These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

Cat 3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Robert Mayfield
2 Jared Ritz University of Iowa Heart and Vascular Ca
3 Robert Berry BELGIANWERKX
4 Leo Smith The Cannonball-Hub Racing Team
5 Mark Deboer Prologue Racing
6 Matt Kleckner
7 Ian Borella RMHC St Louis Maplewood Bicycle
8 Nathaniel Schoonover SBR Quantum Racing
9 Mark Hitzhusen Momentum Racing LLC - MO
10 Brian Lea Experience Fayetteville Cycling Team

Cat 4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Andrew Dewar EGO p/b Sammys Bikes
2 Mark Zisser Cape Bicycle and Fitness
3 Brian Thieme RMHC St Louis Maplewood Bicycle
4 Nathan Kleckner
5 Carl Chomko VooDoo Racing
6 Jacob Olwig Mesa Cycles Cycling Club
7 Adam Lang
8 Michael Mcnulty Lakes Area Physical Therapy
9 Paul Bush Bixby Bicycle Works/Cycling for Success

Masters 40+ Cat 1/2/3/4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Andrzej Krzysiak Polish & Slavic FCU - KRUTO Internationa
2 Mark Murawski Gateway Cycling Club
3 Ben Beger Momentum Racing LLC - MO
4 T David cummings Gateway Cycling Club
5 Gary Dyer The Cyclery Racing Team
6 Dan Young Michelob Ultra - Big Shark Racing
7 Brendon Hale Atlas/Other Films Cycling Team
8 Scott Shaw The Cyclery Racing Team
9 Christian Verry Gateway Cycling Club

Men Juniors 9-18 Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Paul Hartner Bonkers Cycling
2 Joey Mittelberg Mesa Cycles Cycling Club
3 Jeremy Roberts Mesa Cycles Cycling Club
4 Nicholas Gomes Mesa Cycles Cycling Club
5 Brody Burnham DMOS Racing Team

Pro/Cat 1/2

Pl First Name Last Name Team Time
1 Hogan Sills ICC BISSELL-ABG-GIANT
2 Jake Buescher xXx Racing
3 Grant Erhard Summit Wealth Strategies
4 Spencer Seggebruch Michelob Ultra - Big Shark Racing Team
5 Jadon Jaeger BELGIANWERKX
6 Aaron Beebe Michigan Indiana Cycling
7 Tanner Ward
8 Maxwell Anderson Lakes Area Physical Therapy
9 Chris Harre Michelob Ultra - Big Shark Racing Team
10 Eric Hill Lakes Area Physical Therapy
11 Justin Maciekowicz Korte Hammer Down Racing
12 Andrew Giniat EGO p/b Sammys Bikes
13 Ryan O'boyle xXx Racing

Women Cat 3/4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Annie Byrne BFF Bikes
2 Shiqi Fu PSIMET Racing
3 Hannah Shell Velo Force
4 Amy Mcclintock Velo Force
5 Elizabeth Vermann Velo Force
6 Sally Landham Marx and Bensdorf Cycling Team
7 Kelsey Phillips Chicago Cuttin Crew
8 Casey Katz Marx and Bensdorf Cycling Team
9 Shannon Cook Marx and Bensdorf Cycling Team
10 Raylyn Nuss
11 Mary Haizlip Marx and Bensdorf Cycling Team

Women Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Daphne Karagianis Chicago Cuttin Crew
2 Anina Blankenship Balanced: Bike Fitting & Coaching Cycling Team
3 Alijah Beatty Iowa City Cycling Club
4 Sierra Siebenlist WRP
5 Jennifer Hale Birchwood/GIS
6 Vanessa Curtis University of Iowa Heart and Vascular Ca
7 Gabrielle Russell Birchwood/GIS
8 Lauryn Humphrey Balanced: Bike Fitting & Coaching Cycling Team

BikeReg is the premier online event registration service for cycling events.

  • Created and run by bike racers and event directors
  • Easy, customizable, full-featured event management interface
  • Registration, Results and Fundraising solutions all in one place
  • Founded in 1999 - Two decades of experience streamlining the registration process

Learn more about the BikeReg Advantage

Register with