These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

Men Cat 1/2

Pl First Name Last Name Team Time
1 Marcus Campbell Infinity
2 Jamie Alexander Infinity
3 Sam Porter Bikelink
4 Michael Lackey Infinity
5 Justin Bynum Infinity
6 Chad Brown Daddymart.com

Men Cat 3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Jonathan Crain Non Stop Art
2 Jeff Mccord MG&G
3 Peter Reed Marx Bensdorf
4 Nick Scott Non Stop Art
5 Michael Pocus Bici

Men Cat 3/4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Peter Reed Marx Bensdorf
2 Said Assali Infinity
3 Daniel Hadley
4 Michael Lambert Druid City
5 Arthur Wilke
6 David Lansden MG&G
7 Matt Nunnelly Infinity
8 Jason Bierley Bikelink
9 Daniel Askren
10 Larry Stanley 626 Cycling
11 Randolph Charles Velo City
12 Zachary Riggins Bike Link
13 Noah Mccullough Vulcan Elite
14 Brandon Carter
15 David Todd GSMR
16 Eric Capley Queen City Cycles

Men Cat 4/5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Zachary Riggins Bike Link
2 Brandon Carter
3 Arthur Wilke
4 Matthew Burks MG&G
5 Russell Brown GSMR
6 John Dershem Southern Carnage
7 Tim Pemberton
8 Gregory Curl
9 Kale Frames MG&G
10 James Walker Mugshots
11 Lane Bell
12 Sam Sparkman UofA Cycling
13 Benjamin Brannon MG&G
14 William Seitz GSMR

Men Cat 5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Bill Hansen
2 Tim Pemberton
3 Gregory Curl
4 Matthew Swerdlin
5 Jason Parker
6 Timothy Wakefiled
7 Herchel Portella
8 Kale Frames MG&G
9 James Walker Mugshots
10 Bart Swecker
11 Evan Koch
12 Lowell Stone
13 Benjamin Chambers
14 Sean Butler
15 Andrew Garza

Men Juniors 9-14

Pl First Name Last Name Team Time
1 Braeden Parker
2 Brayden Butler
3 Aiden Chambers

Men Masters 35+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Omar Fraser Mugshots
2 Peter Reed Marx Bensdorf
3 Jeff Mccord MG&G
4 Jason Bierley Bike Link
5 Eric Capley Queen City Cycles
6 Benjamin Brannon MG&G

Men Masters 45+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Scott Staubach Infinity
2 Daniel Askren GodSpeed
3 Randolph Charles Velo City
4 Larry Stanley 626 Cycling
5 Russell Brown GSMR
6 Curtis Cupp Wigs Wheels
7 Ken Burst Mugshots
8 David Todd GSMR

SingleSpeed

Pl First Name Last Name Team Time
1 Murphy Davis Toyota Forklift of ATL
2 David Lansden MG&G
3 Max Diaz Vulcan Elite
4 Maaike Everts Steel City She

Women Cat 1/2

Pl First Name Last Name Team Time
1 Beth Hollingsworth Velo City

Women Cat 3/4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Kat Sweatt Infinity
2 Gretchen Mcelveen MG&G
3 Michelle Campbell Infinity
4 Daria Nicke MG&G
5 Andie Thompson Infinity
6 Maaike Everts Steel City She
7 Sarah Nunnelly Infinity
8 Kelsey Skillman
9 Abby Winter
Sign up for our newsletter

BikeReg is the premier online event registration service for cycling events.

Follow Us
Register with