These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

Men Cat 3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Mark Chandler Team Kyles Bike Shop
2 Keith Legg Triton Multisport Cycling Team
3 Jeff Binford
4 Todd Leedy 352 Racing p/b Bikes and More
5 Justin Deleo 352 Racing p/b Bikes and More
6 Patrick O'shea Tampa Bay Cyclocross Junior Development Team p/b Cycology Coaching Solutions, LL
7 John Tenney Team Kyles Bike Shop
8 David Stevens

Men Cat 4/5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Cory Ehrlund
2 Rudy Szymanski Cycle Sport Concepts Tampa
3 Reed Legg Triton Multisport Cycling Team
4 William Taylor St. Johns Encore
5 Adam Mcanulty Team Loblolly Cycling
6 Jason Alread 352 Racing p/b Bikes and More
7 Ruth Davenport 352 Racing p/b Bikes and More
7 Kyle Merkel
8 Paul Chrostowski
9 Raymond Read
10 David Kramer
11 Alex Leasure
12 Brian O'leary
13 Chase Forman Colavita Racing, Inc.
14 Patrick Thomsen
15 Shelby Powell
16 Kenneth Garbez Colavita Racing, Inc.
17 Cecil Anderson
18 Les Brown
19 Tyson Dabney
20 Steve Collins LegSmith Racing
21 Cruz Mond Team Loblolly Cycling

Men Junior 15-18

Pl First Name Last Name Team Time
1 Brad Barbazuk 352 Racing p/b Bikes and More
2 William Thomsen Tampa Bay Cyclocross Junior Development Team p/b Cycology Coaching Solutions, LL
3 Chase Forman Colavita Racing, Inc.

Men Master 35+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Clint Bridier VeloBrew Cycling Club
2 Jonathan Perez
3 Raymond Read

Men Master 45+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Clint Gibbs
2 Wayne Keller JC's Bike Shop's Blue Hammers
3 Scott Atkins GearLink Racing INC.
4 Kelby Roberts GearLink Racing INC.
5 Paul Chrostowski
6 Bryan Shedden
7 Tom Lowery

Men Master 55+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Biran Davis Compass Research Cycling Team
2 Dan Sullivan West Coast Cycling
3 Franz Biron keefer Colavita Racing, Inc.
4 Paul Schwartz Orlando Road Club
5 Brian Hastings
6 Rudy Szymanski Cycle Sport Concepts Tampa
7 John Lamanna GearLink Racing INC.

Men Pro/Cat 1/2

Pl First Name Last Name Team Time
1 Ryan Woodall
2 Alex Meucci
3 Marco Raymond VeloBrew Cycling Club
4 David Kramer

MTB

Pl First Name Last Name Team Time
1 Justin Deleo 352 Racing p/b Bikes and More

MTB_1

Pl First Name Last Name Team Time
1 Justin Releo

SS

Pl First Name Last Name Team Time
1 Mark Chandler Team Kyles Bike Shop
2 Biran Davis Compass Research Cycling Team
3 Scott Atkins GearLink Racing INC.
4 Jeff Binford
5 Robert Reineke LegSmith Racing
6 Patrick Thomsen
7 Cecil Anderson
8 Pete Miner LegSmith Racing
9 Patrick O'shea Tampa Bay Cyclocross Junior Development Team p/b Cycology Coaching Solutions, LL
10 Pendulumn Weaver LegSmith Racing
11 Steve Collins LegSmith Racing

SS_1

Pl First Name Last Name Team Time
1 Mark Chandler Team Kyles Bike Shop
2 Biran Davis Compass Research Cycling Team
3 Scott Atkins GearLink Racing INC.
4 Jeff Binford
5 Robert Reineke LegSmith Racing
6 Patrick Thomsen
7 Cecil Anderson
8 Pete Miner LegSmith Racing
9 Patrick O'shea Tampa Bay Cyclocross Junior Development Team p/b Cycology Coaching Solutions, LL
10 Pendulumn Weaver LegSmith Racing
11 Steve Collins LegSmith Racing

Women Cat 4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Riley Howard
2 Ruth Davenport 352 Racing p/b Bikes and More
3 Mary O'neal

Women Pro/Cat 1/2/3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Darla Woodall
2 Amy Horstmeyer Twin Six
3 Sarah Zaki Tampa Bay Cyclocross Junior Development Team p/b Cycology Coaching Solutions, LL
4 Lauren Chandler Team Kyles Bike Shop
5 Diane Blake Colavita Racing, Inc.
6 Christina Markel Team Kyles Bike Shop

BikeReg is the premier online event registration service for cycling events.

  • Created and run by bike racers and event directors
  • Easy, customizable, full-featured event management interface
  • Registration, Results and Fundraising solutions all in one place
  • Founded in 1999 - Two decades of experience streamlining the registration process

Learn more about the BikeReg Advantage

Register with