BikeReg

These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.
35+ B
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Troy Gorman TeamTOSH p/b Hyper Threads 44:39:00
2 Preston Edward Zone Five Racing
2 Jeff Goddard Guthrie Bicycles
3 Stewart Gray Contender
3 Jeremy Ward Zone Five Racing
4 Charles St.jeor AFCU/PTown
4 Eric Bunce Endurance Cycle
5 Jason Bradley Plan 7DS
6 Tim Clark AFCU/PTown
7 Mike Kern LPI
8 Dayne Hassett
9 Brent Van klooster
10 Alex Whitney AFCU PTown
11 Mike May KillinTime
12 Jon Lee Los Playboys Internacional
13 Joe Albano USMilitary Endurance Sports
14 Scott Hoggan Bingham Cyclery Peak Fasterner
15 Brad Seggar Bingham Cyclery Peak Fasterner
16 Michael Greco BinghamCycleryPeakFasteners
45+
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 David Wood KUHL 44:49:00
2 Paul Solomon NoFuCX
3 Jason Olsen AFCU/PTown
4 Scott Allen Hanger15
5 Michael Reamisch AFCU PTown
6 Bob Saffell Bingham Cyclery/Peak Fasteners
7 Jody Harris Live Well pb Harristone
8 Matt Ohran
9 Brian Ressa UMB.com
10 Dan Barlow Stay Park City
11 Briton Baliey Trizon Racing
12 Juan Ramirez AFCU PTown
Clydesdale
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Alex Whitney AFCU PTown 44:27:00
2 Tom Martin Walt Works
3 Bryan Cooper UMB
Jr Men 11-14
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Landon Peterson Cache Valley HS MTB 43:43:00
2 Bryce Peterson Cache Valley HS MTB
3 Ezra Higley Biker Edge
4 Sabastian Villa Cutthroat Racing
Jr Men 15-18
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Josh Gilbert FFKR 46:03:00
2 Talmage Denison
3 Easton Mc grew
4 Andrew Gray Contender
Jr Women
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Rider 1110 41:26:00
2 Eva Gillespie GearRush
Men 35+ A
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Seth Bradley DNA 62:34:00
2 Drew Von lintel Saltair Cross fever
Men 35+C
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 John Thomas KUHL 40:14:00
2 James Howfon
3 Scott Laroche America First Credit Union p/b PTown
4 Jason Olson
5 Peter Yarbrough TOSH p/b Hyperthreads
6 David Haak Cutthroat Racing
7 Ron Brown Infinite
8 Matt Widhalm Intermountain LiveWell
9 Bryan Osoro Plan 7
10 John Karren Plan 7
11 Troy Thompson Pavestone Capital
12 Laura Howat SkiCity
13 Mark Wiggans
14 John Rech AFCU - Ptown
15 Ali Flis DNA/Cotton Sox
16 Alex Kim Plan 7
17 Scott Stanger
18 Todd Wahlquist Bingham Cycle Peak Fasteners
Men 55+
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Barry Meirowitz 38:58:00
2 Dennis Porter
3 Miguel Payan AFCU PTown
4 Stephen Tufller Bountiful Mazda Cycling Team
5 Vladimir Patro
6 Donald Leach Hanger15
Men A
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Jonathan Page PAGE 58:52:00
2 Mark Flis X-Men Trek Stormcycles
3 Josh Whitney EVOL
4 Alex Grant Cannondale/Gear Rush
5 Bruce Deppe
6 Derek Edwards AFCU/PTown
7 Preston Edwards
Men B
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Austin Howard P-Town 45:18:00
2 Andrew Robinson Zone Five Racing
3 Jack Shuckro FFKR
4 Lance Heaton FFKR
5 Aj Heaton Bountiful Bicycle
6 Tj Stone Abloc
7 Stephen Cimino Univ of Utah Bioengineering grad
8 Scott Miller
9 Mike Szczesy
10 Samuel Dearden ZoneFiveRacing
11 Peter Stack KUHL
12 Cameron Anderson Sabotage
13 Colter Rockwell Canyon Bicycles
14 Sage Venz AFCU/BE
15 Jason Webb
16 Dallin Hatch
17 Michael Tarne 9Seventy
18 Wyatt Peterson O-Band
Men C
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Harrison Ory
2 Clint Campbell Saltair Cross Fever
3 James Lavelle
4 Quinton Wood
5 Zane Enders Contender
6 Andrew Carney Team Blackout
7 Anne Perry
8 Curtis Cole America First Credit Union p/b PTown
9 Aaron Larsen
10 Spencer Brown
11 Aaron Luptak Bingham Cyclery Peak Fasteners
Single Speed
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Michael Reamisch AFCU PTown 59:09:00
2 Jeff Eggleston Saltair Cross Fever
3 Bobby Brigman Bingham Cyclery Peak Fasteners
4 Pete O'Brien Cutthroat Racing
5 Ryan Millar Cutthroat Racing
6 Michael Sjodin Team Blackout CX Guthrie
7 David Haak Cutthroat Racing
Women A
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Meghan Sheridan Bingham Cyclery Peak Fasteners 61:03:00
2 Katherine Shields Ken's Bike Shop
3 Tristan Winder Canyons
4 Emily Griffin 9SeventyRacing
Women B
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Ingrid Smallman Endurance 360 38:04:00
2 Jody Yarbrough
3 Angela Howe Plan 7
4 Heidi Westfall Binghams Cyclery Peak Fasteners
Women C
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Rosie Gillespie GearRush 41:02:00
2 Caprise Satterfield Infinite Cycles
3 Kelly Thomas KUHL
4 Steffany Greco PeakFasteners