We're always here to help! | Search Help | | 888.956.9560 | Cart
BikeReg

These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.
B MEN (CAT. 3 & 4)
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Jeff Bahnson C2S/HENRY'S BIKES
2 Chad Culbertson CRCOFA / BM&G-PETE'S BIKES
3 Joel Moats YELLOW BREECHES RACING
4 Phillip Smith PIT BIKE MARYLAND
5 Nathan Goates FAULNER HONDEA
6 Joseph Hu QUAKER CITY WHEELMEN/BREAKAWAY RACING
7 Luke Sandusky
8 Gale Hess INTERNATIONAL CHRISTIAN CYCLING CLUB
9 Shawn Stafford BIKE LINE
10 Matthew Panas THE BARE WALL
11 Martin Mckeon GUYS RACING
12 Peter Kennedy C3 SOLLAY.COM
13 Paul Hoyle MONSTR HEALTH CYCLING
14 Brian Rife FAULKNER HONDA RACING
DNF Dan Conrad
DNF Zac Felpel RED ROSE ROCKETS
DNF Erik Mitchell QUAKER CITY WHEELMEN/TEAM BREAKAWAY
B WOMEN (CAT. 3 & 4)
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Kim Dubeck BEAN'S BIKES
2 Catherine Large YELLOW BREECHES RACING
3 Janice Morris MOUNTAINSIDE SKI & SPORTS
4 Karen Tourian GUY'S RACING
5 Kathleen Wulfkuhle C3-SOLLAY.COM
6 Susan Neglia
C MEN (CAT. 4 & 5)
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Justin Woulfe TRI STATE VELO
2 Ross Megargel
3 Les Russell YELLOW BREECHES RACING
4 Michael Beshore
5 Tyler Brown CHRISTIANA CARE PT+/FSVS
6 Bob Perna BEAMIS BIKE
7 Michael Giancoli HUB UNITED
8 Tom Rampulla TRISTATE VELO
9 Jason Thomas FAULKNER HONDA RACING
10 James Doherty UNATTACHED
11 Brent Shultz MOUNTAINSIDE SKI & SPORTS
12 Frank J. Schlipf iii GUY'S RACING CLUB
13 Robert Sands EVOLUTION RACING
14 Scott Feather VORTEX
15 Josh Berk GUYS RACING
16 Bill Powell
17 Gary Snyder
18 Stephen Gualano
19 Phillip Esempio KELLY BENEFIT STRATEGIES/LSV AMATEUR RACING
ELITE MEN (CAT. 1, 2 & 3)
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Gerry Pflug FREDDIE FU CYCLING TEAM
2 Patrick Bradley CAPE ATLANTIC RACING/TEAM BEACON
3 Andrew Wulfkuhle C3/SOLLAY.COM
JUNIORS 14-16
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Charles Hanlon UNATTACHED
2 Anthony Skorochod GOTHAM CYCLISTS/HENSLEY RACING
3 Wyatt Saint clair MAIN LINE CYCLING - BIKYLE
JUNIORS 17-18
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Charles Hanlon
MASTERS 35+
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Gerry Pflug FREDDIE FU CYCLING TEAM
2 Kirk Reisinger WISSAHICKON
3 Mike Hebe MEREDITH GROUP-GPOA-CANNONDALE
4 Joseph Piccillo EVOLUTION RACING
5 Phillip Smith PIT BIKE MARYLAND
6 Bob Biese Team Vortex
7 Kelly Cline WISSAHICKON
8 Don Kessel HOLMES CYCLING/BODYLOGICTHERAPY
9 Barry Wahner WELL ADJUSTED RACING/WAHNER CHIROPRACTIC
10 Brent Kametz GREEN MTN. CYCLERY
11 Rolf Windh GUY'S RACING TEAM
12 Chris Schaefer YELLOW BREECHES RACING
13 Mark Epstein FSVS
14 John Kalinay
MASTERS 45+
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Jeff Cordisco C3-SOLLAY.COM
2 Mike Laub MOUNTAINSIDE SKI & SPORTS
3 Mark Featherman GUY'S CYCLING
4 Kevin Saint clair MAIN LINE CYCLING - BIKYLE
5 Paul Wahner WELL ADJUSTED RACING/WAHNER CHIROPRACTIC
6 Kevin Breckenmaker YELLOW BREECHES RACING
7 Dave Baumgardner TRI-STATE VELO
8 Lauri Webber HENRYS BIKES
9 Joseph Kotun LANTERNE ROUGE
10 Nunzio Dibiasi YELLOW BREECHES RACING
11 Doug Lapp GS LANCASTER/SPINNERS CYCLING
12 Mark Wanco WORLD CUP SKI AND CYCLE CYCLING TEAM
DNF Gary Kelley BEANS BIKES
DNF Charles 'tom' Mcdaniel SECRET HENRYS TEAM
MASTERS 55+
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Bob Perna BEANS BIKES