These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

Men Cat. 3/4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Zachary Fernau 0:00:00
2 Weston Rasmussen 0:00:00
3 Josh Watts 0:00:00
4 Ricky Gaynor 0:00:00
5 Chris Quismorio 0:00:00
6 Tony Rice 0:00:00
7 Kevin Salmon 0:00:00
8 Stephen Marcucci 0:00:00
9 Brendan Thomson 0:00:00
10 Alex Kaufman 0:00:00
11 Zachary Morrison 0:00:00
12 Michael Hemmerlin 0:00:00
13 Philip Martens 0:00:00
14 Dillon Kennedy 0:00:00
15 John Gillick 0:00:00
16 J Carnes 0:00:00
17 Bud Lacombe 0:00:00
18 Adam Dunn 0:00:00
19 Eric Borchers 0:00:00
20 Evan Boone 0:00:00
21 Peter Vlad 0:00:00
22 David Ubinger 0:00:00
23 George Hackett 0:00:00
24 Joshua Heiller 0:00:00
25 Sam Riess 0:00:00
26 Victor Silva 0:00:00
27 Kevin Harsley 0:00:00
28 Brett Vandesande 0:00:00
29 Clayton Miller 0:00:00
DNF Joe Altomare 0:00:00
DNF Scott Jones 0:00:00
DNF Richard Castro 0:00:00

Men - Cat. 4/5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Kevin Salmon 0:00:00
2 Evan Boone 0:00:00
3 Michael Dritlein 0:00:00
4 Hayden Palmer 0:00:00
5 Tony Rice 0:00:00
6 Spencer Ciammitti 0:00:00
7 Ricardo Sanchez 0:00:00
8 Clayton Miller 0:00:00
9 Karst Kingsley 0:00:00
10 David Platon 0:00:00
11 Trevor Barron 0:00:00
12 Ryan Ridolphi 0:00:00
13 Richard Farabee 0:00:00
14 Charles Everett 0:00:00
15 Philip Momber 0:00:00
17 Randy Westacott 0:00:00
18 Kevin Mikkelson 0:00:00
20 Cal Skilsky 0:00:00
21 Nathaniel Davis 0:00:00
22 Douglas Torres 0:00:00
23 Gary Schobel 0:00:00
24 Kyle Hornbeck 0:00:00
26 Collin Dimattio 0:00:00
27 Bret Smith 0:00:00
28 Cody Kelly 0:00:00
29 Matthew Sinclair 0:00:00
30 Jonathan Kaltenbaugh 0:00:00
31 Jacob Tung 0:00:00
32 Christopher Tee 0:00:00
33 Jimmy Davisjr 0:00:00
35 Brendan Saliba 0:00:00
36 Andrew Osterhoudt 0:00:00
37 Taylor Nelson 0:00:00
38 Tag Broaderip 0:00:00
39 Robbie Horstman 0:00:00
40 Brandon Chiat 0:00:00
41 Reed Byrnes 0:00:00
42 Jim Stockton 0:00:00
43 Luke Brocco 0:00:00
DNF Peter Anderson 0:00:00
44 Dominic Monaco 0:00:00
45 Jeremy Brown 0:00:00
46 Cyrus Hembree 0:00:00

Men Pro/Cat 1/2/3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Joshua Berry 0:00:00
2 Randy Nelson 0:00:00
3 Simon Lynn 0:00:00
4 Daniel Willett 0:00:00
5 Stevie Cullinan 0:00:00
6 Tanner Thornton 0:00:00
7 Michael Dutczak 0:00:00
8 Brian Forbes 0:00:00
9 Jim Woodburne 0:00:00
12 Danny Foldes 0:00:00
13 Adam Bryfogle 0:00:00
14 Kyle Trudeau 0:00:00
15 Nicholas Wirski 0:00:00
16 Derek Green 0:00:00
17 John Noonan 0:00:00
18 Jace Kuyper 0:00:00
19 Weston Rasmussen 0:00:00
20 Kyle Vanrenterghem 0:00:00
21 Brendan Thomson 0:00:00
22 Gilberto Melendez 0:00:00
23 David Rakestraw 0:00:00
24 Stephen Pedone 0:00:00
26 Geffrey Moy 0:00:00
27 Matthew Holecko 0:00:00
28 Eric Pearce 0:00:00
29 Jake Spelman 0:00:00
30 James Webster 0:00:00
31 Rob Alvarez 0:00:00
32 Robert Dolman 0:00:00
33 Stephen Marcucci 0:00:00
34 Terrell Brown 0:00:00
35 Joey Iuliano 0:00:00
DNF Charlie Beadles 0:00:00
DNF Adam Dunn 0:00:00
36 Timothy Fleming 0:00:00
37 David Stout 0:00:00

