These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

Juniors

Pl First Name Last Name Team Time
1 August Lahnest
2 Joseph Schoen
3 Mikey Waine

Masters 35+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Brady Rogers
2 Nate Zukas
3 Robert Kuhn
4 Perry Thomas
5 Daryl Sawyer
6 John Phelan
7 Nick Harmer
8 David Hicks
9 Kurt Arey
10 Dan Heisel
11 Paul Barrett
12 Joshua Frank
13 Jim Bilotto

Masters 45+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Richard Burton
2 Jeff Armstrong
3 Richard Mauney
4 Nevin Lambert
5 Douglas Matthews
6 James Behning
7 Ronnie Bratcher
8 Martin Jones
9 Andy Bailie
10 Bob Bourne
11 Mark Hutson
12 Anthony Drogalis
13 Jeffrey Cartwright

Mens A

Pl First Name Last Name Team Time
1 Thomas Turner
2 Ryan Leech
3 Nathan Sibly
4 Alex Clifford
5 Mark Cockrell
6 Shey Lindner
7 Nate Zukas
8 Jamie Saye
9 Eric Anderson
10 Brian Schoeffler
11 Nathan Race

Mens B

Pl First Name Last Name Team Time
1 Edward O'dea
2 Robert Simpson
3 Jon Cheaves
4 Roy Williams
5 David Marbut
6 Jesse Morse
7 Travis Neumuller
8 Josh Jackson
9 David Hicks
10 Joey Schoenfeld
11 Ben Dillingham
12 Eric Stuckart
13 Brian Culpepper
14 Robert Woldring
15 Jeremy Paine
16 Matt Kogel
17 Tony Blansit
18 Ronnie Bratcher
19 Trey Hair
20 Glen Scott
21 Kyle Schultz
22 Jeffrey Cartwright

Mens C

Pl First Name Last Name Team Time
1 Tom Vaughan
2 Jason Morel
3 Joey Stanley
4 Nick Harmer
5 Tim Pierce
6 Tony Blansit
7 Patrick Reed
8 Jeffrey Blau
9 Samuel Herberg
10 Andrew Rytlewski
11 Edwin Duteau
12 Justin Bristol
13 Chip Larkby
14 Jake Wagner
15 Mark Drogalis
16 Stephen Lavoie
17 Jake Jackson
18 David Fahrion
19 Mark Merril
20 Christian Moreno
21 Brett Harper
22 Bill Victor
23 Jonathan Gallarel
24 James Bailey
25 Brett Tennent brown
26 John Hudgens
27 Dan Connelly
28 Navid Amlania
29 Gabriel Charvat
30 Stephen Jackson

Single Speed

Pl First Name Last Name Team Time
1 Robert Simpson
2 John Phelan
3 Jon-eric Williams
4 Joshua Frank
5 Richard Tillotson
6 James Behning
7 Brian Murphy
8 Joshua Bennett
9 Kyle Schultz
10 Adam Jones
11 Martin Jones
12 Emily Brock
13 Dale Hemme

Womens A

Pl First Name Last Name Team Time
1 Jennifer Horn
2 Rebecca Graham
3 Rebecca Phelan
4 Elizabeth Lee
5 Namrita O'dea
6 Emily Brock
7 Amy Frank
8 Trish Albert

Womens B

Pl First Name Last Name Team Time
1 Dominique Shore
2 Stephanie Morse
3 Zoe Frazier
4 Melissa Leigh
5 Meg Dennison
6 Rhys May

BikeReg is the premier online event registration service for cycling events.

  • Created and run by bike racers and event directors
  • Easy, customizable, full-featured event management interface
  • Registration, Results and Fundraising solutions all in one place
  • Founded in 1999 - Two decades of experience streamlining the registration process

Learn more about the BikeReg Advantage

Register with