These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

CCAP Junior Race

Pl First Name Last Name Team Time
1 Joel Kowalonek CCAP Cheshire-Hamden Rail Trailers 30:52:00
2 Ben Lewis ERRACE 31:12:00
3 Lucas Price-glynn CCAP WEST HARTFORD ERRACERS 32:12:00
4 Hudson Nablo Stage 1 Muddy Mayhem 32:34:00
5 Wilson, Owen Team Horst 32:43:00
6 Kowalonek, Aaron CCAP Cheshire-Hamden Rail Trailers 33:30:00
7 Evan Waters CCAP Fairfield County Youth Cycling 34:44:00
8 Bib #270 34:55:00
9 Eneas Freyre TTENDURANCE 29:28:00
10 Lars Roti CCAP Team Horst Junior Squad 35:09:00
11 Landon Hendershot CCAP HAMDEN CHESHIRE RAILTRAILERS 36:20:00
12 Colin Hamilton CCAP Farmington Valley Youth Cycling 30:20:00
13 Noah Rocklin CCAP Hamden Cheshire Rail Trailers 30:30:00
14 Jack Geran CCAP Fairfield County Youth Cycling Team 30:32:00
15 Noah Rosenthal CCAP West Hartford ERRACERS 31:02:00
16 Wilson, Jack Stage 1/Airline Cycles 31:06:00
17 Jack Cote Stage 1 Airline Cycles 31:53:00
18 Benjamin Barry CCAP Stage 1 Muddy Mayhem 31:55:00
19 Declan Macauley Stage 1 31:58:00
20 Bib #272 32:06:00
21 Jaxson Schmitz Stage 1 Muddy Mayhem 32:20:00
22 Amanda Meyerle 33:10:00
23 Cooper Ryan ccap rtx mtb Junior Team 33:14:00
24 Elena Huber CCAP Chesire Hamden CX JUNIOR TEAM 33:45:00
25 Jonah Lipar CCAP Farmington Valley Youth Cycling 33:48:00
26 Samuel Turner ccap farmington valley youth cycling 33:51:00
27 Abigail Oneil TT Endurance 34:01:00
28 Henry Jinks Mediabids 34:17:00
29 Greta Roswech CCAP Cheshire-Hamden Rail Trailers 34:36:00
30 Lewis, Anna 34:57:00
31 Max Milliard CCAP Railtrailers 35:11:00
32 Brody Derosa Hamden Cheshire Rail Trailers 35:38:00
33 Babu, Jivitesh CCAP Farmington valley youth cycling 35:40:00
34 Ben Kornbluh CCAP West Hartford ERRACERS 35:43:00
35 Kyle Petit CCAP West Hartford Erracers 36:25:00
36 Penelope Moses Farmington Valley Youth Cycling Team 37:53:00
37 Matte-hicks, Vincent CCAP Farmington Valley Youth Cycling 29:35:00
38 Brohm Citroen Stage 1 Muddy Mayhem 29:55:00
39 Zehren Brody CCAP Farmington Valley Youth Cycling 30:28:00
40 Zizzamia Anthony Farmington Valley Youth Cycling 30:58:00
41 James Cote Stage 1 Airline Cycle 32:39:00
42 Carla Huber CCAP Chesire Hamden CX JUNIOR TEAM 32:59:00
43 Felter, Orson Stage 1 Cycling Club 34:04:00
DNF Aidan Brunetti West Hartford ERRACE - CCAP

Open Training Race

Pl First Name Last Name Team Time
1 Ben Stokes CCAP TTEndurance Junior Team 46:06:00
2 David Thompson CCAP TTEndurance Junior Team 46:07:00
3 Hunter Pronovost Cheshire Cycle Racing 46:39:00
4 Anthony Vecca Stage 1 / AirLine Cycles 46:53:00
5 Ethan Delgrosso New England Devo p/b Cadence Wealth Management 46:58:00
6 Miles Ericson 47:11:00
7 Brooks Nablo Stage 1 / Airline Cycles 47:31:00
8 Johnny Meyerle 47:49:00
9 Karel Citroen STAGE 1/AirLine Cycles 48:39:00
10 Huesman, Lucas CT Cycling Advancement Program 49:08:00
11 Scott Rosenthal 49:13:00
12 Scott Livingston Team Horst Sports 49:15:00
13 Justin Green Stage1/Airline Cycles 49:30:00
14 Cade Fravel CT Cycling Advancement Program 49:32:00
15 Steffen Huber Chesire Cycle Racing 50:13:00
16 Kevin Mullaly New England Development p/b Cadence Wealth Managem 50:38:00
17 Parent Michael 50:39:00
18 Steve Sadler Stage 1/AirLine Cycles 50:43:00
19 Brett Chenail Team Horst Sports 51:01:00
20 Alex St. andre TTEndurance 51:09:00
21 Jeff Gelt team errace Central Wheel 51:11:00
22 Alexander Beck CT Cycling Advancement Program 51:13:00
23 Jeremy Brazeal EUIN Creative Racing Team 51:38:00
24 Ryan Zwick STAGE 1/AirLine Cycles/Muddy Mayhem 46:20:00
25 Arthur Roti Team Horst Sports 46:51:00
26 Boden Chenail CCAP Team Horst Junior Squad 47:18:00
27 Eric Crespo Team ERRACE 47:24:00
28 John Meyerle Team Horst Sports 48:03:00
29 Andris Skulte Team Horst Sports 48:44:00
30 Frank Kowalonek Rail Trailer Geezer Devo 49:47:00
31 Gary Nicol Pedal Power 49:48:00
32 Candice Votava team ERRACE 49:50:00
33 Eric Price-glynn Team Errace 50:14:00
34 Patrick Woble Stage 1 Airline Cycles 50:58:00
35 Timothy Rourke Team Horst Sports 51:23:00
36 Emmett Roswech CCAP Hamden Cheshire Rail Trailers 51:34:00
37 Brenner Dick Total Training Endurance 51:51:00
38 Bib #268 52:21:00
39 Lowenstein, Jonathan Stedman’s/MeltSnow Racing 46:14:00
40 John Hendershot Cheshire Railtrailers 46:22:00
41 Isabella Crespo CCAP West Hartford ERRACERs 47:26:00
42 Jon Northway CCAP Rail Trailers - Geezer Devo 47:33:00
43 Lawless Sam CCAP Hamden Cheshire Rail Trailers 47:41:00
44 Laura Mullaly 47:55:00
45 Derek Dean 47:57:00
46 Josh Wilson Stage 1/Airline Cycles 48:01:00
47 Aeryn Northway CCAP RTX Junior MTB Team 48:09:00
48 Lisa Lochner Errace 48:16:00
49 Laura Summers team ERRACE 48:27:00
50 Brandon Zwick STAGE 1/AirLine Cycles/ Muddy Mayhem 49:26:00
51 Teagan Geran CT Cycling Advancement Program 50:47:00
52 Schlechter Joshua 51:15:00
53 Judge, Emily CCAP Petal Power 53:44:00
54 Jason Hamilton Eastern Bloc CC / Farmington Valley Youth Cycling 50:05:00
55 Sullivan, Redmond Hamden Cheshire Rail Trailers 50:50:00
56 Bib #141 54:09:00
57 Nicolas Villamizar Ct Cycling Advancement Program 15:03
58 Nathaniel Summers CCAP rail trailers 21:19
DNF Sean Rourke CCAP Team Horst Junior Squad
Sign up for our newsletter

BikeReg is the premier online event registration service for cycling events.

Follow Us
Register with