These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

Elite Men

Pl First Name Last Name Team Time
1 Yoav Bar MGM 1
2 Roy Goldstein MGM 1
3 Goren Dawn Tacc1
4 Dor Daviri VCI1
5 Ran Margaliot Upper Galilee to
6 Rahat Eyal VCI1
7 Dolen Yuval Tacc2
8 Michaelov Anton Tacc1
9 Kohler Phone MGM 1
10 Rahmilvic Yuval Tacc2
11 Matan Gadoliter Upper Galilee to
12 Gil Kovatch Team Focus 1
13 Silberstein Ido Tacc2
14 Abwegan Tzachi Tacc1
15 Amos Wolff Tacc1
16 Podoller Yarin Tacc1
17 Mali Skeletal Team Focus 1
18 Amnon Habermen Team Focus 2
19 Or Spiktor VCI1
20 Lav Holmer Team Focus 2
21 Gil Guy VCI1
22 Guy Sheron Team Focus 2
23 Eliraz Yaniv Team Focus 1
24 Shadi Halabi Upper Galilee to
25 Noam Straschnov Upper Galilee to
26 Sheni Schwartzman MGM 2
27 Tabori Hagai MGM 2
28 Dubrovsky Tomer MGM 2
29 Shaked Roded Tacc2
30 Chen Israel Tacc2
31 Ben-mordechai Yuval Tacc2
32 Baker Rafi Team Focus 1
33 Rosenblatt Ilan Upper Galilee to
34 Yuval Friedman Upper Galilee to
35 Gal Halpergot MGM 2
36 Guy Shinar Team Focus 1
37 Tom Yitzhaki Team Focus 2
38 Itamar Saul Upper Galilee to
39 Belahssan Emmanuel Team Focus 1
40 Ofek Levy MGM 1
41 Guy Gabai MGM 1
42 Hidai Bar-mor VCI1
43 Edwaic Witnesses Team Focus 1
44 Shlomi Ben shimol MGM 2
45 Dan Rosen MGM 1

Masters

Pl First Name Last Name Team Time
1 Nesimov Elad Team Focus 3
2 Segev Appelbaum VCI 2
3 Shirizali Ronen 1 clusters riders
4 Astlin Lior XTEAM
5 Slava Dubinsky VCI 2
6 Properly Collected Clusters 2 riders
7 Ofer Ben-ari Clusters 2 riders
8 Cnatner Doron Clusters 2 riders
9 Ran Emiti Clusters 2 riders
10 Porat Kobi Haifa Masters
11 Danny Foes Team Focus 3
12 Robert Brenner Tacc3
13 Dekel Barel Team Focus 3
14 Beliakub Andrei VCI 2
15 Boaz Ran For Masters Galilee
16 Enen Polek Haifa Masters
17 Oren Nistal 1 clusters riders
18 Lion Venioanc Team Focus 3
19 Maoz Nanny Tacc3
20 Raznyokab Lenny Team Focus 3
21 Tall Rafi Tacc3
22 Danny Moore Haifa Masters
23 Yaniv Hadad For Masters Galilee
24 Yariv Shelchet 1 clusters riders
25 Yair Granot 1 clusters riders
26 Baumel Guy Clusters 2 riders
27 Yaron Peretz Haifa Masters
28 Ronnie Ram Haifa Masters
29 Eric Berger Tacc3
30 Rafael Raffaelli XTEAM
31 Amir Lazarus For Masters Galilee
32 Yossi Bengal XTEAM
33 Gottfried Boaz Haifa Masters
34 Ben Shimon barki For Masters Galilee
35 Yahel Stones Clusters 2 riders
36 Moyal Capricorn 1 clusters riders
37 Ian Schon VCI 2
38 Prtok Amir Team Focus 3
39 Yellin Ronen Tacc3
40 Eric Chagi For Masters Galilee
41 Roni Levy 1 clusters riders
42 Ashkenazi Ran XTEAM
43 Alkobi Yoram Haifa Masters
44 Ofer Levi Haifa Masters
45 Eliran Saada For Masters Galilee
46 Oded Kippur For Masters Galilee
47 Vontoarro Ariel Tacc3
48 Zvika Fishman Clusters 2 riders
49 Green Bud Clusters 2 riders
50 Meir Cohen XTEAM
51 Nimrod Dromi XTEAM
52 Steven Hopengarten VCI 2
53 Yaniv Kohout VCI 2

Women

Pl First Name Last Name Team Time
1 Danielle Levy Tacc4
2 Keren Shapiro For women in the Galilee
3 Mca Deganit For women in the Galilee
4 Kabiri Limor Tacc4
5 Putsch Foundation Tacc4
6 Karnit Goldwasser For women in the Galilee
7 Yael Rotem For women in the Galilee
8 Shlomit Bear Tacc4
9 Roni Mizrahi TNT Upper
10 Or Zion TNT Upper
11 Rondberg Rachel TNT Upper
12 Karen Perlmutter For women in the Galilee
13 Lernern Inbal Tacc4

BikeReg is the premier online event registration service for cycling events.

  • Created and run by bike racers and event directors
  • Easy, customizable, full-featured event management interface
  • Registration, Results and Fundraising solutions all in one place
  • Founded in 1999 - Two decades of experience streamlining the registration process

Learn more about the BikeReg Advantage

Register with