These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

Men Clydesdale Cat 4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Kevin Nicholes
2 Jason Rose

Men Junior -11 Cat 5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Tristan Peterson
2 Davis Higly
3 Koltan Hamborsky
4 Elias Smith

Men Junior -13 Cat 4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Josiah Hanson
2 Lance Wong
3 Sam Tate

Men Junior -15 Cat 4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Nick Leuenhagen

Men Junior -15 Cat 5

Pl First Name Last Name Team Time
2 Ethan Sumson

Men Junior -17 Cat 4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Eli Norris

Men Junior -9 Cat 5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Tate Sundt

Men Junior Cat 3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Spencer Severance

Men Junior Cat 4

Pl First Name Last Name Team Time
2 Ben Lomas
3 Lance Wong
9 ? Dnf
14 Eli Norris

Men Master 40-49 Cat 2

Pl First Name Last Name Team Time
2 Eric Zuber

Men Master 40-49 Cat 3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Brian Kohagen
3 Rob Beard
4 Joseph Kafka
5 Andrew Shaber
6 Erik Young
7 Henry Harper
9 Bob Ellis

Men Master 40-49 Cat 5

Pl First Name Last Name Team Time
8 Ryan Peck

Men Master 50-59 Cat 2

Pl First Name Last Name Team Time
1 Ronald Miller
2 Douglas Turner

Men Master 50-59 Cat 3

Pl First Name Last Name Team Time
3 Dale Nelson
4 William Beebe
5 David Peterson
6 Mike Long
7 Chard Berndt
8 Brian Baker
9 Dave Showalter
10 Nathan Kiger
11 Frank Johnson

Men Master 60+ Cat 2

Pl First Name Last Name Team Time
1 Russell Thorstrom

Men Master 60+ Cat 3

Pl First Name Last Name Team Time
2 Richard Wessels

Men Senior Cat 2

Pl First Name Last Name Team Time
1 Sawyer Bosch
2 Cory Bolen
3 Brent Gorman

Men Senior Cat 3

Pl First Name Last Name Team Time
2 David Seymour
3 Adam Franklin

Men Senior Cat 4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Jacob Zentner
4 Josh Kenyon
5 Jeremy Halka
6 Brian Roberson
7 Andrew Hanson
8 David Peterson
10 Richard Ford
11 Matt Pasley
12 Dylan Nunes
13 Alexander Baron
15 Justin Hamborsky

Men SingleSpeed Cat 3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Luke Coleman
2 Christian Mckenna
3 Alex Hecht

Women Junior -11 Cat 5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Ava Myers
2 Veronica Scott

Women Junior -15 Cat 3

Pl First Name Last Name Team Time
2 Mahika Peterson

Women Junior -15 Cat 4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Nekane Powell
3 Jordyn Oldenburg

Women Junior -17 Cat 3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Kloe Pfannmuller

Women Junior -9 Cat 5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Alexandria Beard
2 Tessa Beebe
3 Anna Hanson
4 Natalie Miller

Women Junior Cat 3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Mahika Peterson

Women Junior Cat 4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Nekane Powell
7 Sage Lemay

Women Master 40-49 Cat 4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Luce Peterson
2 Wendy Alexander

Women Senior Cat 2

Pl First Name Last Name Team Time
1 Shae Griffin
2 Nadine Carter
3 Tiedji Baker

Women Senior Cat 3

Pl First Name Last Name Team Time
2 Erin Morra
3 Erin Shelton

Women Senior Cat 4

Pl First Name Last Name Team Time
2 Alena Harrell
3 Heather Ramsdell
4 Nicole Hendricks
5 Janet Andree
6 Jessica Grunke
8 Laura Young

Women SingleSpeed Cat 2

Pl First Name Last Name Team Time
1 Nadine Carter

Women SingleSpeed Cat 4

Pl First Name Last Name Team Time
2 Luce Peterson

BikeReg is the premier online event registration service for cycling events.

  • Created and run by bike racers and event directors
  • Easy, customizable, full-featured event management interface
  • Registration, Results and Fundraising solutions all in one place
  • Founded in 1999 - Two decades of experience streamlining the registration process

Learn more about the BikeReg Advantage

Register with