BikeReg

These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.
Elite Men (Men)
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Chris Jongewaard 1:01:35
2 Garry Millburn 1:02:28
3 Christopher Aitken 1:02:47
4 Shaun Lewis 1:02:55
5 Cameron Wright 1:04:23
6 Paul Redenbach 1:04:23
7 Nicholas Norden 1:05:01
8 Dylan Newell 1:05:01
9 Nicholas Smith 1:05:43
10 Allan Iacuone 1:07:00
11 Jayden Ward 1:07:13
12 Declan Kilkenny 1:08:36
13 Scott Rettino 1:01:38
14 Max Hardy 1:01:51
15 Gregory Thorne 1:02:53
16 Jack Hogan 1:03:04
17 Angus Dickson 1:03:34
18 Declan Prosser 1:03:53
19 Damon Griggs 1:04:19
20 Michael Howson 1:05:09
21 Julian Spiller 1:05:11
22 Aron Huysmans 1:07:10
23 Stephen Whiting 1:07:57
DNF Tom Chapman 54:52:00
DNF Benjamin Albany 1:09:21
DNF Andy Rogers 22:51:00
DNF Angus Burrell 1:09:27
Elite Women (Women)
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Kim Hurst 43:03:00
2 Natalie Redmond 43:44:00
3 April Mcdonough 44:12:00
4 Tessa Fabry 44:48:00
5 Rebecca Locke 44:55:00
6 Stacey Riedel 46:06:00
7 Fiona Morris 46:58:00
8 Megan Williams 47:13:00
9 Joanne Easson 47:55:00
10 Imogen Smith 48:57:00
11 Lana Adams 45:52:00
Expert Men (Men)
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Jake Thomas 43:29:00
2 Jaye Buswell 44:23:00
3 Michael Rush 45:34:00
4 Jacob Kuhn 49:32:00
Expert Women (Women)
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Kadri Poldmets 49:27:00
2 Tessa Manning 50:54:00
3 Alex Schelleman 53:08:00
Hand Up (non-NCXS) (Men)
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Thomas Hoey 33:26:00
2 Bennett Rust 39:02:00
3 Darcy Phelan 40:09:00
4 Rory Larsson 41:24:00
5 Mark Hayes 41:58:00
6 Luke Smith 42:39:00
7 Noel Kerger 37:31:00
Junior Under 19 Men (Men)
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Anakin Williams 41:57:00
2 Zach Larsson 41:57:00
3 James Weir 45:16:00
4 Ben Weir 45:16:00
Kids (non-NCXS) U11 (Open)
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Oscar Senda-davis 16:36
2 Riley Oost 18:29
3 Edward Crundell 19:45
4 Hayden Moore 17:12
5 Ryder Paksec 17:52
6 Hamish Cowie 18:19
7 Emily Hill 19:31
8 Kayla Smith 21:06
9 Rowan Harper 16:05
10 Hayden Smith 16:12
11 Adele Harper 19:05
12 Emily Coward 0:16
Kids (non-NCXS) U13 (Open)
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Alexandra Larsson 16:02
2 Cooper Hill 16:54
3 Robert Crundell 19:44
4 Sarah Coward 21:41
Masters 1 Men (Men)
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Andrew Sleeman 44:12:00
2 Simon Hawkes 46:36:00
3 Jordan Heppell 47:10:00
4 Luke Maher 51:26:00
Masters 1 Women (Women)
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Catherine-seal Yates 49:58:00
Masters 2 Men (Men)
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Adrian Scott 44:10:00
2 Jeremy Barbe 47:54:00
3 Simon James 47:54:00
4 Richard Banaszczyk 50:00:00
5 Scott Smith 50:12:00
6 Jon Giles 50:27:00
7 Nathan Drummond 52:33:00
8 Brendan Cowie 47:35:00
9 Paul Black 0:08
Masters 3 Men (Men)
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Mark Chadwick 42:08:00
2 Simon Bishop 42:30:00
3 Andrew Low 44:46:00
4 Dean Hill 45:06:00
5 Carl Fokkema 45:40:00
6 Ben Cirulis 47:32:00
7 Wayne Gibbings 50:12:00
8 Warren Foster 50:51:00
9 David Miller 52:28:00
10 Simon Matthews 53:13:00
11 Andy Portess 54:54:00
12 Rob Moss 56:31:00
13 Gavin Finlay 49:30:00
14 Ben Hernandez 54:37:00
15 Andrew Viles 51:04:00
Masters 3 Women (Women)
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Gemma Kernich 44:01:00
2 Tracey Green 48:31:00
Masters 4 Men (Men)
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Paul Spencer 43:37:00
2 Jeff Curtes 44:23:00
3 Rob Paksec 49:32:00
4 Nathen Berghammer 50:24:00
5 Nicholas Parker 51:56:00
6 Nigel Sutton 53:39:00
Masters 4 Women (Women)
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Samantha Phillips 51:19:00
2 Diane Nelson 43:32:00
3 Veronica Lane 49:28:00
Masters 5 Men (Men)
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Patrick Oliver 49:03:00
2 Steve Munyard 50:19:00
3 Anthony Rybar 51:12:00
4 Scott Von woodward 54:30:00
5 Colin Bell 55:49:00
6 Peter Mcinulty 49:30:00
7 Howard Rogers 52:51:00
Masters 5 Women (Women)
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Jane Ollerenshaw 47:47:00
2 Jo Dettloff 44:06:00
3 Jo Cullen 45:09:00
4 Ekaterina Strounina 54:21:00
Masters 6 Men (Men)
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Craig Peacock 47:58:00
2 Les Heap 51:39:00
3 Andre Clayden 53:28:00
4 David Webb 57:46:00
5 Colin Ware-lane 50:17:00
6 Terry Dan 50:29:00
7 David Jacobs 55:58:00
Masters 6 Women (Women)
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Sharon Heap 48:35:00
2 Julia Massey 46:42:00
Masters 7 Men (Men)
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 John Allison 41:59:00
2 Norm Gray 59:56:00
Under 15 Men (Men)
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Levi Dan 33:51:00
2 Ruben Bell 35:31:00
Under 17 Men (Men)
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Louis Stibbard 31:45:00
2 Ryder Dan 38:42:00