Men Collegiate 25 Minute C

Pl First Name Last Name Team Time
1 Trevor Barron 0:00:00
2 Nicholas Seeber 0:00:00
3 Nick Windauer 0:00:00
4 Kyle Ramage 0:00:00
5 Jonathan Kaltenbaugh 0:00:00
6 Jacob Lippert 0:00:00
7 Truman Hale 0:00:00
8 Brandon Martinez 0:00:00
9 Joshua Budig 0:00:00
10 Andrew Osterhoudt 0:00:00
11 Conor Wisentaner 0:00:00
13 Evan Reid 0:00:00
14 Brendan Saliba 0:00:00
15 Matthew Jones 0:00:00
16 Vincent Li 0:00:00
17 Jeremy Brown 0:00:00
18 Matt Crisara 0:00:00
DNF Stephen Schaefer 0:00:00
19 Rundong Chen 0:00:00

Men Collegiate 45 Minute A

Pl First Name Last Name Team Time
1 Marcello Cesario 0:00:00
2 Joey Iuliano 0:00:00
3 John Noonan 0:00:00
4 Adam Bryfogle 0:00:00
5 Josh Watts 0:00:00
6 Zachary Morrison 0:00:00
7 Scott Jones 0:00:00

Men Collegiate 45 Minute B

Pl First Name Last Name Team Time
1 John Gillick 0:00:00
2 Alan Bonk 0:00:00
3 Gabriel Perez 0:00:00
4 Timothy Maley 0:00:00
5 Ty Thede 0:00:00
6 Victor Silva 0:00:00
7 Erik Lecy 0:00:00
8 Benjamin Mangilit 0:00:00
9 Riley Spiller 0:00:00

Men Juniors 15-18 Cat. Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Michael Hemmerlin 0:00:00
2 Evan Boone 0:00:00
3 Hayden Palmer 0:00:00
4 Sam Riess 0:00:00
5 Collin Dimattio 0:00:00
6 Luke Brocco 0:00:00

Men Juniors 9-14 Cat. Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Griffin Solle 0:00:00
2 Ben Gonzalez 0:00:00
3 Barrett Belanger 0:00:00
4 Cyrus Hembree 0:00:00
5 Adrian Del blanco 0:00:00
7 Daniel Hembree 0:00:00

Men Masters 35+ Cat. 1/2/3/4

Pl First Name Last Name Team Time
1 David Salomon 0:00:00
2 Rob Alvarez 0:00:00
4 David Platon 0:00:00
5 Terrell Brown 0:00:00
6 Timothy Fleming 0:00:00
7 Matthew Sinclair 0:00:00
8 Kevin Harsley 0:00:00
DNF Joe Altomare 0:00:00

Men Masters 35+ Cat. 4/5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Michael Dritlein 0:00:00
2 Bret Smith 0:00:00
3 Yean Diaz 0:00:00
4 Steve Garcia 0:00:00
5 Andrew Osvald 0:00:00
6 Jacob Tung 0:00:00
7 Mark Terriquez 0:00:00
8 Armando Aguilar 0:00:00

Men Masters 45+ Cat. 1/2/3/4

Pl First Name Last Name Team Time
1 James Webster 0:00:00
2 Brian Forbes 0:00:00
3 Scott Johnson 0:00:00
4 David Julien 0:00:00
5 Gene Tolli 0:00:00
6 Carl D'alessandro 0:00:00
7 Andrew Hosterman 0:00:00
8 Matt Murphy 0:00:00
9 Jeff Perry 0:00:00
10 Charles Royalty 0:00:00
11 Paul Hunt 0:00:00
12 James Kramer 0:00:00
13 Jim Holbrook 0:00:00

Men Masters 50+ Cat. 4/5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Ed Vasquez 0:00:00
2 Randy Westacott 0:00:00
3 Dennis Belisle 0:00:00
4 Alan Edington 0:00:00
5 David Silveira 0:00:00
6 Michael Miller 0:00:00
7 Jeff Katz 0:00:00
DNF Dale Harless 0:00:00

Men Masters 55+ Cat.

