These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

Clydesdale

Pl First Name Last Name Team Time
1 Thom Kneeland
2 Ron Lopez Marty's Cycles
3 Richard Hogan
4 Bart Qualls Cycle Analysis
5 Mike Desalvo Desalvo Custom Cycles Racing
6 Jacob Hammond Cycle Analysis
7 Thomas Venzon
8 Nathan Olson
9 Kellan Cullan Cycle Analysis

Junior Men 10-14

Pl First Name Last Name Team Time
1 Wyatt Davis Cycle Analysis

Junior Men 15-18

Pl First Name Last Name Team Time
1 Griffin Smith Marty's Cycles

Masters 35+ 1/2/3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Bear Perrin
2 Dave Reitz Team Cycle Sport
3 Bryan Simpson Marty's Cycles
4 Ben Brainard Flywheel Bicycle Solutions
5 Jon Nelson Team Cycle Sport
6 Mark Williams Flywheel Bicycle Solutions
7 Dan Shepherd Team Cycle Sport
8 Stephen Staha Team Cycle Sport
9 Michael Davis
10 Destry Stoner Cycle Analysis

Masters 35+ 3/4/5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Eric Frye Team Cycle Sport
2 Jason Singleton
3 Herb Brower Marty's Cycles
4 Michael Digiorgio
DNF Bryan Foster Cycle Analysis

Masters 50+ 1/2/3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Nathan Sheafor Marty's Cycles
2 Mark Bradley
3 Dave Masessa Flywheel Bicycle Solutions
4 Gary Hull
5 Bill Meyers

Masters 50+ 3/4/5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Dave Harrison
2 Eric Schehen Team Cycle Sport
3 Rich Wolf Sunnyside Sports
4 Chris Wilkey Cycle Analysis

Masters 60+ 3/4/5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Chris Stapleton Cycle Analysis
2 David Gustafson

Masters Women 35+ 1/2/3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Sheri Masessa Flywheel Bicycle Solutions

Masters Women 35+ 3/4/5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Sage Bosch Flywheel Bicycle Solutions
2 Laura Lopez Marty's Cycles
3 Kate Rodriguez Flywheel Bicycle Solutions
4 Lisa Dipaoli
5 Aysha Staha
6 Amy Beck

Masters Women 50+ 3/4/5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Lillian Schiavo-gilmour
2 Joyce Colosimo Marty's Cycles

Men 1/2/3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Trevor Pratt
2 Eric Schehen Team Cycle Sport
3 Tom Keller Marty's Cycles
4 Przemek Antczak
5 Aaron Hoppe Cycle Analysis

Men 3/4/5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Stuart Fety

Singlespeed

Pl First Name Last Name Team Time
1 Adrian Bosch Flywheel Bicycle Solutions
2 Scott Churchill Desalvo Custom Cycles Racing
3 Ian Bagshaw Flywheel Bicycle Solutions
4 Doug Striley Marty's Cycles
5 Tim Krupp Cycle Analysis

Women 1/2/3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Lauren Trolley Team Cycle Sport

BikeReg is the premier online event registration service for cycling events.

  • Created and run by bike racers and event directors
  • Easy, customizable, full-featured event management interface
  • Registration, Results and Fundraising solutions all in one place
  • Founded in 1999 - Two decades of experience streamlining the registration process

Learn more about the BikeReg Advantage

Register with