These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

3/4 MASTERS MEN 35+

(2 starters)
Pl First Name Last Name Team Time
1 Bruce Pisarek COBC
2 Scott Murschel Team Abundance

3/4 MASTERS MEN 45+

(7 starters)
Pl First Name Last Name Team Time
1 Scott Young Tri-Tech
2 Peter Czerwinski Echelon
3 Chris Grisvard NHCC
4 Rick Voithofer
5 Dan Ramsey
6 Marty Withrow Echelon
7 Freter Chris

JUNIORS

(4 starters)
Pl First Name Last Name Team Time
1 Jonathan Freter
2 Justin Miller
3 Nora Bell rad dawg
DNF Becca Mckenney 7 hills

MENS 1/2/3

(14 starters)
Pl First Name Last Name Team Time
1 Matt Weeks Lake Effect
2 Shawn Adams Lake Effect
3 Ryan Gamm Kenda
4 Garth Prosser Cannondale
5 Kyle Wingler Alan
6 Nathanael Ziccardi Awesome/Jenis Ice Cream
7 Gef Moy Unattached
8 Andy Hague Echelon
9 Mason Morgan Awesome/Jenis Ice Cream
10 Jon Dy
11 Bruce Pisarek COBC
12 James Billiter Trek Cincinnati
13 Dan Ramsey 7 Hills
DNF Phil Boydelatour Awesome/Jenis Ice Cream

MENS Cat 3/4

(23 starters)
Pl First Name Last Name Team Time
1 James Billiter Trek Cincinnati
2 John Markstein Awesome/Jenis Ice Cream
3 Larry Pesyna Unattached
4 Mike O'shaughnessy The Chad Shepards
5 Layne Peters Awesome/Jenis Ice Cream
6 Tim Scholl
7 Glen Gardner Vortechs
8 Dave Groen COBC
9 Mike Riley Ohio Orthopedic
10 Mark Farmer Ohio Orthopedic
11 Spencer Hackett B1 Bicycles
12 Jeremy Russell
13 Tim Brown Awesome/Jenis Ice Cream
14 Casey Karnes B1 Bicycles
15 Jonathan Fretter
16 Phil Boydelatour Awesome/Jenis Ice Cream
17 Doug Webster LBR
18 Brandon Groff Awesome/Jenis Ice Cream
19 Ryan Stubenrauch Ohio Orthopedic
20 Joel Ronschke
21 Doug Carraway
22 Brian Schultz Ohio Orthopedic
23 Andrew Johnson Beard Leader

MENS Cat 4

(21 starters)
Pl First Name Last Name Team Time
1 Ryan Stubenrauch Ohio Orthopedic
2 Scott Murschel Team Abundance
3 Joel Ronschke
4 Doug Carraway
5 Dan Ramsey
6 Daisuke Sata Ohio Orthopedic
7 Ronald Thomas
8 Brett Raymond B1 Bicycles
9 Darryn Fessel
10 Brian Schultz Ohio Orthopedic
11 Duncan Spillman OCCC
12 Jason Wren
13 Greg Spickerd
14 Jonathan Frazier
15 Alexis Roccos
16 Adolfo Loustanau
17 Dan Mascret B1 Bicycles
18 Doug Bernard
19 Jan Frans
20 Eric Daume
21 Mark Mckenney 7 Hills

WOMENS 1/2/3

(4 starters)
Pl First Name Last Name Team Time
1 Samantha House
2 Bridget Donovan Seven Cycles
3 Melissa Wick COBC
4 Laura Stahl Awesome/Jenis Ice Cream

WOMENS 3/4

(4 starters)
Pl First Name Last Name Team Time
1 Erika Howard
2 Amy Kulesza Awesome/Jenis Ice Cream
3 Ryann Heflin Awesome/Jenis Ice Cream
4 Joanna Stubenrauch Ohio Orthopedic
Sign up for our newsletter

BikeReg is the premier online event registration service for cycling events.

Follow Us
Register with