These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

Men Cat. 2

Pl First Name Last Name Team Time
1 Randy Nelson 0:00:00
2 Tanner Thornton 0:00:00
3 Yuri Luzanau 0:00:00
4 Jake Spelman 0:00:00
5 Kyle Vanrenterghem 0:00:00
6 Thomas Keating 0:00:00
7 Johnny Corcoran 0:00:00

Men Cat. 3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Kevin Harsley 0:00:00
DNF Melanie Beale 0:00:00

Men Cat. 3/4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Eric Borchers 0:00:00
2 Josh Watts 0:00:00
3 Jeff Perry 0:00:00
4 Chris Quismorio 0:00:00
5 Rob Dollar 0:00:00
6 Scott Jones 0:00:00
7 Michael Hemmerlin 0:00:00
8 Kevin Harsley 0:00:00
9 Joe Altomare 0:00:00
10 Joseluis Orozco 0:00:00
11 Timothy Adam callahan 0:00:00
12 Stephen C. ibanez 0:00:00
13 Carl Patterson-markowitz 0:00:00

Men - Cat. 4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Andrew Rankine 0:00:00
2 Richard Farabee 0:00:00
3 Jeff Perry 0:00:00
4 Timothy Adam callahan 0:00:00
5 Yean Diaz 0:00:00
6 Jason Swain 0:00:00
7 Evan Boone 0:00:00
8 Gabriel Langbauer 0:00:00
9 Carl Patterson-markowitz 0:00:00
10 Jesse Colburn 0:00:00

Men - Cat. 5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Alonso Flores 0:00:00
2 Ricardo Sanchez orozco 0:00:00
3 Tuan Black 0:00:00
4 Nathaniel Miller 0:00:00
5 Gregory Farneth 0:00:00
6 Ezekiel Escamilla 0:00:00
7 Luke Brocco 0:00:00
8 Michael Miller 0:00:00
9 Mark Siemens 0:00:00

Men Pro/Cat 1

Pl First Name Last Name Team Time
1 Josh Prattferguson 0:00:00
2 Craig Streit 0:00:00
3 David Greif 0:00:00
4 Paul Warner 0:00:00
5 Stephen Pedone 0:00:00
6 Lewis Elliot 0:00:00
7 Eric Hilbrecht 0:00:00
8 Joey Iuliano 0:00:00
9 Wouter Zwart 0:00:00
14 Adam Bryfogle 0:00:00
15 Michael Dziedzic 0:00:00

Men Juniors 13-14 Cat. Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Luke Brocco 0:00:00

Men Juniors 17-18 Cat. Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Joseluis Orozco 0:00:00

Men Masters 35+ Cat.

Pl First Name Last Name Team Time
1 Lewis Elliot 0:00:00
2 Timothy Adam callahan 0:00:00
3 Rob Dollar 0:00:00
4 Stephen C. ibanez 0:00:00

Men Masters 45+ Cat.

Pl First Name Last Name Team Time
1 James Kramer 0:00:00
2 Matt Muyres 0:00:00
3 Terry Johnes 0:00:00
4 Eric Hilbrecht 0:00:00
5 Jim Holbrook 0:00:00
6 James Wimberly 0:00:00
7 Roger Ortiz 0:00:00

Men Masters 55+ Cat.

Pl First Name Last Name Team Time
1 Mark Fosenburg 0:00:00
2 James Wimberly 0:00:00
3 Brian Lemke 0:00:00
4 Scott Grimshaw 0:00:00
5 James Davey 0:00:00

Men Masters 65+ Cat.

Pl First Name Last Name Team Time
1 Steven Long 0:00:00
2 Homayoon Farsi 0:00:00

Women Cat. 2

Pl First Name Last Name Team Time
1 Maureen Mcauliffe 0:00:00

Women Cat. 3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Sarah Muench 0:00:00
2 Sarah Posner 0:00:00
3 Pearl Dixon 0:00:00
4 Alissa Albrecht 0:00:00
5 Shelby Hoglund 0:00:00

Women - Cat. 4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Sydney Friedman 0:00:00

Women Pro/Cat 1

Pl First Name Last Name Team Time
1 Melanie Beale 0:00:00

Women Masters 50+ Cat.

Pl First Name Last Name Team Time
1 Heather Odom 0:00:00
Sign up for our newsletter

BikeReg is the premier online event registration service for cycling events.

Follow Us
Register with