BikeReg

These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.
Juniors (10-17)
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Simon Lee
2 Alex Yeater
3 Sam Delisa
4 Mariana Rinaldo Onondaga Cycling Club
5 Jacob Hanlon
6 Gregory Homa
7 Ira West
8 Marcus Homa
9 Luca M
Men's Masters (40+)
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Kevan Edwards Mello Velo Racing
2 David Yacobelli CNYC/NYCM Insurance
3 Hugh Wallace
4 Jim Nicholson Team 2 Cycling
5 Scott Hannon
6 Corey Dubois CNYC/NYCM Insurance
7 Phillip Mccarthy Pointway Performance - Syracuse Bicycle
8 Chris Caza Team 2 Cycling
9 Gregory Drumm Empire Brewing - Syracuse Bicycle
10 Bryan Blake Team 2 Cycling
11 Phillip Batten
12 Michael Morris Team Bike Loft East
13 Rob Haberbusch Team Highlands Xtreme
14 Loren Graham CNYC/NYCM Insurance
15 Bill Volkomer
16 Dave Dewey Pittsford Painting Cycling
17 Steve Burdette NoTubes/Corning Race Team
18 Shannon Brown
19 Brian Lee
20 Daniel Pone
21 John Hamilton Team Skyline Masters
22 Craig Goetzmann
23 Robert Hanlon
24 John Anthony NoTubes/Corning Race Team
25 Marcello Prattico Bike Loft East
26 Todd Relyea OCC Racing
27 Christopher Vanepps THS Cycling
28 John Ders
29 Mike Robson
Open Men
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Matt Timmerman Cannondale/ CyclocrossWorld
2 Kevan Edwards Mello Velo Racing
3 Daniel Vaughn JAM Fund / NCC
4 Timothy O'shea Pointway Performance
5 David Yacobelli CNYC/NYCM Insurance
6 Jordan Sirtoli Dick Sonne's Bicycles
7 Aaron Sirtoli Dick sonnes cycles
8 Dillon Shaffer
9 Ben Gaulin Mello Velo Racing
10 Matt Delisa Swan Cycles / Chris's Cookies
11 Thomas Garby Mello Velo Racing
12 Jayme Schnedeker
13 John Compton
14 Corey Dubois CNYC/NYCM Insurance
15 Nate Foster Barefoot Cycling
16 Brendan Mangino
17 Steve Burdette NoTubes/Corning Race Team
18 Ken Hammond
19 Daniel Pone
20 Zachary Olsen
21 Johannes Van osselaer
22 Thom Day Action Sports Cortland / Journey Fitness
23 Loren Graham CNYC/NYCM Insurance
24 Jesse Bond
25 Robert Hanlon
26 John Ormsby www.co2.earth
OPEN WOMEN
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Jennifer Higgins
2 Shari O'shea Pointway Performance - Syracuse Bicycle
3 Anna Gannett
4 Victoria Dubois Mission in Motion -William H. Lane Cycling
5 Sara Foster Barefoot Cycling
6 Larissa Monreal
Women's Cat 4
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Carrie Freshour
2 Victoria Dubois Mission in Motion -William H. Lane Cycling
3 Jessica Blake Syracuse Bicycle Women's Race Team
4 Annette Fentress Syracuse Bicycle Women's Race Team
5 Jen Grygiel
Women's Masters (40+)
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Susan Anton
2 Kat Kadous