These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

Men Cat 1/2/3 Master open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Michael Mihalik
2 Ryan Popple
3 Miles Mattern
4 Craig Mattern
5 Jack Bernhard
6 Cameron Scacheri
7 Gorgi Popstefanov EuroCyclingTrips-CMI Pro Cycling
8 Zachary Niles
9 Jason Hochreiter
10 Cameron Jackson
11 Zachary Wills
12 Nathaniel Abbott
13 Kyle Mihalik
14 William Heschl

Men Cat3/4 Master open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Zachary Niles
2 Cameron Scacheri
3 Nathaniel Abbott
4 David Jackson
5 Grant Rumble
6 Shawn Klocek
7 Ryan Hoehn
8 Chase Polling
9 Justin Hardwick Speed Vision Bikes
10 James Libecco
11 Nathan Reymann
12 Chris Baker
13 Tj Kretzler
14 Mike Quigley
15 John Swarr
16 Brent Bauldauf
17 Calvin Hogate
18 Anthony Migash
19 Keith Bryant

Men Cat4/5 Master open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Josh Franek
2 Chase Polling
3 Alex Mesarchik
4 Nathan Reymann
5 Caleb Frederick
6 Luke Gunnett
7 Mathew Franks
8 Dale Black
9 Daniel Diem
10 Edward Leonard
11 Jay Miller
12 Seth Zimmerman
13 Ian Pollock
14 George Redpath
15 Brent Bauldauf
16 Michael Wojtasik
17 Aaron Bovalino
18 Christopher Jackson
19 Kurt Koelling
20 Hank Ingram
21 Mark Sanders
22 Brian Cunningham
23 Erik Zambelli
24 Justin Hardwick Speed Vision Bikes

Men Juniors Junior -18

Pl First Name Last Name Team Time
1 Chase Polling
2 John Swarr
3 Alex Mersarchik
4 Michael Wojtasik
5 Thomas Libecco
6 George Libecco
7 Maceh Beichler
8 Philip Case
10 Braydon Gierman
13 Beckett Wills

Men Masters Master 40+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Todd Harper
2 Jesse Hawk
3 Thomas Prusak
4 Peter Scacheri
5 James Libecco
6 Nathaniel Black

Men Masters Master 50+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Gunnar Shogren
2 Tom Weaver
3 Jeff Guy
4 David Thornton
5 John Mclaughlin
6 Scott House

Men Masters Master 60+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Jay Miller
2 Jim Yankush
3 Joe Fraas
4 Ron Kubala
5 Kim Butler
6 Negley Rodgers
7 David Evans
8 Larry Harper
9 James Carlson
10 Jerry Shere
DNF Mark Kuntz

Men SS/Fat/M Master open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Gunnar Shogren
2 Jesse Hawk
3 Ron Kubala
4 Tom Senkevich
5 Brian Diamond
6 Brian Finley
7 Calvin Hogate
8 David Thornton
9 Joseph Fraas
10 Jeff Moran
11 Kirby Walker
12 Roger Loushi
13 Chris Brackney

Women Cat 1/2/3 Master open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Grace Mattern
1 Stephanie Swan
2 Ella Brenneman
3 Marie Rote
4 Rachel Weaver
5 Izabella Shaffer
6 Addie Slutz
7 Tove Shere

Women Cat1/2/3 Master open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Samantha Brode

Women Cat4/5 Master open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Samra Savioz
2 Kristana Franek
3 Morgan Mclaughlin
Sign up for our newsletter

BikeReg is the premier online event registration service for cycling events.

Follow Us
Register with