These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

Men Cat. 3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Sean Baird 0:00:00
2 Chris Quismorio 0:00:00
3 Peter Vlad 0:00:00
4 Bobby Verenna 0:00:00
5 Dean Shreiner 0:00:00
6 Ian Mulligan 0:00:00
7 Austin Arseo 0:00:00
8 Vince Kennedy 0:00:00
9 Michael Brilhante 0:00:00
10 Yakov Bronsteyn 0:00:00
11 Derek Rich 0:00:00
DNF Richard Farabee 0:00:00

Men - Cat. 3/4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Peter Vlad 0:00:00
2 Ian Mulligan 0:00:00
3 Gonzalo Barroilhet 0:00:00
4 Sean Baird 0:00:00
5 Patrick Buck 0:00:00
6 Bradley Large 0:00:00
7 Austin Arseo 0:00:00
8 Victor Silva 0:00:00
9 Isaak Duncan 0:00:00
10 Geoffrey Brelsford 0:00:00
11 Luis Cerna 0:00:00
12 Jim Stockton 0:00:00
13 Cody Kelly 0:00:00
14 Michael Brilhante 0:00:00
15 Chris Quismorio 0:00:00
16 Patrick Randles 0:00:00
17 Alexander Alvarez 0:00:00
18 Jacob Tung 0:00:00
DNF Derek Rich 0:00:00
DNF Nathaniel Davis 0:00:00
DNF Robbie Horstman 0:00:00
DNF Bobby Verenna 0:00:00
DNF Donald Braun 0:00:00
DNF Andrew Howell 0:00:00

Men - Cat. 4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Nathan Jeppesen 0:00:00
2 Brock Boynton 0:00:00
3 Geoffrey Brelsford 0:00:00
4 Andrew Howell 0:00:00
5 George Hackett 0:00:00
6 Peter Anderson 0:00:00
7 Isaak Duncan 0:00:00
8 Bradley Large 0:00:00
9 Patrick Buck 0:00:00
10 Aaron Barber 0:00:00
11 Cody Kelly 0:00:00
12 Jim Stockton 0:00:00
13 Calvin Smith 0:00:00
14 Steven Seguin 0:00:00
15 Derek Walker 0:00:00
16 Luis Cerna 0:00:00
17 Jacob Tung 0:00:00
DNF Donald Braun 0:00:00

Men - Cat. 4/5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Luis Cerna 0:00:00
2 Geoffrey Brelsford 0:00:00
3 George Hackett 0:00:00
4 Cody Kelly 0:00:00
5 Alexander Alvarez 0:00:00
6 Patrick Buck 0:00:00
7 Andrew Howell 0:00:00
8 Richard Cassey 0:00:00
9 Ryan carlson ? 0:00:00
10 Brock Boynton 0:00:00
11 Bradley Large 0:00:00
12 Calvin Smith 0:00:00
13 Peter Anderson 0:00:00
14 Isaak Duncan 0:00:00
15 Jesse Schlaefer 0:00:00
16 Eric Lee 0:00:00
17 Miles Mokelke 0:00:00
18 Irvin Jimenez 0:00:00
19 Cyrus Hembree 0:00:00
20 Steven Seguin 0:00:00
21 Derek Walker 0:00:00
22 Austin Marsden 0:00:00
23 Oscar Giler 0:00:00
24 Jacob Tung 0:00:00
25 Trevor Scott 0:00:00
26 Nathan Jeppesen 0:00:00
27 Hector Diaz 0:00:00
28 Kyle Sebestyen 0:00:00
DNF Wesley Schierman 0:00:00
DNF Aaron Barber 0:00:00
DNF Taylor Winningham 0:00:00

Men - Cat. 5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Jordan Ware 0:00:00
2 Logan Bredesky 0:00:00
3 Irvin Jimenez 0:00:00
4 Trevor Scott 0:00:00
5 Jesse Schlaefer 0:00:00
6 Eric Lee 0:00:00
7 Kyle Sebestyen 0:00:00
8 Cyrus Hembree 0:00:00
9 Hector Diaz 0:00:00
10 Errick Richardson 0:00:00
11 Trey Harlow 0:00:00
12 Austin Marsden 0:00:00
13 Richard Cassey 0:00:00
14 Oscar Giler 0:00:00
15 Wesley Schierman 0:00:00
16 Caleb Hunt 0:00:00
17 Armando Aguilar 0:00:00
18 Taylor Winningham 0:00:00
19 Dustin Kereluk 0:00:00

