferty TriSummit Velo
13 Russ Vilaubi Team Velocity
14 Toyoto Ono Big Orange Cycling p/b Beachbody Performance
15 Heather Odom SDBC Powered by Spinergy p/b UC Cyclery
16 Ivan Reynaldo beltran Team Simple Green/Specialized/Rock-n-Road
17 Abner Torralba
18 Augustine Gonzalez TEAM JL VELO-FACTORY RACING
19 Laura Lindgren Sisterhood of Cycling
20 Johnny Sandoval
21 Ramon Poncedeleon
22 Eric Ross Methods to Winning Masters
23 Howard Miller Velo Allegro
24 Jay Salazar INTENT Race Team

Men Senior 16-70 Cat 4/5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Jacob Phillipps
2 Patrick English
3 Jonatan Alvarez Team Pats 605
4 Jorge Macias
5 Irvin Zavaleta Breakaway Cycling / Children’s Charity
6 Luis Arredondo
7 Brad Mastros
8 Cameron Baird
9 Chris Buonomo University of Southern California
10 Kyle Sklepko
11 Eric Villalobos
12 Weston Mccall
13 Matt Stout Team Velocity
14 Christopher Scanlon
15 German Rodriguez salcido Eliel Factory Team
16 Josh Kotani
17 Ricky Mathis Alterra Home Loans Cycling Team
18 Etzael Godinez Southern California Velo - Robertson's Ready Mix Junior Development
19 Eric Diaz
20 Socrates Castillo
21 Graham Johnson SDBC Powered by Spinergy p/b UC Cyclery
22 Wendirad Word
23 David Thompson Alterra Home Loans Cycling Team
24 Tony Medina Team Pats 605
25 Zebulon Jones

Men Senior 16-70 PRO/1/2/3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Rahsaan Bahati Methods to Winning Elite
2 Jason Cianfrocca Southern California Velo Elite Team
3 Charon Smith Methods to Winning Elite
4 Eric Castillo Southern California Velo - Robertson's Ready Mix Junior Development
5 Jonathan Miller SDBC Powered by Spinergy p/b UC Cyclery
6 Nathan Koch
7 Bradley Jones BBI-SIC
8 Kenneth Rogers Davis Phinney Foundation Masters Cycling
9 Gideon Massie BIG Picture Cycling
10 Greg Wilson Big Orange Cycling p/b Beachbody Performance
11 Max Haggard

Women Junior 8-13 Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Alexa Castro Team Velosport Junior & U23 Development - Rock n Road Cyclery
2 Adriana Zavaleta
Sign up for our newsletter

BikeReg is the premier online event registration service for cycling events.

Follow Us
Register with