These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

A Race (Cat 1/2/3)

Pl First Name Last Name Team Time
1 Dan Miller Pastaria - Big Shark Racing Team
2 Devin Clark Pastaria Big Shark
3 Chris Harre Pastaria - Big Shark Racing Team
4 Matthew Hynes Pastaria - Big Shark Racing Team
5 Josh Johnson
6 Ian Hartzel
7 Alex Grman
8 Peat Henry "Farver
9 Vince Gatto Pastaria - Big Shark Racing Team

B Race (Cat 3/4)

Pl First Name Last Name Team Time
1 Matthew Roeleveld
2 Joseph Beals
3 Derek Loudermilk The Cannonball-Hub Racing Team
4 Zach Lysdahl Eclipse On Tap
5 Bert Berla Pastaria - Big Shark Racing Team
6 Chris Webster
7 Robin Vallis
8 Austin Hess
9 Daniel Roberts
10 Travis Kobush
11 Luis Gonzalez
12 Simon May
13 Jacob Linn
14 Andrew Person Big Shark
15 Robert Varner Rise Above/Rockwell
16 David Breslin MESA CYCLES RACING TEAM
17 Cooper Bernstein

C Race (Cat 4/5)

Pl First Name Last Name Team Time
1 Rob Martin Pastaria - Big Shark Racing Team
2 August Kempa
3 Vito Biundo The Cannonball-Hub Racing Team
4 Marc Monjauze
5 Lenny Jones
6 Jay Beauvais Off-Road Crew
7 Joachim Reichenbach
8 John Helvey
9 Timothy Dooley Cannonball HUB
10 Devin Glenn
11 Ben Kiel
12 Curt Denham
13 Bradley Spudich NA
14 Sean Whitehurst Momentum Racing
15 Amy Strahan Pastaria Big Shark Racing
16 Shawn Sweetin
17 Tony Valenti
18 Sawyer Merlin MICDS

Master 40+ Women

Pl First Name Last Name Team Time
1 Lisa Daffilo

Masters 40+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Anthony Dust
2 Doug Sweeney
3 Jonathan Bell
4 Jason Bernstein
5 Michael Loftus
6 James Nelson 2 Timing Guys/Pfoodman Racing
7 Tom Collier
8 David Rosen The Cannonball-Hub Racing Team
9 Ryan Hermsmeyer Big Shark
10 Matt James

Masters 50+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Michael Bobelak
2 Dan Young Pastaria - Big Shark Racing Team
3 Scott Frey
4 Timothy Phillips
5 James Klages

Masters 60+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Dana Braet
2 Gary Dyer
3 Bernd Faust
4 Terry Mccann Pastaria Big Shark Racing
5 Craig Farrell
6 James Schwantner Pastaria/Big Shark
7 Dennis Roberts Christiancycling.com
8 Mark Stika Team Noah dogfish
9 Tim Mcallister Pastaria-Big Shark

Single Speed

Pl First Name Last Name Team Time
1 Peat Henry "Farver
2 Scott Ogilvie Rockwell / Rise Above
3 Cage Bible REDRUM

Women A (Cat 1/2/3)

Pl First Name Last Name Team Time
1 Amy Mcclintock
2 Carrie Cash
3 Britta Siegel Veloforce
4 Jamie Wilger
5 Chloe Biundo Rockwell/Rise Above Cycling

Women B (Cat 3/4/5)

Pl First Name Last Name Team Time
1 Courtney Cushard Rise Above Cycling p/b Rockwell Brewing Company
2 Tonya Clemens
3 Mary Crumley
4 Amy Lampe
5 Amy Strahan Pastaria Big Shark Racing
6 Cassie Jones Ride Finds/Barf-o-Rama/Flat Earth
7 Audrey Wheeler
8 Olivia Cooper
9 Tracy Koehler REDRUM
10 Cozette Mothershead hub
11 Kerrie Bernstein
12 Peggy Rabun Momentum cycles
13 Aletta Martin