These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

Men Cat. 3/4

Pl First Name Last Name Team Time
1 David Conger jr 00:00:00
2 James Eby 00:00:00
3 Houston Lundy 00:00:00
4 Myles Walker 00:00:00
5 Izaac Adams 00:00:00
6 Vladislav Dragomirov 00:00:00
7 Patrick Gagnon 00:00:00
8 Sean Baird 00:00:00
9 Lucien Fuertes 00:00:00
10 Austin Arseo 00:00:00
11 Grant Sivley 00:00:00
12 Bill Dolan 00:00:00
13 Timothy Maley 00:00:00
14 Kendrick Murphy 00:00:00
15 Zachary Petruska 00:00:00
16 Krystian Stankiewicz 00:00:00
17 Peter Anderson 00:00:00
18 Gary Schobel 00:00:00
19 Robbie Horstman 00:00:00
20 Samuel Wyatt 00:00:00
DNF Brock Boynton 00:00:00
DNF Oliver Clark 00:00:00
DNF Michael Hast 00:00:00
DNF Ryan Ridolphi 00:00:00

Men Cat. 5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Bernardo Velasco 00:00:00
2 Jesse Schlaefer 00:00:00
3 Benjamin Cristofori 00:00:00
4 Bradley Large 00:00:00
5 Jacob Blais 00:00:00
6 Oscar Giler 00:00:00
7 Dan Orlowski 00:00:00
8 Matt Smith 00:00:00
9 Richard Thompson 00:00:00
10 Thomas Paluda 00:00:00
11 Leonardo Solis-cruz 00:00:00
12 Reece Culliney 00:00:00
13 Thorsten Rasmussen 00:00:00
14 Patrick Nardi 00:00:00
15 Bjorn Hooper 00:00:00
16 Axel Biederman 00:00:00
17 Caden James 00:00:00
18 Leonardo Ramos 00:00:00
19 Simon Clark 00:00:00
20 Steve Gibbs 00:00:00
21 Dennis Bree 00:00:00
22 Daniel Walker 00:00:00
23 Brett Dooley 00:00:00
24 Wesley Schierman 00:00:00
25 Zeke Bradshaw 00:00:00
26 Koabi Brooks 00:00:00
27 Arturo Boubion 00:00:00
28 Jesse Young 00:00:00
DNF Joe Adragna 00:00:00

Men Pro/Cat 1/2/3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Matthew Riccitello 00:00:00
2 Kaden Hopkins 00:00:00
3 Ethan Overson 00:00:00
4 Keegan Swenson 00:00:00
5 Colby Simmons 00:00:00
6 Max Cronyn 00:00:00
7 Tony Baca 00:00:00
8 Victor Romero 00:00:00
9 Wouter Zwart 00:00:00
10 Caleb Barville 00:00:00
11 Alex Lambert 00:00:00
12 Stephen Schaefer 00:00:00
13 Robby Ketterhagen 00:00:00
14 Samuel Meullenet 00:00:00
15 David Conger jr 00:00:00
16 Noah Schlosser 00:00:00
17 Julien Marleau 00:00:00
18 Kyle Trudeau 00:00:00
19 Peter Vlad 00:00:00
20 Alonso Figueroa 00:00:00
21 Kobi Gyetvan 00:00:00
22 Izaac Adams 00:00:00
23 Adam Bryfogle 00:00:00
24 Josh Watts 00:00:00
25 Scott Arnold 00:00:00
26 Sam Riess 00:00:00
27 Matthew Bohm 00:00:00
28 Ed Vasquez 00:00:00
29 Elliot Dumont 00:00:00
30 Eric Pearce 00:00:00
31 Myles Walker 00:00:00
DNF Joshua Rinderknecht 00:00:00
DNF Grant Simonds 00:00:00
DNF Axel Froner 00:00:00
DNF Quinn Agnew 00:00:00

Men Collegiate 30 Minute C

Pl First Name Last Name Team Time
1 Jacob Blais 00:00:00
2 Ethan Krafft 00:00:00
3 Harris Scharf 00:00:00
4 James Mckinney 00:00:00
5 Quentin Stepp 00:00:00
6 Kaiwen Luan 00:00:00

Men Collegiate 45 Minute A

Pl First Name Last Name Team Time
1 Finnley Hartz 00:00:00
2 Adam Bryfogle 00:00:00
3 Collin Dimattio 00:00:00
4 Stephen Schaefer 00:00:00
5 Joey Iuliano 00:00:00

Men Collegiate 45 Minute B

Pl First Name Last Name Team Time
1 Grant Sivley 00:00:00
2 Nicholas Seeber 00:00:00
3 Steven Seguin 00:00:00
4 Samuel Wyatt 00:00:00
DNF Timothy Maley 00:00:00