Pl First Name Last Name Team Time
1 Charlie Beadles 0:00:00
2 Brian Lemke 0:00:00
3 David Bixby 0:00:00
4 Lionel Space 0:00:00
5 Andrew Hosterman 0:00:00
6 Steve Cullinan 0:00:00
7 Keith Brodhagen 0:00:00
8 Kurt Kroemer 0:00:00
9 John Paproski 0:00:00
10 Eric Pearce 0:00:00
11 Dennis Belisle 0:00:00
12 David Silveira 0:00:00
13 Randy Boles 0:00:00

Men Masters 65+ Cat.

Pl First Name Last Name Team Time
1 Richard Graubard 0:00:00
2 Robert Tompkins 0:00:00
3 Dale Harless 0:00:00
4 Homayoon Farsi 0:00:00

Men Novice - Cat. 5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Gonzalo Barroilhet 0:00:00
2 Andrew Howell 0:00:00
3 Nathaniel Davis 0:00:00
4 Trevor Barron 0:00:00
5 Christopher Tee 0:00:00
6 Bret Smith 0:00:00
7 Brian Devaney 0:00:00
9 Spencer Ciammitti 0:00:00
10 Dan Forrester 0:00:00
11 Ben Gonzalez 0:00:00
13 Jeff Kubiak 0:00:00
14 Jake Devoogd 0:00:00
15 Armando Aguilar 0:00:00

Women - Cat. 3/4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Christina Hashimoto 0:00:00
2 Kasey Mcevoy 0:00:00
3 Stefanie Sichler 0:00:00
4 Pearl Dixon 0:00:00
5 Brianna Talbot 0:00:00
6 Nathalie Potvin 0:00:00

Women - Cat. 4/5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Megan Payan 0:00:00
2 April Hart 0:00:00
3 Sasha Johnson 0:00:00
4 Danielle Davis 0:00:00
5 Stephanie Bruggink 0:00:00
6 Megan Iammarino 0:00:00
7 Jamie Rowden 0:00:00
8 Nicholle Mackeen 0:00:00

Women Pro/Cat 1/2/3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Betsabee Salomon 0:00:00
2 Ellie Wood 0:00:00
3 Kasey Mcevoy 0:00:00
4 Charlayne Barger 0:00:00
5 Sarah Muench 0:00:00
6 Tori Riemersma 0:00:00
7 Jennifer Quijada 0:00:00
8 Christina Hashimoto 0:00:00
9 Alissa Albrecht 0:00:00

Women Collegiate 25 Minute B

Pl First Name Last Name Team Time
2 Nicholle Mackeen 0:00:00
3 Stephanie Bruggink 0:00:00
4 Brianna Talbot 0:00:00
5 Sydney Friedman 0:00:00

Women Collegiate 25 Minute C

Pl First Name Last Name Team Time
1 Katherine Wood 0:00:00
2 Olivia Nicholls 0:00:00
3 Kelly Blunt 0:00:00
4 Emily Belt 0:00:00

Women Collegiate 45 Minute A

Pl First Name Last Name Team Time
1 Cara O'neill 0:00:00
2 Christina Hashimoto 0:00:00
3 Jennifer Quijada 0:00:00
4 Tori Riemersma 0:00:00
5 Pearl Dixon 0:00:00
6 Shelby Hoglund 0:00:00
7 Brooke Lyman 0:00:00
8 Alissa Albrecht 0:00:00
9 Elizabeth Frakes 0:00:00

Women Juniors 9-14 Cat. Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Serena Ritenour 0:00:00
2 Piper Fazio 0:00:00

Women Masters 35+ Cat.

Pl First Name Last Name Team Time
1 Marilyn Chychota 0:00:00
2 Sarah Muench 0:00:00
3 Megan Payan 0:00:00
4 Tammy Chavet 0:00:00

Women Masters 50+ Cat.

Pl First Name Last Name Team Time
1 Charlayne Barger 0:00:00
2 Nathalie Potvin 0:00:00

BikeReg is the premier online event registration service for cycling events.

  • Created and run by bike racers and event directors
  • Easy, customizable, full-featured event management interface
  • Registration, Results and Fundraising solutions all in one place
  • Founded in 1999 - Two decades of experience streamlining the registration process

Learn more about the BikeReg Advantage

Register with