These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

Masters 35+

Pl First Name Last Name Team Time
1 John Waggoner Team Sonic- Treehouse Racing
2 Tim Hall NashvilleCyclist.com
3 Mark Fleishman Team Gran Fondo
4 Jeremy Nagoshiner Marx & Bensdorf Cycling / ACCM
5 Robert Dodd Team Gran Fondo
6 Marcus Ambrester Tristar - BazaarVoice Cycling Team
7 Mark Horne Harpeth Bicycles Racing
8 Robert Gregory Team Gran Fondo
9 Thomas Gates Team Gran Fondo
10 Mark Miller Cumberland Transit Cycling
11 Rick Harris Unattached
12 Kurt Page SVMIC Cycling
13 Ivan Murdock Team Bikes and Moore
14 Riccardo Cannone Team Gran Fondo
15 Kevin Hinson Team Gran Fondo
16 John Gore Team Gran Fondo
17 Kevin Cleveland Cumberland Transit Cycling
18 Steven Ragle Cumberland Transit Cycling
19 Shannon Williams NashvilleCyclist.com
20 Jon Siccardi Team Sonic- Treehouse Racing

Men Pro/1/2/3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Brent Mahan NashvilleCyclist.com
2 Edward Krei Cumberland Transit Cycling
3 Ben Reed SVMIC Cycling
4 Britton Kinnard Team Sonic- Treehouse Racing
5 Andrew Reardon NashvilleCyclist.com
6 John Carr Cumberland Transit Cycling
7 David Briggs Tristar - BazaarVoice Cycling Team
8 Michael Crouch Homegrown Bicycles
9 Jason Guzak NashvilleCyclist.com
10 Tim Hall NashvilleCyclist.com
11 Riccardo Cannone Team Gran Fondo
12 Kenneth Poole SVMIC Cycling
13 Robert Gregory Team Gran Fondo
14 Mark Horne Harpeth Bicycles Racing
15 Shannon Williams NashvilleCyclist.com
16 Bradley Wormer Homegrown Bicycles
17 Neil Fronheiser NashvilleCyclist.com
18 Mark Miller Cumberland Transit Cycling
19 Marcus Ambrester Tristar - BazaarVoice Cycling Team
20 Max Gander Tristar - BazaarVoice Cycling Team
21 Jeremy Nagoshiner Marx & Bensdorf Cycling / ACCM
22 Ryan Sullivan Harpeth Bicycles Racing
23 John Gore Team Gran Fondo
24 Mark Fleishman Team Gran Fondo
25 Kevin Hinson Team Gran Fondo
26 John Waggoner Team Sonic- Treehouse Racing
27 Corey Piscopo Steamboat Velo p/b MOOTS

Senior Men Category 4

Pl First Name Last Name Team Time
1 Luke Farkas MOAB
2 Kurt Page SVMIC Cycling
3 Joe Grubbs Team Bikers Choice
4 Shawn Ewing Harpeth Bicycles Racing
5 William Welborn Cumberland Transit Cycling
6 Jordan Taylor Cumberland University
7 Chuck Crouch Harpeth Bicycles Racing
8 Rick Harris Unattached
9 Matthew Thompson Unattached
10 Steven Ragle Cumberland Transit Cycling
11 Kevin Cleveland Cumberland Transit Cycling
12 David Rose Team Bikes and Moore
13 David Bradbury Team Gran Fondo
14 Marshall Bassett SVMIC Cycling
15 Carl D'alessandro Team Gran Fondo
16 David Collins Harpeth Bicycles Racing
17 Michael Edens Team Bikers Choice
18 Rip Clayton Cumberland Transit Cycling
19 Eli Wemyss BPC Cycling / ACCM
20 Robert Bender
21 Joshua Lewis Team Bikers Choice
22 Jeff Henson Harpeth Bicycles Racing
23 Michael Barber Trace Bikes
24 Jeffrey Davis SVMIC Cycling
25 Ivan Murdock Team Bikes and Moore
26 Jon Siccardi Team Sonic- Treehouse Racing
27 Philip Armbrust Cumberland Transit Cycling

Senior Men Category 5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Jeff Treuden Trace Bikes
2 Jonathan Hamby Trace Bikes
3 Jon Cherry Team Bikers Choice
4 Billy Wood Team Bikers Choice
5 Alan D'alessandro
6 Hunter Honeycutt
7 Frank Borgergilligan Trace Bikes
8 Marvyn Hortman
9 Scott Turner Trace Bikes
10 Joshua Hix Team Bikers Choice
11 David Gregg
12 Eric Dincauze Trace Bikes
13 Alex Winston
14 Kevin Hipp Team Sonic- Treehouse Racing
15 Francisco Rivera
16 Al Watts Trace Bikes
17 Jared Stiefel
18 John Scott Harpeth Bicycles Racing
19 Jason Haggard Unattached
20 Kyle Schirmer
21 Toby Wann
22 Jon Eichert
23 Bryan Kortness Unattached
24 Nick Reyes Trace Bikes
25 Nate Lelek
26 Frank Hordos Trace Bikes
27 Steven Wernke
28 Brian Meehan
29 Jason Torrence
30 Shawn Roberts
31 Eric Jansen
32 Daniel Robertson
33 Luke Pniewski
34 Frank Cordell
Sign up for our newsletter

BikeReg is the premier online event registration service for cycling events.

Follow Us
Register with