These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

Men Junior 10-12

Pl First Name Last Name Team Time
1 Cullen Keefe
2 Remy Schmidt
3 Dillon Hall
4 Matthew Werner
5 David Avery
6 Yuri Tupaz

Men Junior 12-14

Pl First Name Last Name Team Time
1 Ethan Benton
2 Henry Fisher sanderson
3 Gillan Yerkes
4 Tia Geri

Men Masters 40+ Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Mark Howard
2 Brock Dickie
3 William Kemper
4 Anastasio Flores jr
5 Chad Rosser
6 Rob Hunt
7 Rozel Tupaz
8 Bryan Berry

Men Masters 50+ Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Don Myrah
2 Paul Lugar
3 Mike Warren
4 Miles Keep Menlo Velo Cyclocross
5 Donal Gallegos
6 Jim Atkinson
7 Ilya Cantor
8 Boris Foelsch
9 Kenneth Salvail
10 Michael Speltz
11 Clifford Lee
12 Andrew Parker
13 Doug Hall

Men Masters 60+ Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Gregory Foy
2 Joe Fabris Plus 3
3 Jim Lentfer

Men Masters Cat3/4/5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Jim Perreira
2 Peter Nyberg Pen Velo Racing/Summit Bicycles
3 Chris Cowart
4 Martin Kozera
5 Dye Zone chen
6 Eric Werner Voler/Easton/HRS/Rock Lobster
7 Jeong Kim
8 Ryan Morgan
9 Tom Switzer
10 David Sanderson
11 Michael Rizzo
12 Mike Heenan
13 Ty Salsbery
DNF Andrew Horvai

Men Open Cat2/3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Sam Schneider
2 Brian Kearns
3 Randy Shelton
4 George Smith
5 Peter Ambiel
6 Kevin Hays
7 Michael Rea
8 Adolfo Wriedt

Men Open Cat4/5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Randy Higashi
2 Tyler Marchesano
3 David Porter
4 Kevin Ku
5 Jason Anderson
6 Greg Patterson
7 Jason Crawford
8 Ethan Benton

Men Open Cat5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Zac Rossen
2 Shin Hasegawa
3 David Fisher
4 Christopher Chen
5 Jesse Avery
6 Laurens Kraal
7 Dan Orlando
8 John Old
9 Dennis Woodside
10 Yasuhiro Ichige
11 Anthony Pereira
12 Stephen Coddington
13 Adrian Guevara
14 Michael Green
15 Christian Cortez
16 Alberto Aldana

Men Open Pro

Pl First Name Last Name Team Time
1 Calder Wood
2 Justin Robinson
3 Ryan Rinn
4 Justin Morgan
5 Michael Machado
6 Mark Severy
7 Zachary Pina
8 Ryan Bibko
9 Sean Strachan Top Club Cyclocross
10 Alex Work
11 Derek Yarra
12 Matt Moseley
13 Dean Poshard
14 Kevin Bishop
15 Eric Brown
16 Will Drinkwater

Men Singlespeed Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Mike Urbina
2 Mark Howland
3 Stacey Sell
4 Andrew Yee
5 Lee Slone
6 Brian Ferrario
7 Daniel Hadley
8 Francis Jose

Men U19 Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Dylan Gong
2 Jordy Malmberg
3 Ian Lopez de san roman
4 Justin Peck
5 Joshua Poshard
6 Ben Wallan
7 Manuel Aldana
DNF Adin Jose

Women Junior 10-14

Pl First Name Last Name Team Time
1 Shantelle Tupaz
2 Anna Peck

Women Masters 45+ Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Heather Peck
2 Lorri Lee lown

Women Open Cat3/4/5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Neva Titus
2 Joy Franco
3 Mei Peters

Women Open Cat4/5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Cheryl Becker
2 Zoe Durand
3 Shantelle Tupaz
4 Tia Geri

Women Open Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Gabriella Sterne
2 Cheryl Becker
3 Lindsay Wetzel polin
4 Trinity Gleckler

BikeReg is the premier online event registration service for cycling events.

  • Created and run by bike racers and event directors
  • Easy, customizable, full-featured event management interface
  • Registration, Results and Fundraising solutions all in one place
  • Founded in 1999 - Two decades of experience streamlining the registration process

Learn more about the BikeReg Advantage

Register with