These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

Men - Cat. 3/4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Gonzalo Barroilhet 0:00:00
2 Grayson Hughes 0:00:00
3 Alan Brown 0:00:00
4 Jacob Tung 0:00:00
5 Andrew Harrington 0:00:00
6 Philip Vrieling 0:00:00

Men - Cat. 4/5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Gonzalo Barroilhet 0:00:00
2 Andrew Harrington 0:00:00
3 Stephen Schaefer 0:00:00
4 Jacob Tung 0:00:00
5 Drew Verts 0:00:00
6 Mark Allen 0:00:00
7 Taylor Benson 0:00:00
8 Jose Javier gonzalez 0:00:00
9 Paul Boudreaux 0:00:00
10 Jeff Kubiak 0:00:00
11 Joey Lavalley 0:00:00
12 Stan Landry 0:00:00
13 David Weldon 0:00:00

Men - Cat. 5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Stephen Schaefer 0:00:00
2 Chad Plantz 0:00:00
3 Mark Allen 0:00:00
4 Taylor Benson 0:00:00
5 Jose Javier gonzalez 0:00:00
6 Drew Verts 0:00:00
7 Palmer Nackard 0:00:00
8 Randy Weis 0:00:00
9 Joey Lavalley 0:00:00
10 Ken Hackler 0:00:00
11 Joseph Fox 0:00:00
12 David Weldon 0:00:00
13 David Smith 0:00:00

Men Pro/Cat 1/2/3/4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Kyle Reedy 0:00:00
2 Matthew Mcgee 0:00:00
3 Rhys Louis 0:00:00
4 Weston Rasmussen 0:00:00
5 Grayson Hughes 0:00:00
6 Carter Warren 0:00:00
7 Alan Brown 0:00:00
8 Micah Clinger 0:00:00
9 Cara O'neill 0:00:00
10 Sonny Morocco 0:00:00
11 Jacob Hernandez 0:00:00
12 Nathan Grill 0:00:00

Men Juniors 11-12 Cat. Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Cyrus Hembree 0:00:00
2 River Valdez 0:00:00
3 Sander Biesen 0:00:00
4 Miles Fuss 0:00:00

Men Juniors 13-14 Cat. Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Randy Weis 0:00:00
2 Liam Clark 0:00:00
3 Luke Mortensen 0:00:00
4 Giovanni Morocco 0:00:00

Men Juniors 15-18 Cat. Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Lukas Pico 0:00:00

Men Juniors 9-10 Cat. Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Maks Mortensen 0:00:00
2 Axel Mortensen 0:00:00
3 Roman Pico 0:00:00
4 Noah Fox 0:00:00

Men Masters 35+ Cat. 1/2/3/4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Charles Rossignol 0:00:00

Men Masters 40+ Cat. 3/4/5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Aaron Smith 0:00:00
2 Micah Clinger 0:00:00
3 Ryan Mortensen 0:00:00
4 Sonny Morocco 0:00:00
5 Chad Plantz 0:00:00
6 Rick Rosales 0:00:00
7 Mark Duncan 0:00:00
8 Drew Verts 0:00:00
9 Jacob Hernandez 0:00:00
10 Charles Rossignol 0:00:00
11 Mark Allen 0:00:00
12 Jeff Kubiak 0:00:00
13 Stan Landry 0:00:00

Men Masters 45+ Cat. 1/2/3/4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Thom Alger 0:00:00
2 Chris Isenberg 0:00:00
3 Steve Carlson 0:00:00
4 Rich Weis 0:00:00
5 Jeff Baylor 0:00:00
6 Matt Murphy 0:00:00
7 Carlos Zamora 0:00:00
8 David Haerle 0:00:00

Men Masters 50+ Cat. 3/4/5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Steve Carlson 0:00:00
2 Bill Pinckard 0:00:00
3 Steve Garcia 0:00:00
4 Manny Ortiz 0:00:00
5 Chad Olson 0:00:00
6 Carlos Zamora 0:00:00
7 Mark Pico 0:00:00
8 David Haerle 0:00:00
9 John Fritz 0:00:00
10 E Paul koury 0:00:00
11 Russell Carmick 0:00:00
12 Ken Hackler 0:00:00
13 Bill Parmentier 0:00:00
14 Paul Boudreaux 0:00:00

Men Masters 55+ Cat. 1/2/3/4

Pl First Name Last Name Team Time
1 William Pepper 0:00:00
2 John Fritz 0:00:00
3 Bill Pinckard 0:00:00
4 Steven Stuart 0:00:00
5 Randall Clayborn 0:00:00
6 Manny Ortiz 0:00:00
7 E Paul koury 0:00:00

Mountain Bikes 30 Mi - Cat. Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Rich Weis 0:00:00
2 Micah Clinger 0:00:00
3 Carlos Zamora 0:00:00
4 Mark Pico 0:00:00
5 Dakota Farrar 0:00:00

Single Speed 45 Minu - Cat. Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Aaron Smith 0:00:00
2 Ryan Mortensen 0:00:00
3 Cody Van haren 0:00:00
4 Russell Carmick 0:00:00

Women - Cat. 3/4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Cara O'neill 0:00:00
2 Tina Feoli 0:00:00

Women - Cat. 5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Amanda Beratta 0:00:00
2 Katherine Best 0:00:00
3 Stephanie Bruggink 0:00:00
4 Sarah Ford 0:00:00
5 Bailey Cashwell 0:00:00
6 Courtney Darby 0:00:00

Women Pro/Cat 1/2/3/4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Cara O'neill 0:00:00
2 Brooke Lyman 0:00:00
3 Leah Mullen 0:00:00
4 Terrin Lane 0:00:00
5 Kae Erickson 0:00:00
6 Bella Morocco 0:00:00

Women Juniors 11-12 Cat. Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Emma Clark 0:00:00

Women Juniors 13-14 Cat. Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Bella Morocco 0:00:00
2 Avery Wortendyke 0:00:00

Women Juniors 9-10 Cat. Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Stella Biesen 0:00:00
2 Siena Biesen 0:00:00
3 Presley Biesen 0:00:00
4 Scarlet Fox 0:00:00

Women Masters 30+ Cat. 3/4/5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Terrin Lane 0:00:00
2 Katherine Best 0:00:00
3 Tina Feoli 0:00:00
4 Courtney Darby 0:00:00
5 Jennifer Undutch 0:00:00

BikeReg is the premier online event registration service for cycling events.

  • Created and run by bike racers and event directors
  • Easy, customizable, full-featured event management interface
  • Registration, Results and Fundraising solutions all in one place
  • Founded in 1999 - Two decades of experience streamlining the registration process

Learn more about the BikeReg Advantage

Register with