These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

Men Cat 1/2

Pl First Name Last Name Team Time
1 Andrew Frank
2 Michael Gaertner
3 Jerry Long
4 Tom Ryse
5 David Holden
6 William Knudsen
DNF Alec Pasqualina
DNF David Cresap

Men Cat 3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Dylan Pollard
2 Nigel Davies
3 Matthew Faunt
4 Daniel Shaw
5 Matt Cusack
DNF Alan Jacob

Men Cat 4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Lance Payne
2 Scott Allen
3 Jack Hesskamp
4 Kurt Hubbart
5 Jed Barden
6 Steve Ayers
7 Ryan Burks
8 Jason Hurdlow
9 Hank Greer

Men Cat 5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Ryan Whitman
2 Ivan Gallego
3 Jacob Ryse
4 Topher Stuart
5 Ian Williams
6 Matthew Clarke
7 Logan Schuh
8 Josiah Poler
9 Matthew Handwerk
10 Richard Youngblood
11 Trevor Kettrick
12 David Graves
13 Alec Burks
14 Peter Youngblood
15 Taylor Campbell
16 John Abernathy
17 Scott Willegalle
18 David Braun
19 Kieran Long
20 Bleck Bradley
21 Daniel Hesskamp
DNF John Speare

Men Collegiate Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Alec Pasqualina
2 Josiah Poler
3 August Murphy-bera

Men Junior 14+ Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Ivan Gallego
2 Ian Williams
3 Jacob Ryse
4 Hugh Clarke

Men Junior 6+ Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 James Webster
2 Myles Narris
3 Oliver Dentler

Men Junior 9+ Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Kieran Long
2 Alex Ryse
3 Keiton Long
4 Aiden Mcardle
5 Tyler Patton
6 Benjamin Hurdlow

Men Master 40-49 Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Jerry Long
2 Brian Fuller
3 Matthew Larsen
4 Kile Mcardle
5 Matthew Pollard
6 Jayne Mclaughlin
7 Eric Carlon
8 Theodore Chauvin
9 Matt Heist

Men Master 50-59 Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Alan Petrie
2 Tom Lamphier
3 Matt Morra
4 Tom Hungerford
5 Clay Anselmo
6 Pat Kautzman
7 Steve Patton
8 Justin Bannermann
9 Jerry Hitchcock
10 Greg Welton
DNF John Osterback

Men Master 60+ Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Joe Anchondo
2 Frank Benish
3 Steve Rapp
4 Hank Greer

Men Single Speed Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 David Holden
2 Matthew Pollard
3 Jason Remington
4 Hank Greer

Women CAT 1/2/3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Diana Dosmann

Women Cat 4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Sierra Kozak
2 Francine Hoch
3 Molly Obetz
4 Kestrelle Kozak
5 Stephanie Kane
6 Ciara Macdonald

Women Junior 14+ Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Ellen Heyns

Women Junior 6+ Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Chloe Fitterer

Women Junior 9+ Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Maddie Speare
2 Audrey Pollard
3 Megan Heyns
4 Laura Pollard
5 Neel Clarke
6 Hannah Hurdlow
7 Madeline Harris

Women Master 40+ Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Jackie Allen
2 Sheila Heyns
3 Renee Compton
4 Jessica Long
5 Ann Kendall
6 Sue Niezgoda
7 Rebecca Nourse

Women Single Speed Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Lynn Creager
2 Jessica Long

BikeReg is the premier online event registration service for cycling events.

  • Created and run by bike racers and event directors
  • Easy, customizable, full-featured event management interface
  • Registration, Results and Fundraising solutions all in one place
  • Founded in 1999 - Two decades of experience streamlining the registration process

Learn more about the BikeReg Advantage

Register with