These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

Men 35+ Cat 1/2/3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Donald Galligher
2 Tom Brockman
3 Frederick Rose
4 Matthew Lerner
5 Bill Crank
6 Brian Andriot
7 Todd Nix

Men 35+ Cat 3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Marty Smith
2 Kirk Grynwald
3 Scott Murschel

Men 35+ Cat 4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Kirk Grynwald
2 David Musich
3 Chip Schug
4 Samuel Janes
5 Doug Voss
6 Luther Prater
7 Pope Mobley
8 Paul Aniceto
9 Marion

Men 45+ Cat 1/2/3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Michael Mcshane
2 Erik Fagerberg
3 John Mandrola
4 Keith Lucas
5 Scott Bond
6 Matthew Koehn

Men 45+ Cat 3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Kenny Sipes
2 James Havey
3 Bill Kennedy

Men 45+ Cat 4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Keith Morlen
2 Jeffrey Hardin
3 Ron Bush
4 Jeff Steinrock
5 Lance Ferguson
6 John Wheeler
7 Paul Colon Team Swag
8 Bill Kennedy

Men Cat 1/2/3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Ryan Knapp
2 Robert Kendall
3 Christopher Nevitt Bob's Red Mill p/b FOCUS
4 Scott Mclaughlin
5 Adam Rodkey
6 Mike Kennedy
7 Nathan Roberson Schellers Fitness & Cycle
8 Joshua Prater

Men Cat 3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Luke Haley
2 Brian Lark
3 Samuel Dobrozsi
4 Ray Smith
5 Nick Barbieri
6 Rick Smith
7 Nicholas Leonard

Men Cat 4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Luke Neubauer
2 Andrew Beckman
3 Jason Monk
4 Tim Brown
5 Cooper Simon
6 Nolan Mcqueen
7 Ian Mcshane
8 Patrick Bucayu
9 Jesse Roberson
10 Luke Stifler
11 Mike Frankeberger
12 Daniel Bush
13 Aaron Briner
14 Daniel Dickinson
15 Ben Wilson
16 Jonathan Nichols
17 Galen Denney
18 Ben Glover
19 Greg Miller

Men Juniors 10-12

Pl First Name Last Name Team Time
1 William Bobrow
2 Jack Hardin
3 Jackson Mcnear
4 Cameron Fisk
5 Cooper Winrich

Men Juniors 13-14

Pl First Name Last Name Team Time
1 Will Mandrola

Men Juniors 15-18

Pl First Name Last Name Team Time
1 Nick Dietrich
2 Daniel Santos
3 Mark Renn
4 Houston Ward

Men Single Speed

Pl First Name Last Name Team Time
1 Jesse Roberson
2 Scott Murschel

Women Cat 1/2/3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Annajean Dallaire

Women Cat 3/4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Elizabeth Cobb
2 Susie Slabaugh
3 Collyn Smitherman
4 Kelly Wilson

Women Juniors 10-12

Pl First Name Last Name Team Time
1 Francis Haley

Women Juniors 13-14

Pl First Name Last Name Team Time
1 Katherine Santos
2 Emily Falk

Women Juniors 15-18

Pl First Name Last Name Team Time
1 Amy Czerwonks
2 Denise Applegate

Women 35+ Cat 3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Kiersta Tucker
2 Staci Mandrola
3 Rachel Fagerberg

BikeReg is the premier online event registration service for cycling events.

  • Created and run by bike racers and event directors
  • Easy, customizable, full-featured event management interface
  • Registration, Results and Fundraising solutions all in one place
  • Founded in 1999 - Two decades of experience streamlining the registration process

Learn more about the BikeReg Advantage

Register with