BikeReg

These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.
Men 19+ Cat 1/2/3
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Thomas Fuller GS Andiamo - U23
2 Brian Hickok Dons Bikes
3 David Kennedy D9 Foundation / DNA Race Team
4 Shawn Langwell
5 Van Geslani Dons Bikes
6 Sean Wilson GS Andiamo - Redlands Legends
7 Nick Mckenna Team Velosport Junior & U23 Development - Rock n Road Cyclery
Men 19+ Cat 4
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Ryan Voth Team Redlands
2 Brian Kennedy Team California Juniors
3 Nicholas Brock
4 Jake Fuller Team California Juniors
5 Brian Maclean Dons Bikes
6 Jeffrey Bowens
7 Devin Wilson GS Andiamo - Travel Team
8 Eddy Jay
9 Frank Londono
Men 19+ Cat 5
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Jason Pedersen Team Simple Green
2 Joshua Boyer SDBC/EMERALD TEXTILES p/b UC Cyclery
3 Joshua Bonnici SDBC/EMERALD TEXTILES p/b UC Cyclery
4 William Campbell
5 Jacque Wenger Team Velosport Junior & U23 Development - Rock n Road Cyclery
6 Robert Davis SDBC/EMERALD TEXTILES p/b UC Cyclery
7 Sean Grumney
8 Mark Weidhase Project Hero
Men JR 13-14 Open
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Evan Larson GS Andiamo - Travel Team
2 Sebastien Wenger Team Velosport Junior & U23 Development - Rock n Road Cyclery
3 Kalden Charrette Team Velosport Junior & U23 Development - Rock n Road Cyclery
4 Evan Aparri SDBC/EMERALD TEXTILES p/b UC Cyclery
5 Lorenzo Wenger Team Velosport Junior & U23 Development - Rock n Road Cyclery
Men JR 15-18 Cat 1/2/3/4
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Jake Fuller Team California Juniors
2 Devin Wilson GS Andiamo - Travel Team
3 Brian Kennedy Team California Juniors
4 Hunter Wilson Team California Juniors
5 Matthew Greer GS Andiamo - Travel Team
6 Evan Larson GS Andiamo - Travel Team
Men JR 15-18 Cat 4/5
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Jacque Wenger Team Velosport Junior & U23 Development - Rock n Road Cyclery
2 Jake Fuller Team California Juniors
3 Brian Kennedy Team California Juniors
4 Sebastien Wenger Team Velosport Junior & U23 Development - Rock n Road Cyclery
5 Devin Wilson GS Andiamo - Travel Team
6 Kevin Locher GS Andiamo - Redlands Legends
7 Matthew Greer GS Andiamo - Travel Team
8 Evan Larson GS Andiamo - Travel Team
Men JR 9-10 Open
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Lorenzo Wenger Team Velosport Junior & U23 Development - Rock n Road Cyclery
2 Grayson Aparri San Diego Bicycle Club
Women JR 11-12 Open
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Audrey Aparri SDBC/EMERALD TEXTILES p/b UC Cyclery
Women JR 13-14 Open
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Natalie Wang SDBC/EMERALD TEXTILES p/b UC Cyclery
2 Katy Cohen GS Andiamo - Redlands Legends
3 Victoria Sloane GS Andiamo - Redlands Legends
Women JR 15-18 Cat 4/5
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Katy Cohen GS Andiamo - Travel Team
Women JR 9-10 Open
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Arlene Ramirez GS Andiamo - Redlands Legends