Men Juniors 13-14 Cat. Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Reece Culliney 00:00:00
2 Daniel Walker 00:00:00
3 Cyrus Hembree 00:00:00
4 Axel Biederman 00:00:00
5 Leonardo Ramos 00:00:00
6 Michael Villanueva 00:00:00

Men Juniors 15-18 Cat. Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Enrico Dimambro 00:00:00
2 Kalden Charrette 00:00:00
3 Leonardo Solis-cruz 00:00:00
4 Thomas Paluda 00:00:00
5 Thorsten Rasmussen 00:00:00
6 Estevan Ramos 00:00:00
7 Caden James 00:00:00

Men Juniors 9-12 Cat. Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Simon Clark 00:00:00
2 Daniel Hembree 00:00:00

Men Masters 35+ Cat. 4/5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Brock Boynton 00:00:00
2 Peter Anderson 00:00:00
3 Bernardo Velasco 00:00:00
4 Bradley Large 00:00:00
5 Kenneth Walter 00:00:00
6 Patrick Nardi 00:00:00
7 Bjorn Hooper 00:00:00
8 Brett Dooley 00:00:00
9 Koabi Brooks 00:00:00
10 Darren Hiebel 00:00:00
11 Michael Pertile 00:00:00

Men Masters 45+ Cat. 1/2/3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Charles Everett 00:00:00
2 Michael Hast 00:00:00
3 Matt Muyres 00:00:00
4 Jeff Martin 00:00:00
5 Daniel Bennett 00:00:00
6 Matt Murphy 00:00:00
7 Joe Ebenroth 00:00:00
8 Brian Lemke 00:00:00
9 Andrew Hosterman 00:00:00
10 James Webster 00:00:00
11 Thom Lieurance 00:00:00
12 Stephen Borski 00:00:00
13 Derek Rich 00:00:00
DNF Steven Hetfield 00:00:00

Men Masters 45+ Cat. 4/5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Lucien Fuertes 00:00:00
2 Daniel Dudzik 00:00:00
3 Richard Thompson 00:00:00
4 Gary Schobel 00:00:00
5 Kirk Canfield 00:00:00
6 Eniko Enikov 00:00:00

Men Masters 55+ Cat.

Pl First Name Last Name Team Time
1 Brian Lemke 00:00:00
2 Charlie Beadles 00:00:00
3 Andrew Hosterman 00:00:00
4 Daniel Furtney 00:00:00
5 Thomas Bowmaster 00:00:00
6 Gerry Clapper 00:00:00
7 James Riccitello 00:00:00

Men Masters 65+ Cat.

Pl First Name Last Name Team Time
1 Bob Smith 00:00:00
2 Michael Jolivet 00:00:00
3 Kenneth Starcke 00:00:00

Women Cat. 3/4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Eve Yockey 00:00:00
2 Jocelyn Bonham 00:00:00
3 Kaileen Williams 00:00:00
4 Annie Rich 00:00:00
5 Shelby Hoglund 00:00:00
6 Stephanie Bruggink 00:00:00

Women Cat. 4/5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Kate Lemke 00:00:00
2 Sarah Shymske 00:00:00
3 Stephanie Bruggink 00:00:00
4 Eve Yockey 00:00:00
DNF Alyssa Grace 00:00:00

Women Pro/Cat 1/2/3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Caitlin Conyers 00:00:00
2 Cecile Lejeune 00:00:00
3 Meghan Henry 00:00:00
4 Sophia Larsen 00:00:00
5 Kaileen Williams 00:00:00
6 Jennifer Quijada 00:00:00
DNF Kasey Mcevoy 00:00:00
DNF Cara O'neill 00:00:00

Women Collegiate 30 Minute C

Pl First Name Last Name Team Time
1 Veronica Jackson 00:00:00

Women Collegiate 45 Minute A

Pl First Name Last Name Team Time
1 Cara O'neill 00:00:00
2 Cecile Lejeune 00:00:00
3 Shelby Hoglund 00:00:00
DNF Fabiola Garcia 00:00:00

Women Collegiate 45 Minute B

Pl First Name Last Name Team Time
1 Stephanie Bruggink 00:00:00
2 Alyssa Grace 00:00:00

Women Juniors 13-14 Cat. Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Emilia Ibarra 00:00:00

Women Masters 35+ Cat.

Pl First Name Last Name Team Time
1 Jocelyn Bonham 00:00:00
2 Trish Heisdorffer 00:00:00

Women Masters 45+ Cat.

Pl First Name Last Name Team Time
1 Jane Berger 00:00:00
2 Tracey Hysjulien 00:00:00
3 Nancy Ellis 00:00:00

BikeReg is the premier online event registration service for cycling events.

  • Created and run by bike racers and event directors
  • Easy, customizable, full-featured event management interface
  • Registration, Results and Fundraising solutions all in one place
  • Founded in 1999 - Two decades of experience streamlining the registration process

Learn more about the BikeReg Advantage

Register with