These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

Men 1/2/3/4 Masters 40+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Keith Gerarden
2 Jason Biggs
3 Keith Handlon
4 Mark Rogerson
5 Subal Das

Men 1/2/3/4 Masters 50+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Scott Mcallister
2 Brian Funk
3 Jeff Welp
4 Dariusz Tyborowski
5 Barney Baxter
6 Jonathan Dubel
7 Steven Andreaus
8 Todd Davis
9 Clifton Vogelsberg
10 David Amato
DNF Joseph O'callaghan

Men 1/2/3/4 Masters 60+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Derek Bateson
2 Lonnie Brooks
3 Chuck Gillis
4 Earl Anderson
5 Robert Breedlove

Men Cat 3/4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Presley Evans
2 Eamon Queeney
3 Mark Deutsch
4 Eli Elk
5 Reuben Mcfadden
6 Raul Gutierrezgarcia
7 Scott Richardson

Men Cat 4/5

Pl First Name Last Name Team Time
1 William Myers
2 Abner Miralda
3 Joe Fitzpatrick
4 Tyler Roe
5 Scott Stanley
6 Klaas Van kempen
7 Michael Briles Benissimo
8 Wade Buchheit
9 Jim Molnar
10 Tyler Ramer
11 Richard Brandon
12 Ian Bundy
13 Andrew Sedore
14 Michael Stellpflug
15 Jake Johnson
16 Stephon Beaufort
17 William Bryan
18 Gary Jackson
19 Chris Lathrop
20 Eric Hunter
21 Chris Thomas
DNF Curtis Staples

Men Cat 4/5 Masters 40+

Pl First Name Last Name Team Time
1 William Langston
2 Mark Edwards
3 Shea Craig
4 Matt Mcgrain
5 Dan Johnson
6 Hansen Su
7 Robert Peters
8 Neal Caren
9 Adam Long
10 Charles Ball
11 Todd Tuescher
12 Chris Black
13 Kevin Vorenkamp
14 Eric Hamalainen
15 Joe Briscoe
16 Barry Evans
17 Matthew Roe
18 Joel Eisner
19 Charles Nunn
20 Gary Jackson
21 Bevington Steve
22 Allan Brunner
23 Eric Hunter
24 Alan White
25 Evan Myers
26 Walter Whitfield
27 Ryan Patterson

Men Juniors 13-14

Pl First Name Last Name Team Time
1 Willie Boynton
2 Noah Brinson
3 Owen Williams
4 Kaito Fitzgerald

Men Juniors 15-18

Pl First Name Last Name Team Time
1 Wade Buchheit
2 Gil Rogerson
3 Bravery Ward
4 Quinlan Vorenkamp

Men Juniors 9-12

Pl First Name Last Name Team Time
1 Baxter Caress
2 Hunter Dempsey
3 Henry Black
4 Jasper Nunn
5 Afton Vorenkamp
6 Wyatt Zarzecki
7 Eli Woolman
8 Will Gray
9 Logan Mcdonald
10 Ryder Molnar
11 Jeff Freed

Men Pro/Cat 1/2/3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Todd Hancock
2 Garret Thompson
3 Lucas Livermon
4 Christopher Scallion
5 Jakub Augustyn
6 Jason Biggs
7 Keith Gerarden
8 Justin Bowes
DNF Bryan Mutell
DNF Christopher Ragland

Men Pro/Cat Open Single Speed

Pl First Name Last Name Team Time
1 Jakub Augustyn
2 Christopher Ragland
3 James Allen
4 Christopher Polage

Women Cat 4/5 Women's 40+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Alison Weidner
2 Kasey Joiner
3 Samantha Goldenstein
4 Shelley Molnar

Women Juniors 13-14

Pl First Name Last Name Team Time
1 Hadley Molnar Hammercross
2 Eliza Elk

Women Juniors 15-18

Pl First Name Last Name Team Time
1 Sylvia Nunn
2 Brooke Evans

Women Juniors 9-12

Pl First Name Last Name Team Time
1 Vivienne Myers
2 Sophie Whitfield

Women Women's 1/2/3/4 Masters 40+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Tanya Harris

Women Women's Cat 3/4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Elizabeth Hester

Women Women's Cat 4/5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Adeline Brinkley
2 Catherine Ashworth
3 Laura Roe
4 Samantha Goldenstein

Women Women's Pro/Cat 1/2/3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Brooke Lyman
2 Kelly Mclaughlin
3 Chris Tommerdahl
4 Caryn Willis