These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

Men Cat 1/2/3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Owen Nielsen
2 Geffrey Moy
3 Thomas Carey
4 Justin Evans
5 Benjamine Casella

Men Cat 3/4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Gary Roach
2 Michael Stein
3 Westyn Wilhelm
4 Sam Roach
5 Christapher Lang
6 Jason Wood
7 Christian Sheridan
8 Stephen Wood
9 Robert Carrico
10 Eric Carlson
11 Quinn Hershberger
12 Wesley Best
13 Charles Stanford
14 Ethan Krohn
15 Joshua Abbe

Men Cat 4/5

Pl First Name Last Name Team Time
1 James Doyle
2 Mike Holliday
3 Joshua Abbe
4 Christopher Adams
5 Timothy Smiley
6 Darrell Hoy
7 Ethan Krohn
8 Quinn Hershberger
9 Jordan Price
10 Joshua Quinn
11 Charles Shuford
12 David Lehn
13 David Carey

Men Collegiate A

Pl First Name Last Name Team Time
1 Luke Woodard
2 Dylan Lawson
3 Matt Earman
4 Ethan Ley
5 Matthew Adams
6 Larry Gibson

Men Collegiate B

Pl First Name Last Name Team Time
1 Jacob Richard
2 Garrett Clark
3 Jordan Bouldin
4 Sean Murphy
5 Andrew Larsen
6 Tyler Ramer
6 Ben Hostetler
7 Thomas Poole
8 Ryan Chet
9 Stephon Beaufort

Men Collegiate C

Pl First Name Last Name Team Time
1 Dean Katsaros
2 Eric Domonell
3 Charles Shuford
4 Austin Sheffer
5 Brandon Gehin-scott
6 Christopher Hohman
7 Jake Tennyson

Men Juniors 15 - 18 Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Thomas Carey

Men Juniors 9 - 14 Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Robert Berry
2 Camden Woodard
3 Sean Hughes
4 David Carey
5 Aj Holliday
6 Thomas Walton
7 Lily Burris

Men Masters 35+ Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Cameron Holland
2 David Sellars Cardinal Bicycle
3 Jason Plank
4 David Lehn

Men Masters 45+ Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Gary Roach
2 Michael Burris
3 Christian Sheridan
4 Michael Shirley
5 William Gilmer

Men Single Speed Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Robert Suydam
2 Dean Katsaros
3 Quinn Hershberger
4 Christopher Adams
5 Dan Wright

Women Cat 1/2/3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Laura Cook

Women Cat 3/4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Laura Pyle

Women Cat 4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Michelle Adams
2 Sierria Carvajal
3 Michelle Zagardo

Women Collegiate A

Pl First Name Last Name Team Time
1 Kathleen Oneil

Women Collegiate B

Pl First Name Last Name Team Time
1 Christina Knopf

Women Masters 35+ Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Robin Clifford
2 Laura Pyle
3 Elizabeth Carey

BikeReg is the premier online event registration service for cycling events.

  • Created and run by bike racers and event directors
  • Easy, customizable, full-featured event management interface
  • Registration, Results and Fundraising solutions all in one place
  • Founded in 1999 - Two decades of experience streamlining the registration process

Learn more about the BikeReg Advantage

Register with