BikeReg

These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.
Men Cat 1/2/3
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Jason Castor Contender Bicycles 1:23:55
2 Preston Weeks Caliber SBR PB LHM Lexus Lindon 1:24:33
3 Andrew Lock 1:24:39
4 Gavin Storie Team Endurance 360 1:24:45
5 Michael Booth Canyon Bicycles Pro Cycling 1:24:46
6 David Harward PLAN7 DS 1:24:46
7 Tanner Soelberg Caliber-SBR Cycling p/b LHM Lex 1:24:47
8 Michael Feral 1:24:47
9 Stephen Rogers Zone Five Racing 1:24:47
10 Kyle Brown PLAN7 DS cycling team 1:24:47
11 Aaron Olsen ffkr-contender racing 1:24:48
12 Todd Hageman 1:24:48
13 Brent Cannon Team Elevate 1:24:48
14 Will Hanson Ski City 1:24:55
15 Joseph Stewart SBR CYCLES 1:27:27
Men Cat 4/5
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Tj Stone A Bloc Cycling 55:09.4
2 Greg Guest Zone Five Racing 55:10.0
3 Anthony Jeffs University of Utah 55:10.4
4 Kevin Turney The Contender Club 55:10.9
5 No Data Zone Five 55:11.4
6 Christian Moreno Caliber-SBR Cycling p/b LHM Lex 55:11.5
7 John Heemstra jr Plan 7 DS 55:12.1
8 Steve Holden Project HERO Utah 55:13.7
9 Joshua Wagstaff Zone Five Racing 55:17.6
10 Andrew Greco Canyon Bicycles-Shimano 55:20.7
11 Cason Searle Caliber-SBR Cycling p/b LHM Lex 55:42.2
Men Cat3/4
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 No Data Caliber-SBR Cycling p/b LHM Lex 1:11:34
2 Darin Chenoweth Zone Five Racing 1:11:34
3 Ian Gonder 1:11:34
4 Ryan Mauser Zone Five Racing 1:11:34
5 Xavier Lopez Caliber SBR 1:11:35
6 Preston Edwards Zone Five Racing 1:11:36
7 Scott Miller Unattached 1:11:40
8 Preston Weeks Caliber-SBR Cycling p/b LHM Lex 1:11:42
9 Chad Chenoweth Plan7 1:11:44
Men 35+ Cat 1/2/3
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Greg Guest Zone Five Racing 41:22.1
2 Eric Dupuis Diamond Peak / Calton/Harrison 41:22.2
3 Marty Slack PLAN7 DS Cycling Team 41:38.3
Men JR
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Tad Frederick 30:29.7
Men Master Cat 4/5
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Cam Candelaria Zone Five Racing 48:06.4
2 Matt Hansen Zone Five Racing 49:18.0
3 Steven Parry Zone Five Racing 49:18.0
4 Scott Johnston Zone Five Racing 49:34.3
5 Daniel Fredrickson Zone Five 49:43.0
6 Marty Slack PLAN7 DS Cycling Team 49:47.3
7 Gerardo Castillo Weaver Technology Racing 49:53.4
8 Tyson Cook Gaston County Cyclists 50:03.8
Men Master 55+
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Norman Frye Ski City Cycling 1:11:48
Women Cat 1/2/3
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Breanne Nalder Visit Dallas DNA Pro Cycling 1:24:50
2 Aliesha Larsen Caliber-SBR Cycling p/b LHM Lex 1:24:50
3 Alison Frye Ski City Cycling 1:24:50
4 Mary Emerson Plan 7 DS 1:26:44
5 Lorri Zenoni Project HERO Utah 1:27:23
Women Cat 3/4
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Ashley Beimert SBR Cycles p/b L.H. Miller Lexu 59:39.5
2 Colleen Neider Endurance 360 59:43.8
Women JR
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Kylie Frederick 30:29.8
Women Master 35+
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Lorri Zenoni Project HERO Utah 0:51:49