BikeReg

These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.
Juniors 12-14 Pro/Cat Open
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Jack Hawkins
2 Autumn Hawkins
3 Evan Morozowich Durango Devo
Juniors 15-17 Pro/Cat Open
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Cobe Freeburn Durango Devo
2 Riley Amos Durango Devo
3 Ivan Sippy
4 Simon Donnaway
5 Sage Davis
Men Cat 4
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Mark Boggs
2 Jason Church
3 Ian Kutzleb Durango Devo
4 Michael Abdalla Echelon Racing New Mexico
5 Reed Colfax
6 Mike Hunter Nero Veloce p/b Michael Thomas Coffee
DNF Logan Colfax
DNF Byron Mcgee
Men Cat 5
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Daniel Gum
2 Shaun Pettigrew
3 Patrick Roddy New Mexico Touring Society
Men Masters 40+ Pro/Cat Open
PlFirst NameLast NameTeamTime
2 Mike Hurst Stans Garvers
2 Parmenides Orpinel
3 Byron Mcgee 505 Cycles
4 Chris Dineen Sport Systems 505 Cycling
5 Patrick Roddy New Mexico Touring Society
Men Masters 50+ Pro/Cat Open
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Nathan Masek High Desert Bicycles Team
2 Joseph Shults
3 David Hagen Fort Lewis College
4 Michael Abdalla Echelon Racing New Mexico
5 Field Blevins
6 Joe Fortin High Desert Bicycles Team
7 Wendell Egelhoff Bike n Sport Racing
8 Todd Clark
Men Masters 60+ Pro/Cat Open
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Andy Fox Team Kappius
2 Jimmy Day Bike n Sport Racing
3 Jan Bear
4 Steve Colford
5 Steve Lamont Durango Wheel Club
6 Randall Silva Nob Hill Velo
7 Richard Bagienski Durango Wheel Club
DNF Robert Perls The Bicycle Company Team
Men Pro/Cat 1/2/3/4
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Troy Wells TEAM CLIF BAR Cycling
2 Travis Brown
3 Christopher Blevins UCI PCT: Axeon Hagens Berman
4 Cody Cupp
5 Harrison Buckley
6 Mike Wilk
7 Dylan Stucki
8 Caleb Thompson
9 Greg Lewis
10 Brent Winebarger
11 Kyle Johnson
12 Venzard Miles SKA Zia Trek
13 Chad Cheeney Durango Devo
14 John Verheul Nero Veloce p/b Michael Thomas Coffee
15 Brett Hawkins
16 Ian Burnett
DNF Mark Boggs
DNF Michael Palmer
DNF Kolby Preble
DNF Jonathan Anderson Ft. Lewis College
Men Single Speed Pro/Cat Open
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Sam Vickery
2 Dylan Stucki
3 Michael Palmer
4 Philip Neis Echelon Racing New Mexico
Women Cat 4/5
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Kira Payer
2 Hayden Colfax
3 Zoe Colfax
4 Laura Fallen High Desert Bicycles Team
5 Amanda Beagles clark Endurance Obsession
Women Masters 40+ Pro/Cat Open
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Lisa Broidy New Mexico Velosport
Women Masters 50+ Pro/Cat Open
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Dora Cde baca New Mexico Spokettes Racing Team
2 Kara Crotta High Desert Bicycles Team
Women Masters 60+ Pro/Cat Open
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Kim Bear New Mexico Spokettes Racing Team
2 Tove Shere Sport Systems 505 Cycling
3 Maripat Glover New Mexico Spokettes Racing Team
4 Martha Iverson Durango Wheel Club
Women Pro/Cat 1/2/3
PlFirst NameLast NameTeamTime
1 Sarah Sturm
2 Tanya Bettis The Bicycle Company Team
3 Morgan Fortin High Desert Bicycles Team
4 Tove Shere Sport Systems 505 Cycling