These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

All

Pl First Name Last Name Team Time
1 Unknown Rider 00:00.00

Men Cat1/2/3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Szymon Niemotko 15:18.95
2 Toby Hanna 15:48.56
3 John Sedlak 16:51.53
4 Ryan Pettit 17:36.70

Men Cat4/5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Tongwoo Tony kim 16:24.43
2 Fred Rica 16:25.58
3 Rich Carolan 16:44.48
4 Joshua Deringer 16:53.37
5 Paul Cresti 17:09.86
6 John Carlton 18:15.32
7 James Griffin 18:21.39
8 David Meyers 18:29.80
9 Alberto Garibi 18:36.90
10 Anthony Procida 18:44.00
11 T.j. Ditullio 19:23.92
DNF Jeffrey Szczubelek

Men Junior 13-14

Pl First Name Last Name Team Time
1 Lucas Semin 20:43.25
2 Devante Bivins 25:17.11
DNF Isaiah Rodriguez

Men Junior 15-16

Pl First Name Last Name Team Time
1 Matthew Shea 18:02.56
2 Reilly Carlton 18:36.76
3 Ryan Breslin 19:23.87
4 Aidan Duffy 19:54.96
5 Judah Featherman 22:26.74
6 Nicholas Dutra 23:26.18
7 Brayden Andre' 24:16.40

Men Junior 17-18

Pl First Name Last Name Team Time
1 Perry Andre 19:01.86
2 Robbie Taylor 19:21.55
3 Taevon Oliver 22:44.92
4 Isaii Lantigua 22:48.71
5 Paul Jewell 24:26.00

Men Junior 9-12

Pl First Name Last Name Team Time
1 Shane White 24:19.20
2 Matthew Parry 27:27.08

Men Master 35+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Brian Norling 15:42.00
2 David Gardner 16:06.67
3 Tony Nitti 17:08.67
4 Todd Giese 17:26.59

Men Master 45+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Steven Goldman 16:12.89
2 David Hussey 16:29.56
3 Doug Hover 16:43.88
4 Tim Borsetti 16:45.66
5 Mark Featherman 16:55.04
6 Mark Cowin 16:55.83
7 Chuck Crocco 17:01.44
8 Dirk Vander laan 17:46.67
DNF Mark Curran

Men Master 55+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Bob Jaggard 16:41.05
2 Dana Fallon 17:05.69
3 Douglas Mcclellan 17:17.61
4 Ed Troianello 17:45.04
5 Don Cross 17:52.98
6 Drew Davala 18:33.72
7 Benedict Rocco 18:36.08
8 Steve Justice 19:04.53
9 Christopher Byrne 20:51.78
DNF F.stacy Gawronski

Men Master 65+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Steven Petouvis 17:16.69
2 John Cusick 18:35.83
3 Joe Saling 18:36.54
DNF Joseph Schiavo

Men Non

Pl First Name Last Name Team Time
1 Shawn Teske 17:16.26
2 Eric Anderson 17:31.39
3 John Piper 17:57.77
4 David Phimsipasom 18:19.98
5 Chris Dawson 18:28.38
6 Michael Franco 18:54.89
7 Dan Marion 18:58.44
8 Mike Williams 19:26.43
9 Jason Berg 19:26.94
10 Michael Dilaurenzio 19:51.12
11 Donald Glassford 21:24.29
12 James Duffy 23:15.42
13 Marek Baranowski 25:08.88

Women Cat 4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Amanda Rinderer 18:31.58
2 Nicole Ragonese 19:03.90
3 Diane Elmore 20:23.15
4 Karen Zatuchney 22:17.02
5 Dottie Saling 22:30.25
6 Stephanie Wood 23:10.11
7 Patricia Withington 24:10.26
DNF Carmen Mendez

Women Junior 15-18

Pl First Name Last Name Team Time
DNF Tamia Santiago Tamia Santiago

Women Non

Pl First Name Last Name Team Time
1 Leigh Ann redignton 20:23.60
2 Sharon Scaltrito 20:27.23
3 Christina Cone 20:28.52
4 Susan Seyboldt 20:41.39
5 Julia Franco 20:43.40
6 Jody Twer 21:16.47
7 Jill Gower 21:27.79
8 Gina Mooney 22:29.67
9 Samantha Sampson 22:40.55
10 Michelle Powell 24:19.61

Women Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Deborah Leedalebrown 18:23.37
2 Andrea Maher 18:36.59
3 Sarah Iepson 18:42.32
4 Elizabeth Tyrell 18:44.79
5 Barbara Statton 20:46.80
6 Doreen Crowle 22:07.66
7 Jeanne Davis 23:24.34

BikeReg is the premier online event registration service for cycling events.

  • Created and run by bike racers and event directors
  • Easy, customizable, full-featured event management interface
  • Registration, Results and Fundraising solutions all in one place
  • Founded in 1999 - Two decades of experience streamlining the registration process

Learn more about the BikeReg Advantage

Register with