These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

Juniors 10-15

Pl First Name Last Name Team Time
1 Miles De sousa
2 Ben Mcconchie Village Wrench Pedal Gang
3 Gray Barnett
4 Wade Sharp
5 Gus Walker
6 Ava Mack
7 Jensen Riddle
8 Tucker Barrett
9 Stella Slingsby
10 Lincoln Wine
11 Abigail Smith
998 Gavin Brown

Masters 35+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Christopher Wyatt
2 Ben Hill
3 Chris Bennett
4 Kyle Mcnamee
5 Joseph Cross 36SR/OrthoCarolina
6 Drew Vankat Super Squadra p/b Eliel Cycling
7 Rick Masters
8 David (dwight) Smith Tri-Cities Road Club
9 Roy Jones Freehub Racing
10 Luke Barnett RTO National Cycling
998 Andrew Wellman
998 Alan Sparks Tri-Cities Road Club
998 John Smith

Men Beginner

Pl First Name Last Name Team Time
1 Gus Walker
2 Allen Klaes
3 Jason Marquardt
4 Miles De sousa
5 Alex Garand
6 Frank Mandaro
7 Ben Mcconchie Village Wrench Pedal Gang
8 Luke Barnett RTO National Cycling
9 Neil Goldberg
10 Jed Hinkley
11 Gray Barnett
12 Steven Mack
13 Clive Desousa
14 Andrew Wellman
15 Billy Barnes
16 Alden Singer
17 Paul Menzel
18 Adam Riddle
19 Todd Mees
20 Connor Smith
21 Jamie Young
22 Cameron Duke
23 Benjamin Anderson
24 Henry Barrett
998 Mike Myracle
998 Justin Chandler

Mens A

Pl First Name Last Name Team Time
1 Tyler Clark
2 Brian Sheedy Team Rize
3 Bradford Perley brevard college
4 Matthew Owen
5 Tyler Miranda
6 Nick Bragg
7 Zachery Carmel
8 Mark Chandler Team Kyles Bike Shop
9 Jack Kosma
10 Christopher Wyatt
11 Ben Hill
12 Ricky Muehl
13 Grayson Wickel
14 Nick Christofalos
15 Peter Haile
16 Benjamin Lightfoot
17 Corey Nunez
18 Dominic Giannantonio
998 Jameson Simms King University
998 Kevin Conrecode
998 Dalton Collins NorthStar Development Cycling

Mens B

Pl First Name Last Name Team Time
1 Peter Van susteren
2 Freddie Kapel
3 Joshua Lacelle Freehub Racing
4 Kevin Spradlin
5 Mike Roman
6 Mike Myracle
7 Ben Hill
8 Damian Wells
9 Grayson Wickel
10 Zack Moss
11 Nathan Hake
12 Brian Rannie
13 Harris Wagner Warren Wilson College
14 Matthew Milazzo CTS Cycling Team fueled by Hiball Energy
15 Gerard Remery
16 Roy Jones Freehub Racing
998 Lathom Louco
998 John Smith

Womens A

Pl First Name Last Name Team Time
1 Abby Walker Industry Nine
2 Grace Chappell Specialized Wolfpack p/b Jakroo
3 Emma Schwab
4 Danielle Clark UNKNOWN Racing Women
5 Aliza Tobias KMS-BMB
6 Kiley Krasley
7 Deb sweeney Whitmore CTS Cycling Team fueled by Hiball Energy
8 Mason Hopkins
9 Kate Dietrich
10 Natalie Arkfeld Lady Gnar Shredders
998 Karen Tripp Finkraft Cyling Team

Womens B

Pl First Name Last Name Team Time
1 Jessic Ingram
2 Lauren Chandler
3 Darcy Grimes
4 Caley Bowman

Womens Beginner

Pl First Name Last Name Team Time
1 Kristen Tekell
2 Jen Thompson
3 Dana Mees
4 Lindsay Henschel
998 Jessic Ingram
998 Abigail Smith

BikeReg is the premier online event registration service for cycling events.

  • Created and run by bike racers and event directors
  • Easy, customizable, full-featured event management interface
  • Registration, Results and Fundraising solutions all in one place
  • Founded in 1999 - Two decades of experience streamlining the registration process

Learn more about the BikeReg Advantage

Register with