These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

Men Cat 1/2/3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Wesley Boyce Move Up Off-Road
2 Micah Gordon Move Up Off-Road
3 Austin Elser Tradewind Cycling Team
4 William Stolte TradeWind Energy Cycling Team
5 Michael Allison Move Up Off-Road
DNF Garrick Valverde
DNF Tyler Hardin Pentabike Racing
DNF Tyler Cheslik Move Up Cycling Club

Men Cat 3/4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Jason Chase Move Up Off-Road
2 William Shultz KU Cycling Team
3 Thomas Lewin Grip N Rip
4 Tyler Cheslik Move Up Cycling Club
5 Jordan Miller
6 Darren Heck Jacomo Racing p/b Minsky's Pizza
7 Patrick Angell Grip N Rip
8 Connor Remboldt Move Up Off-Road

Men Cat 4/5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Jordan Miller
2 Mitchell Robinson
3 Jared Gab
4 Jacob Greathouse
5 Kane Greenleaf
6 Chris Braley Randy Braley Photography
7 Connor Remboldt Move Up Off-Road
8 Daniel Del rosario
9 Justin Evans Localcycling.com
10 Andre Chelliah
11 Nick Braunjankovich Manhattan Project
12 John Vansooy BRBC Blue River Bicycle Club
13 Kypton O'neal
14 Conrad Chase Move Up Off-Road
15 Severin Mccarter
16 Ben Brady
17 Daniel Hooks Colavita-Parisi Coffee-Kansas City
18 Shane Andriano BRBC Blue River Bicycle Club
DNF Michael Loftus US Military Endurance Sports

Men Junior 12-14 Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Kypton O'neal
2 Benjamin Lewis Localcycling.com
3 Wesley Duff
4 Benji Bergman Bikeable Communities
5 Benjamin Amuseli
6 Dylan Hooks

Men Junior 15-18 Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Dane Hooks Work Together Cycling Solutions

Men Junior 9-11 Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Conrad Chase Move Up Off-Road
2 Severin Mccarter
3 Luis Ramos
4 Franklin Harrison
5 Logan Brown Santa Fe Trails Racing Team

Men Masters 40+ Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Patrick Orrick KCOI Boulevard
2 Jason Douglas 360 Racing
3 Kyle Brown Move Up Development
4 Tony Stanislav

Men Masters 50+ Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Roger Williams Move Up Off-Road
2 Damian Almanza Cow Town Cycling Team
3 Eric Burch KCOI Boulevard
4 Brian Duff 360 Racing p/b VanDOit.com
5 Eric Struckhoff Steve Tilford Foundation Racing
6 Rick Finley BMC/Walmart Cycling Team
7 Shea Bergman Bikeable Communities
8 David Randleman Omaha Velo
9 John Flesher SunflowerCycling/KansasPerio p/b PamFlesher
10 David Romisch GP VeloTek
11 Carlos Navarro
12 Jandle Johnson KCOI Boulevard

Men Masters 60-64 Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 John Vansooy BRBC Blue River Bicycle Club

Men Masters 65-69 Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Chip Zimmer KCOI Boulevard
2 Randy Martin KCOI Boulevard
3 Tim Black Localcycling.com

Men Masters 70+ Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Samuel Perkins 360 Racing p/b VanDOit.com
2 Steve Schweiker Ethos Racing
3 Dean Parker 360 Racing p/b VanDOit.com

Men Single Speed Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Kent Woermann Move Up Off-Road
2 Roger Williams Move Up Off-Road
3 Andrew Murray
4 Patrick Schlager
5 Bill Anderson 360 Racing p/b VanDOit.com

Men Youth 6-8

Pl First Name Last Name Team Time
1 Levi Ross
2 Will Bergman
3 Graham Ganson
4 Axel Elser

Women Cat 1/2/3/4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Isabelle Jensen Free State Racing
2 Karen Pritchard Women's Free State Racing
3 Alaina Beckwith
4 Alyson Green KCBC Racing
5 Kindsay Mclaughlin Free State Racing
6 Oona Nelson Women's Free State Racing
7 Jessica Wilkerson Localcycling.com
8 Julie Higgins Women's Free State Racing
9 Marianne Melling GP VeloTek

Women Cat 4/5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Isabelle Jensen Free State Racing
2 Rebecca Havens Women's Free State Racing
3 Loree Cordova Velas
4 Carey Rainey Velas
5 Katie Walsh Velas
6 Emily Wiles Velas
DNF Rayna Bush Velas

Women Junior 12-14 Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Rose Chase

Women Junior 15-18 Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Oona Nelson Women's Free State Racing

Women Junior 9-11 Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Attia Elser

Women Masters 40+ Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Jennifer Schmitz Localcycling.com

Women Masters 50+ Open

Pl First Name Last Name Team Time
DNF ? Dnf Linda Gordon

Women Masters 60-64 Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Kathryn Johnson Women's Free State Racing

Women Youth 6-8

Pl First Name Last Name Team Time
1 Lucy Chase