These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

Men Cat 1/2/3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Garret Moore Cycle Depot Racing Team
2 Jerry Cabrera Outcast Racing Team
3 Victor Herrera Alligator's Cycling Team
4 Anibal Garcia Safety Swim Bike & Run
5 Castillo Minier Fenix
6 Diego Ramirez Unattached
7 Harrison Leavens 32 NCSI P/B VTV
8 Jose Rodriguez PERFORMANCE BY ROSSETTI
9 Francisco Ruiz Unattached
10 Samuel Sanchez Unattached
11 Luis Rios Performance Fitness-Delfay Cen
12 Roman Morozov Cool Beans Racing
13 Dan Valdes Cool Beans Racing
14 Kevin Eggart Recio Racing
DNF Devendra Sahadeo Galiz Cycling Team
DNF Cesar Sosa Unattached
DNF Enrique Lopez All 4 Cycling
DNF Wilhelmus Zegers CHESTER COUNTY CYCLING FOUNDAT
DNF Serge Augustin Cycle Depot
DNF Christopher Corrigan Cool Beans Racing
DNF Jorge Leon Velo Masters Of Miami
DNF Adormarie Martinez Unattached
DNF Nelson Trujillo Unattached
DNF Paul Lincoln Bike America Racing Team
DNF Israel Vera Veloce Speedwear Div.
DNF Wallie Martinez Big Wheel Sunrise
DNF Steven Kurth Treasure Coast Cycling Associa

Men Cat 4/5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Felipe A costa Interactive Metronome
2 Teddy Shriver BREAKFAST CLUB
3 Locksley Vassell Galiz Cycling Team
4 Carlos Pagan Unattached
5 Quenni King Unattached
6 Alexis Cespedes Unattached
7 Carlos Fuentes Elvys Trucking Corp
8 Eduardo Lopez Unattached
9 Stelio Herrera Unattached
10 Andrew Simms Steady Spin
11 Sean Mow Boom Cycling Team
12 Jose Babilonia Trek Bikes Florida
13 Rolaudo Martinez Unattached
14 Orestes Cuenca Unattached
15 Andrew Geffner Steady Spin
16 Jose Lopez Trek Bikes Florida
17 Juan Tobon Unattached
18 Vinny Silva Thebestbikeshop.Com
19 Geovany Barreiro Unattached
20 Jose Amador Steady Spin
21 David Hahn Steady Spin
22 Ara Kamciyan Steady Spin
23 Bienvenido Suero Steady Spin
24 Charles Cummings Steady Spin
DNF Reynaldo Brito Unattached
DNF Kevin Grimes Steady Spin
DNF Lingard Miller Cycle Depot

Men Open 10-12 Juniors10/12

Pl First Name Last Name Team Time
1 Ryan Heron Interactive Metronome
2 Tyler Mlujeak Interactive Metronome
3 Jasmine Ahmet Interactive Metronome

Men Open 13-15 Juniors10/12

Pl First Name Last Name Team Time
1 Marcel Maldonado Interactive Metronome
2 Emma Cavendish Unattached

Men Open 35-44 Masters

Pl First Name Last Name Team Time
1 Jose Armas CPO BIKES
2 Jose Rodriguez PERFORMANCE BY ROSSETTI
3 Ransford Robinson Cycle Depot
4 Nelson Trujillo Unattached
5 Roman Morozov Cool Beans Racing
6 Dan Valdes Cool Beans Racing
7 Victor Sepulveda Team Velo Masters
8 Luis Rios Performance Fitness-Delfay Cen
9 Ricardo Romay Unattached
10 Christopher Corrigan Cool Beans Racing
11 Erick Hernandez Florida Velodrome Association
DNF Andrew Teixeira Cycle Depot
DNF Paul Lincoln Bike America Racing Team
DNF Rafael Sanchez Cycle Depot

Men Open 45-54 Masters

Pl First Name Last Name Team Time
1 Shaun Redman GS Palm Beach Garneau
2 Carlos Ortiz Ghost Riders
3 Rigoberto Ramirez Big Wheel Sunrise
4 Kevin Eggart Recio Racing
5 Wallie Martinez Big Wheel Sunrise
6 Ransford Robinson Cycle Depot
7 Cesar Ramirez Big Wheel
8 Javier Ortiz Ghost Riders
9 Edixon Rodriguez Big Wheel Sunrise
10 Mark Lim Performance Fitness-Delfay Cen
11 Brent Lucas Hollywood Big Wheelers
12 Adormarie Martinez Unattached
13 Scott Wood Unattached
14 Leonard Hall Colavita Racing Inc
15 Edward Lee LC TRAINSMART SPORT CLUB
16 Armando Garcia Performance Fitness-Delfay Cen
17 Leonel Rodriguez Ghost Riders
18 Richard Diaz Ghost Riders
19 Romina Mok Unattached
20 Andrew Teixeira Cycle Depot
21 Jose Armas CPO BIKES
DNF Israel Vera Veloce Speedwear Div.
DNF Wilhelmus Zegers CHESTER COUNTY CYCLING FOUNDAT
DNF Rafael Sanchez Cycle Depot

Men Open 55+ Masters

Pl First Name Last Name Team Time
1 Mauricio Mosquera Big Wheel Sunrise
2 Steven Kurth Treasure Coast Cycling Associa
3 Fitzroy Craig Team Performance Fitness-Delra
4 Renny Ortiz Big Wheel Sunrise
5 Richard Abreu All 4 Cycling
6 Paul Lincoln Bike America Racing Team
7 Eutimio Quintero Century Road Club Ass.
8 Jorge Leon Velo Masters Of Miami
9 Hernan Perilla Big Wheel Sunrise
10 Victor Balmaseda Team Performance Fitness-Delra
DNF Paul Perry Cycle Depot Racing Team

Men Open 6-9 Juniors10/12

Pl First Name Last Name Team Time
1 Thomas Glock Interactive Metronome
2 Eren Ahmet Interactive Metronome
3 Lucas Judycki Interactive Metronome
4 Emre Ahmet Interactive Metronome

BikeReg is the premier online event registration service for cycling events.

  • Created and run by bike racers and event directors
  • Easy, customizable, full-featured event management interface
  • Registration, Results and Fundraising solutions all in one place
  • Founded in 1999 - Two decades of experience streamlining the registration process

Learn more about the BikeReg Advantage

Register with