These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

Men JM 15-18

Pl First Name Last Name Team Time
1 Mack Dorf 29:13.0
2 Luke Mather 30:21.2
3 Ian Rogers 31:50.4
4 Ben Stevenson 31:57.7
5 Curtis Zanni 32:43.0
6 Aiden Swift 33:07.0
7 Trey Jones 33:30.1
8 Wally Magill 33:57.4
9 William Stanford 34:11.4
10 Thomas Cooper 36:17.6
11 Owen Jones 36:27.1
12 Andrew Simons 36:38.2
13 Jaxson Fryer 37:08.6
14 Sam Pflugh 37:17.3

Men MM 40+ 1-23

Pl First Name Last Name Team Time
1 John Guala 30:49.0
2 Kyle Pitman 30:58.9
3 Phillip Gronniger 31:37.4
4 James Dunkleberger 32:04.4
5 Jacob Rosenbarger 32:11.7
6 Colin Rooney 35:28.3
7 Shane Orr 41:48.2
8 Byron Nix 42:43.5

Men MM 40+ 3-4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Tyler Peterson 28:59.5
2 Mike Swanson 29:12.1
3 Ryan Koonce 29:27.0
4 Ken Axford 29:42.9
5 Ian Kearns 30:01.6
6 Ryan Christianson 30:22.4
7 Cody Hill 30:50.4
8 Peter Benkowski 31:23.6
9 Scott Meadows 31:25.9
10 Aaron Sudduth 31:41.6
11 Jun Watabe 32:08.3
12 Adam Lorenz 33:33.6
13 Lanny Dunham 33:53.4
14 Pablo Morales 33:54.8
15 Bennett Hug 33:57.2
16 Eric Collins 34:07.1

Men MM 50+ 1-23

Pl First Name Last Name Team Time
1 Walter Durrer 30:31.9
2 Kevin Nicol 30:44.1
3 Robert Arena 32:11.7
4 Erik Dorf 32:11.7
5 Andy Johnson 32:47.9
6 Jim Copeland 32:56.9
7 John Mansell 33:27.0
8 Chip Krauss 33:54.1
9 David Zink 34:10.7
10 Steve Crowley 34:58.9
11 Rob Graef 35:00.3
12 Juan Gutierrez 35:31.2
13 Adam Asnes 36:30.5

Men MM 50+ 4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Ronald Budhi 32:50.1
2 Brian Tate 32:59.0
3 J Hartel 33:24.6
4 Troy Westergren 34:20.8
5 George York 35:14.1
6 Robb Mcguffin 36:08.1
7 Miles Cook 36:37.9
8 Steven Adams 49:47.7

Men MM 60+

Pl First Name Last Name Team Time
1 John Stone 32:31.7
2 Jerry Rome 33:04.0
3 Geoff Cooper 33:15.0
4 Steve Matous 33:56.7
5 William Ehler 35:21.0
6 Bob Smith 37:04.0
7 Vince Hooper 37:07.1
8 James Barker 37:36.7

Men MM 70+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Ed Chamberlin 33:31.2
2 Rick Taggart 38:08.9
3 Carl Reed 42:58.5

Men SM 3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Aaron Calhoun 29:08.5
2 Andrew Lydic 29:26.7
3 Ethan Moyer 29:49.3
4 Robert Irish 30:12.8
5 Stephen Bartels 30:34.4
6 Vladislav Dragomirov 30:47.0
7 Christopher Schroeder 30:51.9
8 Marc Spratt 30:51.9
9 Justin Sotdorus 31:02.6
10 Matthew Bell 31:06.7
11 Michael Baird 31:38.6
12 Brian Oliver 32:07.2
13 Christopher J dolan 34:25.2
14 Ethan Dunham 34:46.7
15 Caleb Schroder 35:54.6

Men SM 4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Peter Bergmann 28:41.6
2 Bryce Woollard 29:09.9
3 Andrew Tsoi 29:24.2
4 Bryce Pfuetze 29:42.3
5 Jason Kosena 29:48.2
6 Zachary Koelling 29:50.5
7 Oliver Boyd 30:03.6
8 Henry Dunkleberger 30:19.7
9 Eric Whaylen 30:31.4
10 Russell Slade 30:32.7
11 Hanson Finley 30:33.9
12 Brendan Mulvey 31:24.0
13 Cory Prager 32:03.9
14 Robert Delean 32:21.2
15 Eddie Rogers 32:25.9
16 Keaten Kappes 32:33.2
17 Donald Dority 33:57.7
18 Andrew Milewski 34:15.7
19 Wesley Kemp 36:32.7

Men SM 5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Brian Llamas 29:05.5
2 Collin Lucas 32:08.7
3 Derek Meadows 32:49.2
4 Darren Blair 35:59.7
5 Joshua Mcgehee 36:13.7
6 Kyle Williams 36:25.2
7 Roman Marenin 41:12.7

Men SM P-123

Pl First Name Last Name Team Time
1 George Simpson 25:27.7
2 Colby Lange 25:40.5
3 Torbjorn Roed 25:42.7
4 Jameson Ribbens 26:25.0
5 Tyrel Fuchs 26:32.0
6 Robert Wade 26:56.6
7 Sindre Brein 27:01.5
8 Cormac Mcgeough 27:06.1
9 Cristhian Ravelo 27:25.9
10 Ryan Primeau 27:33.6
11 Finn Gullickson 28:02.8
12 Daxton Mock 28:15.4
13 Nathan Roberts 28:18.1
14 Nathan Spratt 28:32.9
15 Wyatt Gaulke 29:06.6
16 Zygmunt Piekos 29:10.9
17 Christopher Clancy 29:12.7
18 Henry York 29:38.3
19 Sam Anderson 29:44.3
20 Max Frankel 30:59.5
21 Jack Zakrajsek 31:54.9
22 Gabriel Gutierrez flores 33:05.2
23 Eduardo Colon 37:32.1

Women JW 15-16

Pl First Name Last Name Team Time
1 Grace Zanni 40:47.8

Women MW 50+

Pl First Name Last Name Team Time
1 Susan Rice 36:50.4
2 Lanier Allen 37:01.4
3 Janet Grachal 37:28.3
4 Booka Smith 37:38.1

Women SW 3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Michaela Thompson 32:58.6
2 Abigael Carron 34:55.4

Women SW 4-5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Jessica Cooper 32:47.5
2 Natalie Quinn 34:41.9
3 Sonja Catano 35:01.0
4 Alexis Jaramillo 35:08.9
5 Keira Bond 35:15.8
6 Makala Jaramillo 36:25.7
7 Leeann Perea 36:50.7
8 Amelia Orton 38:57.1
9 Melissa Langworthy 40:19.0
10 Brittany Friedrich 41:37.9

Women SW P-123

Pl First Name Last Name Team Time
1 Lisa Becharas 33:12.5
2 Andrea Thomas 33:20.2
3 Katie Clouse 34:19.6
4 Tracey Jacobs 34:25.5
5 Carly Williamson 35:06.2
6 Olivia G cummins 35:34.2
7 Emily Jordan 35:53.8
8 Caitlin Alexander 36:04.2
9 Andrea Fasen 36:40.7
10 Madigan Munro 36:57.2
11 Diedre Ribbens 37:23.1
12 Hannah Williams 37:30.7
13 Emily Skiles 37:34.5
14 Kate Seiler 37:34.9
15 Vanessa Romano 38:15.4
16 Josefine Dreier 41:33.0
17 Ashley King 41:45.1