These results are provided for informational purposes only. Please note that the protest period for this event has expired and no changes can or will be made to these results.

Men Junior 13-14 Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Ryder Phillips Swami's Junior Development Team
2 Matthew Kei Team Velosport Junior & U23 Development - Ridebiker Alliance
3 Ian Oelrich Team Velosport Junior & U23 Development - Ridebiker Alliance
4 Edward Huntsman West Side Wheelmen
5 Alvarez Andres LUX Cycling
6 Gordon Smith ACADEMY
7 Emiliano Carbajal Echelon Santa Barbara
8 Mckay Kinsey ACADEMY
9 Alex Fisk Echelon Santa Barbara
10 Matthew Greer West Side Wheelmen
11 Chase Nearn ACADEMY
12 Aidan Catren Redlands Legends
13 Patrick Catren Redlands Legends
14 Vincent Nghiem Team Velosport Junior & U23 Development - Ridebiker Alliance
15 Aiden Middleton Echelon Santa Barbara

Men Junior 15-16 Cat 1/2/3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Kevin Vermaerke Team Velosport Junior & U23 Development - Ridebiker Alliance
2 Sean Quinn LUX/Stradling p/b Specialized
3 Hrach Shaboyan Velo Pasadena Team
4 Roberto Perez Team Velocity
5 Jake Chromy LUX Cycling
6 Weston Giem BMW Major Motion Development Team
7 Hunter Wilson Redlands Legends
8 Eric Castillo Monster Media Junior Development

Men Junior 15-18 Cat 4/5

Pl First Name Last Name Team Time
1 Kieran Hook Echelon Santa Barbara
2 Brandon Cox LUX/Stradling p/b Specialized
3 Ezequiel Perez Southern California Velo - Main Street Garage Junior Development
4 Sebastian Rodriguez Southern California Velo - Main Street Garage Junior Development
5 Daniel Kim Team Velosport Junior & U23 Development - Ridebiker Alliance
6 Lucio Rivas Team Velosport Junior & U23 Development - Ridebiker Alliance
7 Ari Elkins Flight School - La Grange U21
8 Case Regan Echelon Santa Barbara
9 Caleb Classen Team Velosport Junior & U23 Development - Ridebiker Alliance
10 Nylsen Escajeda Southern California Velo - Main Street Garage Junior Development
11 Gabriel De ocampo Swami's Junior Development Team
12 Jovani Rojo Southern California Velo - Main Street Garage Junior Development
13 Julian Rosenbloom Flight School - La Grange U21
14 Garrison Mejia Southern California Velo - Main Street Garage Junior Development
15 Marc Leon Southern California Velo - Main Street Garage Junior Development
16 Nathan Wilson Team Velosport Junior & U23 Development - Ridebiker Alliance
17 Justin Chi Southern California Velo - Main Street Garage Junior Development
18 Ian Chavez Southern California Velo - Main Street Garage Junior Development
19 Jake Hammel Echelon Santa Barbara
20 Martin Escamilla iCAN Junior Cycling Team
21 Devin Wilson Redlands Legends
22 Gustavo Raygoza Southern California Velo - Main Street Garage Junior Development
23 Nick Mckenna Team Velosport Junior & U23 Development - Ridebiker Alliance
24 Kellan Moore Southern California Velo - Main Street Garage Junior Development

Men Junior 17-18 Cat 1/2/3

Pl First Name Last Name Team Time
1 Jules Gilliam NCCF/ Team Specialized Juniors
2 Ruben Saatjian Echelon Santa Barbara
3 Parker Rous Team Swift
4 Cesar Reyes Team Velosport Junior & U23 Development - Ridebiker Alliance
5 Noah Schlosser LUX/Stradling p/b Specialized
6 Kevin Hernandez LUX/Stradling p/b Specialized
7 Camden Vodicka LUX/Stradling p/b Specialized
8 Bo Knickman LUX/Stradling p/b Specialized
9 Christian Molina Team Velosport Junior & U23 Development - Ridebiker Alliance
10 Trevor Goodman Team Velosport Junior & U23 Development - Ridebiker Alliance
11 Matthew Park Team Velosport/Ridebiker Alliance

Men Junior 9-12 Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Luke Swan Strive Racing
2 Evan Oelrich Team Velosport Junior & U23 Development - Ridebiker Alliance
3 Tyler Kinzler Team Velosport Junior & U23 Development - Ridebiker Alliance
4 Etzael Godinez KLTS Junior Development
5 Ian Hammel
6 Brody Haney
7 Royce Felten Team Velosport Junior & U23 Development - Ridebiker Alliance
8 Nolan Allinson Team Velosport Junior & U23 Development - Ridebiker Alliance

Women Junior 13-14 Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Makayla Macpherson South Bay Wheelmen
2 Ashely Lopez GBS Racing

Women Junior 15-18 Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Sarah Swan Strive Racing
2 Moriah Swan Strive Racing

Women Junior 9-12 Open

Pl First Name Last Name Team Time
1 Katy Cohen Redlands Legends
2 Sofia Lawson Celo Pacific
3 Shantelle Tupaz
4 Olivia Lawson Celo Pacific
5 Makena Topolovac Team Velosport Junior & U23 Development - Ridebiker Alliance
6 Hailey Topolovac

BikeReg is the premier online event registration service for cycling events.

  • Created and run by bike racers and event directors
  • Easy, customizable, full-featured event management interface
  • Registration, Results and Fundraising solutions all in one place
  • Founded in 1999 - Two decades of experience streamlining the registration process

Learn more about the BikeReg Advantage

Register with