These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

CX3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Mclean Harris
2 Calvin Cheung
3 Michael Schmid
4 Robert Berghel
5 Mikey Waine
6 Kenneth Fischer
7 James Gotsick
8 Matthew Reeves
9 Greg Casteel
10 Robbie Bryant
11 Charles Rossignol
12 Stephen Lavoie
13 August Lehnert
14 Wesley Burruss
15 Clay Benoit
16 Jeff Tripp
17 James Behning
18 Kyle Schultz
19 Ronnie Bratcher
20 Sergei Grigorian

CX4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Alex Newton
2 Blake Bridges
3 Ben Braxley
4 Shane Collins
5 Harry Boxler
6 Jay Morel
7 Parker Haney
8 Davis Branyon
9 Robin Blake
10 Tyler Adsit
11 Yoni Pollak
12 Aaron Chamberlin
13 Chad Hayes
14 Nick Collins
15 Andy Lydick
16 Max Perethian
17 Robert Conatser
18 David Haney
19 Guy Kemmann
20 Eric Sutton
21 Bob Knoll
22 Darrell Lee
23 Michael Mende
24 James Varner
25 Kyle Ellis
26 Robert Mccollum
27 Larry Mayse
28 Nick Ostreich
29 Andrew Muldowney
30 Rick Nudd
31 Jack Whisler

CX5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Zach Lutz
2 Isaac Brown
3 Richard Schurke
4 Mat Sexton
5 Matt Haley
6 Matt Perks
7 Joseph Flynn
8 Kevin Addams
9 Tony Lewis
10 William Miller

Juniors

Pl First Name Last Name Team Time
1 Davis Branyon
2 Troy Waine
3 Leon Waine

Juniors 15-18

Pl First Name Last Name Team Time
1 Fletcher Lydick
2 Kyle Ellis
3 Luke Broadwell
4 Thomas Pettit
5 Nick Ostreich
6 Madeline Haney

Masters 35+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Michael Schmid
2 Brady Rogers
3 Daryl Sawyer
4 Ian Prunier
5 Kenneth Fischer
6 Alan Wales
7 Travis Neumuller
8 Darren Comer
9 Eric Burke
10 Josh Frank
11 Michael Saunders
12 Jay Morel
13 Chris Chotas

Masters 45+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Richard Burton
2 James Gotsick
3 William (dub Smith
4 Greg Casteel
5 Greg Schisla
6 Scott Bass
7 Tom Butler
8 Howard Buckley
9 Chris Isenberg
10 Bobby Thrash
11 Charles Clark
12 Mathew Sexton
13 James Behning
14 Michael Johnson
15 Robert Conaster
16 Sergei Grigorian
17 Ronnie Bratcher

Pro/1/2/3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Thomas Turner
2 Nicholas Van winkle
3 Artur Sagat
4 Tim Barrett
5 Frank Travieso
6 Mark Babcock
7 Fletcher Lydick
8 Elliott Caldwell
9 Hank Beaver
10 Ben Grier
11 Austin Hilliard
12 Frank Travieso
13 Brian Derose
14 Chris Chotas
15 William Vargas
16 Mike Fitzgerald

Single Speed

Pl First Name Last Name Team Time
1 Mclean Harris
2 David Marbut
3 Matthew Reeves
4 Kelly Edwards
5 Howard Buckley
6 Kyle Schultz
7 Clay Benoit
8 Joshua Frank
9 Charles Clark
10 Andrew Luettgen Scholars Inn Bakehouse
11 Eric Sutton
12 Max Perethian
13 Jack Whisler
14 Robert Mccollum
15 Mikey Waine

Women 1/2/3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Karen Tripp
2 Kimberly Sawyer
3 Elizabeth Lee
4 Salma Hugue
5 Amy Frank
6 Trish Albert

Women CX4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Sophia Brodwell
2 Lisa Bongiorno Frazier Cycling
3 Lori Balistreri
4 Jennifer Ivey
5 Victoria Haney
6 Emiline Renz
7 Jennifer Rossignol
8 Allison Sutton
9 Sharon Anderson
10 Carol Mulligan
11 Mari Edwards

BikeReg is the premier online event registration service for cycling events.

  • Created and run by bike racers and event directors
  • Easy, customizable, full-featured event management interface
  • Registration, Results and Fundraising solutions all in one place
  • Founded in 1999 - Two decades of experience streamlining the registration process

Learn more about the BikeReg Advantage

Register with