These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

Men A

Pl First Name Last Name Team Time
1 Jared Nelson Team Rockford / Clif 01:03:13

Men B/C

Pl First Name Last Name Team Time
1 Russell Griggs Montana State University-Bozeman 00:50:22

Men Cat 1/2

Pl First Name Last Name Team Time
1 John Curry Gallatin Alpine Sports/Intrinsik Architecture 00:57:22
2 Landen Beckner Montana Velo 00:59:09
DNF Jeff Wyatt Team Rockford / Clif

Men Cat 3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Benjamin Hoffman Team Muleterro 01:02:42
DNF Scott Lenaburg Montanacyclocross.com

Men Cat 4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Erik Horn Team Muleterro 00:45:19
2 David Hoffman Gallatin Alpine Sports/Intrinsik Architecture 00:45:53
3 Scott Urban Team Rockford / Clif 00:46:04
4 Guy Mackenzie Gallatin Alpine Sports/Intrinsik Architecture 00:46:12
5 Aubrey Curtis Team Great Divide 00:46:12
6 Russ Gates Big Sky Cyclery-Helena 00:47:46
7 Nate Lovallo Gallatin Alpine Sports/Intrinsik Architecture 00:48:30
8 Jesus Salazar Big Sky Cyclery-Helena 00:49:14
9 Forrest Madsen Montana State University-Bozeman 00:50:34
10 Patrick Fischer 00:46:04

Men Junior 10-18

Pl First Name Last Name Team Time
1 Henry Coppolillo 00:50:44
2 Duncan Hamilton 00:47:27
3 Ryan Cigler 00:57:38

Men Master A

Pl First Name Last Name Team Time
1 Mark Brooke Team Great Divide 01:03:15
2 Tim Noonan Flathead Cycling 01:03:19

Men Master B

Pl First Name Last Name Team Time
1 Lucian Hand 00:45:20
2 Tom Owen Gallatin Alpine Sports/Intrinsik Architecture 00:46:30
3 William Tietz Team Great Divide 00:46:55
4 Blair Fisher Northern Rockies Orthopaedic 00:47:13
5 Donald Bauder 00:48:05
6 Ray Rasker Team Muleterro 00:49:59
7 Peter Krebs Team Rockford / Clif 00:50:44
8 Ben Alexander Team Rockford / Clif 00:51:19
9 Rick Finley Montana Velo 00:51:57
10 Jeff Johnson 00:52:06
11 Byron Deford Team Great Divide 00:47:09
12 Hal Stanley Team Double Check 00:47:43
DNF Randy Beckner Montana Velo

Women Cat 1/2/3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Lisa Curry Gallatin Alpine Sports/Intrinsik Architecture 00:47:39
2 Amy Frykman Gallatin Alpine Sports/Intrinsik Architecture 00:48:34
3 Megan Lawson Gallatin Alpine Sports/Intrinsik Architecture 00:49:01
4 Anna Dingman Team Rockford / Clif 00:50:57
5 Joey Lenaburg Northern Rockies Orthopaedic 00:52:23
6 Angela Watschke Gallatin Valley Bicycle Club 00:52:42
7 Wendy Brooke Team Great Divide 00:47:54

Women Cat 4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Jacquie Spoon 00:48:13
2 Katie Davis 00:49:13
3 Melinda Barnes Big Sky Cyclery-Helena 00:51:13
4 Lisa Bush Big Sky Cyclery-Helena 00:47:23
Sign up for our newsletter

BikeReg is the premier online event registration service for cycling events.

Follow Us
Register with