These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

Juniors

Pl First Name Last Name Team Time
1 Nicholas Beirne Better Cycling of Louisville
2 Edward Fritzinger Papa John's Racing Team
3 William Bobrow Better Cycling of Louisville
4 Lewis Gatch Lionhearts Junior Racing
5 Jackson Mcnear Papa John's Racing Team
6 Nicholas Petrov Cincinnati Cyclocross
7 Jack Crump Red Zone Cycling
8 Mark Myles Be Real Sports
9 Faith Montreuil Red Zone Cycling
10 Lily Peck Midwest Development Cycling Inc.
11 Meredith Sierpina Red Zone Cycling
12 Ayrton Houk Midwest Development Cycling Inc.
13 Olivia Rademacher Lionhearts Junior Racing
14 Eleanor Dyas Midwest Devo
15 Saint Carmichael
16 Diane Houk Midwest Development Cycling Inc.
DNF Cameron Fisk Red Zone Cycling
DNF Cody Clark

Men Cat 1/2/3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Andrew Messer Team Upland Brewing - Soma Coffee
2 Jonathan Card
3 Michael Mcshane VO2
4 John Gatch MatsonMoney
5 Tim Proctor
6 Timothy Beirne Better Cycling of Louisville
DNF Ryan Gamm Cincinnati Velo Club, Inc
DNF Alexander Christian Lionhearts Junior Racing

Men Cat 3/4

Pl First Name Last Name Team Time
1 John May, sr Papa John's Racing Team
2 Rick Toler Team Dayton Bicycling
3 Anthony Elmore
4 Jerod Kizer J's Bikes/IHOP
5 David Stewart
6 Adam Glass Don Walker Cycles Racing
7 Paul Colon
8 Jack Evans Southern Performance

Men Cat 4/5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Tucker Creger
2 Jeanpaul Montreuil Team Louisville
3 Lee Clayton Riverside Bicycle Racing
4 Ryan Martin Team Louisville
5 Daniel Santos Red Zone Cycling
6 Peter Reid VO2
7 Jerod Kizer J's Bikes/IHOP
8 Joseph Eiler
9 Brandon Obrien
10 David Stewart
11 ? Henry xXx Racing
12 Jonathan King Riverside Bicycle Racing
13 Richard Kelly
14 Keith Morlen Don Walker Cycles Racing
15 Kevin Houk
16 Gregory Dyas
17 Jack Evans Southern Performance
18 Collin Shipman Team Nebo Ridge
19 Matthew Robinson Don Walker Cycles Racing
DNF Carley Smith
DNF John Lampkin

Single Speed

Pl First Name Last Name Team Time
1 Micah Fritzinger Papa John's Racing Team
2 Mike Dulin Don Walker Cycles Racing
3 Todd Nix Be Real Sports
4 Steven Bivens Be Real Sports

Women Cat 1/2/3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Katherine Santos Red Zone Cycling
2 Erika Howard VO2
3 Karen Elmore
4 Jennifer Hester

Women Cat 3/4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Karen Elmore
2 Annalynn Houk
3 Clare Burkhart

BikeReg is the premier online event registration service for cycling events.

  • Created and run by bike racers and event directors
  • Easy, customizable, full-featured event management interface
  • Registration, Results and Fundraising solutions all in one place
  • Founded in 1999 - Two decades of experience streamlining the registration process

Learn more about the BikeReg Advantage

Register with