Men Pro/Cat 1/2/3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Joshua Rinderknecht 0:00:00
2 Michael Dritlein 0:00:00
3 Tyler Stites 0:00:00
4 Caleb Barville 0:00:00
5 Kobi Gyetvan 0:00:00
6 Jim Woodburne 0:00:00
7 Tanner Thornton 0:00:00
8 Chris Anderson 0:00:00
9 Samuel Meullenet 0:00:00
10 Sam Riess 0:00:00
11 Richard Farabee 0:00:00
12 Alessandro Sproul 0:00:00
13 Johnny Corcoran 0:00:00
14 Adam Wadsworth 0:00:00
15 Wouter Zwart 0:00:00
16 Kaden Hopkins 0:00:00
17 Joseph Lupien 0:00:00
18 Stephen Pedone 0:00:00
19 Noah Schlosser 0:00:00
DNF Peter Vlad 0:00:00
DNF Chris Quismorio 0:00:00
DNF Cameron Taylor 0:00:00
DNF Robert Dolman 0:00:00
DNF Matthew Allen 0:00:00
DNF Vince Kennedy 0:00:00
DNF Leo Masursky 0:00:00

Men Masters 45+ Cat.

Pl First Name Last Name Team Time
1 Michael Dritlein 0:00:00
2 James Kramer 0:00:00
3 Matt Murphy 0:00:00
4 Robert Dolman 0:00:00
5 Edwin Rojas 0:00:00
6 Douglas Ritenour 0:00:00
7 Brian Lemke 0:00:00
8 Dean Shreiner 0:00:00
9 Karl Baumgart 0:00:00
10 Lawrence Towner 0:00:00
11 Gerry Clapper 0:00:00
12 Patrick Randles 0:00:00
13 George Hackett 0:00:00
14 Arron Hampton 0:00:00
15 Thomas Bowmaster 0:00:00
16 Matthew Joy 0:00:00
17 Andrew Hosterman 0:00:00
18 Rene Lucas 0:00:00
19 Yakov Bronsteyn 0:00:00
20 Bobby Verenna 0:00:00
21 Steven Hetfield 0:00:00
22 Derek Rich 0:00:00
DNF Dan Sheen 0:00:00

Men Masters 55+ Cat.

Pl First Name Last Name Team Time
1 Thomas Bowmaster 0:00:00
2 Lawrence Towner 0:00:00
3 Brian Lemke 0:00:00
4 Edwin Rojas 0:00:00
5 Andrew Hosterman 0:00:00
6 Rene Lucas 0:00:00
7 Gerry Clapper 0:00:00
8 Kurt Kroemer 0:00:00
9 Dan Sheen 0:00:00
10 Michael Hoffman 0:00:00
11 Donald Braun 0:00:00
12 Norman Beasley 0:00:00

Men Masters 65+ Cat.

Pl First Name Last Name Team Time
1 David Bixby 0:00:00
2 Greg Barrett 0:00:00
3 Bill Mcdorman 0:00:00
4 Donald Braun 0:00:00

Women - Cat. 3/4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Kelly Bigliazzi 0:00:00
2 Lisa Powell 0:00:00
3 Kim Sheen 0:00:00

Women Pro/Cat 1/2/3/4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Kelly Bigliazzi 0:00:00
2 Lisa Powell 0:00:00
3 Annie Rich 0:00:00

Women Masters 40+ Cat.

Pl First Name Last Name Team Time
1 Lisa Powell 0:00:00
2 Janet Howard 0:00:00
3 Kim Sheen 0:00:00

BikeReg is the premier online event registration service for cycling events.

  • Created and run by bike racers and event directors
  • Easy, customizable, full-featured event management interface
  • Registration, Results and Fundraising solutions all in one place
  • Founded in 1999 - Two decades of experience streamlining the registration process

Learn more about the BikeReg Advantage

Register with