These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

Men Elite - Cross-country Olympic

Pl First Name Last Name Team Time
1 Ulan Bastos galinski CALOI HENRIQUE AVANCINI RACING 1h25'54
2 Diego Alfonso Arias cuervo 1h26'49
3 Nicolas Rafhael Amancio romao machado SENSE FACTORY RACING 1h27'20
4 Hilvar Yamid Malaver calderon 1h27'41
5 Jhonnatan Botero villegas 1h28'38
6 Flávio De jesus lobo neto 1h29'50
7 Mario Couto Grego santos 1h29'53
8 Rubens Donizete valeriano SENSE FACTORY RACING 1h29'53
9 Fernando Nunes de souza 1h30'23
10 Edson Gilmar De rezende junior 1h30'45
11 Cainã GUIMARÃES DE OLIVEIRA CALOI HENRIQUE AVANCINI RACING 1h32'03
12 Rodrigo Silva rosa 1h33'25
13 Wolfgang Soares olsen 1h33'58
14 Cristian Luis Lazzari 1h34'35
15 Leandro Donizete Dos santos 1h34'49
16 Gabriel Vieira gaspar 1h36'09
17 Otavio Queiroz de souza 1h36'35
18 Luiz Henrique Cocuzzi 1h38'56
19 Jose Otavio Pereira santos LAP
20 Lazaro Jesus Moreira LAP
21 Erik Augusto Pereira LAP
22 Luiz Felipe Nabahier duarte LAP
23 Gustavo Roma de oliveira filho LAP
24 Alvaro Silva carvalho LAP
25 Rafael Beghelli schirato assis LAP
26 Adenilson Romares Da silva LAP
27 Ramon Lopes fre LAP
28 Cauã TENÓRIO DE SOUZA LAP
29 Guilherme Tozato zanandrea LAP
30 Samuel Passinato de souza LAP
31 Gabriel Menossi do amaral LAP
32 Marcelo Ricardo Bosso dos santos filho LAP
33 Alexandre Dos reis LAP
34 Vitor Luiz MAIÃO LEANDRO LAP
35 Kevin Diniz Guidelli LAP
35 Jose Gabriel Marques de almeida DNF
36 Sherman Trezza de paiva DNS
37 Eiki Yamauchi leoncio SPECIALIZED RACING BR DNS
38 Halysson Henrique Ferreira DNS
39 Daniel Grossi soares de souza DNS
40 Matheus Felipe Siqueira fernandes DNS
41 Thiago Freitas souza DNS

Men Elite - Cross-country short circuit

Pl First Name Last Name Team Time
1 Luiz Henrique Cocuzzi 27'15
2 Jose Gabriel Marques de almeida 27'16
3 Cainã GUIMARÃES DE OLIVEIRA CALOI HENRIQUE AVANCINI RACING 27'22
4 Hilvar Yamid Malaver calderon 27'25
5 Diego Alfonso Arias cuervo 27'30
6 Nicolas Rafhael Amancio romao machado SENSE FACTORY RACING 27'49
7 Jhonnatan Botero villegas 28'00
8 Mario Couto Grego santos 28'43
9 Fernando Nunes de souza 29'20
10 Otavio Queiroz de souza LAP
11 Wolfgang Soares olsen LAP
12 Edson Gilmar De rezende junior LAP
13 Cristian Luis Lazzari LAP
14 Rodrigo Silva rosa LAP
15 Gustavo Roma de oliveira filho LAP
16 Flávio De jesus lobo neto LAP
17 Gabriel Vieira gaspar LAP
19 Jose Otavio Pereira santos LAP
20 Ramon Lopes fre LAP
21 Rafael Beghelli schirato assis LAP
22 Samuel Passinato de souza LAP
23 Alvaro Silva carvalho LAP
24 Guilherme Tozato zanandrea LAP
24 Alexandre Dos reis DNF
25 Ulan Bastos galinski CALOI HENRIQUE AVANCINI RACING DNS
25 Marcelo Ricardo Bosso dos santos filho LAP
26 Halysson Henrique Ferreira DNS
27 Cauã TENÓRIO DE SOUZA DNS
28 Matheus Felipe Siqueira fernandes DNS

Men Junior - Cross-country Olympic

Pl First Name Last Name Team Time
1 Guilherme FREITAS GALVÃO 15h20'37
2 Daniel Fernandes hoffmann 15h24'25
3 João Victor Gomes andrade 15h25'52
4 Pedro Henrique Ferreira zibetti cardoso 15h27'00
5 Telry Vicente moreira 15h28'57
6 Kayron Mendes moraes 15h29'21
7 Pedro Augusto de paiva 15h29'21
8 Kaua Marcos Amaral ferreira 15h30'03
9 Gabriel Bolzan piovesan 15h30'49
10 Henrique Barbieri cardoso 15h31'13
11 Renan Augusto Goncalves freitas LAP
12 Felipe Goroni silva correia LAP
13 Gabriel Radke da costa LAP

Women Elite - Cross-country Olympic

Pl First Name Last Name Team Time
1 Karen Fernandes olimpio 1h27'29
2 Hercilia Najara Ferreira de souza 1h28'20
3 Sabrina Oliveira da silva CALOI HENRIQUE AVANCINI RACING 1h34'09
4 Luiza Cocuzzi 1h35'09
5 Ana Laura Oliveira moraes 1h37'01
6 Leticia Jaqueline Soares candido 1h37'48
7 Danielle Maria De moraes LAP
8 Marcela Lima braga matos ZEROUNO FACTORY RACING LAP
8 Isabella Moreira lacerda grossi DNS

Women Elite - Cross-country short circuit

Pl First Name Last Name Team Time
1 Karen Fernandes olimpio 22'45
2 Hercilia Najara Ferreira de souza 22'51
3 Sabrina Oliveira da silva CALOI HENRIQUE AVANCINI RACING 23'21
4 Ana Laura Oliveira moraes 23'46
5 Luiza Cocuzzi 23'46
6 Leticia Jaqueline Soares candido LAP
7 Marcela Lima braga matos ZEROUNO FACTORY RACING LAP

Women Junior - Cross-country Olympic

Pl First Name Last Name Team Time
1 Samara Rodrigues de freitas 1:22:06
2 Anna Vitoria De oliveira vieira 1:27:18
3 Lauriany Aparecida neves 1:27:55
4 Livia Poltronieri silva LAP