These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

Men 40 Masters

Pl First Name Last Name Team Time
1 Jeff Kohn
2 Craig Keane
3 Tim Granshaw
4 Jason Guzak
5 Will Ross
6 Dan Costner
7 John Murazak
8 Robert Plaskota
9 Kent Mcquade
10 James Slauson
11 Todd Finley
12 Jesus Chaparro
13 Luis E rosero
14 Marc Coppedge
15 Douglas Pedersen
16 David Mcgaffin
17 Lawrence Gibson
18 Jay Mccullough
19 Jeff Makohon
20 Dirk Leidecker
21 John miller Bicycle-heaven
22 David Mcgrath
23 Edvin Ordonez
24 Richard Ruderman
25 Edgar Strange
26 Ramsey Foster
27 David Richardson
28 Kevin Schaefer

Men Cat 3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Steve Brannan
2 Drew Yoder
3 Justin Maxwell
4 Charles Krouse
5 Will Sharp
6 Keith Thompson
7 Aston Haswell
8 Joshua Gibson
9 Corey Bounds
10 Brandon Mckinney
11 Robert Mcdonald
12 Callum Ingram
13 Nick Bruskewitz
14 Matthew Neugebauer
15 Henk Noordermeer
16 Roberto Castano
17 Carlos Torres
18 Brian Handal

Men Cat 4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Ladislav Onhajzer
2 Lee Robinson
3 Simon Wallace
4 Brandon Copley
5 Carlos Barrios
6 David Luplow
7 Andrew Martin
8 Jeffrey Watson
9 George Dias
10 Juan Alcaz
11 Augusto Garcia
12 Juan Salazar
13 Alex Greenwald
14 Brandon Ringer
15 David Littlefield
16 Wesley Wade
17 Shane Valentine
18 Andrew Joy

Men Cat 5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Jesse Danner
2 David Santiago
3 Brandon Horelica
4 Will Warrick
5 Stan Hodges
6 Nick Fournier
7 Josue Floresrivera
8 Frank Castro
9 Dylan Hebert
10 David Inurrigarro
11 Robert Ludwick

Men Junior

Pl First Name Last Name Team Time
1 Ruben Lundgren
2 Luke Abell
3 Jacob Lundgren
4 Seth Inurrigarro
5 Jack Makohon

Men Pro/Cat 1/2

Pl First Name Last Name Team Time
1 Kevin Girkins
2 Justin Stanley
3 Kyle anderson Park place dealerships
4 Davis Dombrowski
5 Samuel Lear
6 Kyle Walker
7 Mark Baerd
8 Fred Vincent
9 Michael Pincus
10 Bryan Burpee
11 Allen Abell
12 Jason Roberts
13 Kyle Swanson
14 Alexander Gibson
15 Paul Carty
16 Andy Jobin
17 Brian Babilonia
18 Juan R martinez
19 John Yoder
20 Said Assali
21 ? Rider
22 Adam Mccullough
23 Lucas Sebastian haedo
24 Ian Anderson
25 Melvin Barrios
26 John Ryan
27 Emiliano Morales
28 Alex gonzalez T3multisports elite junior cycling

Women Cat 4/5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Kimber Tedro
2 Amanda Eid
3 Jolanda Straathof
4 April Mcclure
5 Yen Nguyen
6 Irene Benavides perez
7 Lora Popolizio
8 Rebecca Forsyth
9 Emily Trahan

Women Pro/Cat 1/2/3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Emily Vandyken
2 Danielydelvalle Garcia
3 Jenny Park
4 Jennifer Wagner
5 Jolene Holland
6 Natalie Smith
7 Brittany Parffrey
8 Solymar Rivera
9 Kendall Jackson
10 Anabelen Garza
11 Chelsea Reedy
12 Nadia Barrera
13 Sheree Benavides
14 Samantha Goldenstein
15 Natalie Pruitt
16 Estefy Gonzalez
Sign up for our newsletter

BikeReg is the premier online event registration service for cycling events.

Follow Us
Register with